Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik kombinációt választanát...

Melyik kombinációt választanátok és miért? Kondenzációs gázkazán padlófűtéssel és a szobákban radiátorokkal plusz kandalló vagy plusz vízteres kandalló amire ugyanúgy rá lehet kötni a radiátorokat (akár a padlófűtést is)?

Figyelt kérdés

Utóbbi esetben azért csak a radiátorokat,mert vízteres kandalló a padlófűtéses helyiségeket befűtené,azt ezért nem biztos, hogy úgy alakítanánk ki, hogy ráköthető legyen.

Köszi ha tudtok segíteni a döntésben!



2019. jún. 30. 17:24
1 2
 1/16 mindentudó99 ***** válasza:
Én ebből az egészből a fatüzelést kihagynám drágább mint a kondenzációssal fűteni. Ráadásul a kandaló még rosszabb is mint bármi szerintem. Esetleg egy vegyes kazán olcsó fával pufferrel jobb lehet de lassan nem éri meg a fával vacakolni. Még olcsóval se. De ez csak az én véleményem. Majd ad tanácsot más is.
2019. jún. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Radiátor elfelejt, padlófűtés minden helyiségbe, gázkazán.

+ rendes szigetelés, nem ilyen 6 centis maszatolás.

2019. jún. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Kondenzációs radiátor padló , lakasba nem teszek semmilyen kormoló veszélys cuccot , aztán a kiépítése a tervek is plusz kiadås .
2019. jún. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kandalló a Párom kívánsága, gyerekkorát, az otthon melegét idézi, mindenképpen lesz. Én is imádom azt a természetközeli érzést,amit a tűz látványa ad. Már nagyon régóta szeretnénk. Tehát a kérdés továbbra is az, hogy sima vagy vízteres változatot választanátok ez esetben és miért?

Padlófűtés nem jó a hálókba. Nem a por lebegtetés miatt mint sokan tévesen mondják,hanem a fekvő helyzetben fejmagasságban lévő meleg levegő szárít.

Hozzá tartozik még a kérdéshez, hogy a gázosok lassúsága miatt, lehet, hogy idén csak a másodlagosnak szánt fűtés, tehát a kandalló lesz kész és úgy fogunk beköltözni.

2019. jún. 30. 20:00
 5/16 mindentudó99 ***** válasza:
Akkor meg a vízteres hamár raksz. Minden helységet fűt.
2019. jún. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Egy kicsi kandalló a nappaliban tényleg jól néz ki, de ne ez legyen a fő hőtermelő.

6 kw, külső levegő bevezetéssel, hideg szombat estéken begyújtod, ennyi


Vízteressel több probléma is van:

Fát be-, hamut kihordani = folyamatos koszgenerátor a ház közepén.

A vízteres mellé ugyan úgy kell a gépészetet telepíteni, mint egy vegyes tüzelésű mellé: a nosztalgiához szerintem drága az a több százezer forintnyi szivattyú és szerelvény a kandalló árán felül.

Hely is kell ennek az egésznek, pont a nappaliból vennéd el? 2 m2 területet biztosan nem fogsz tudni használni. Számold ki a négyzetméter árát.

2019. júl. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Vagy padlófűtés, vagy radiátor. A kettő együtt soha nem volt jó. Annak ellenére sokan csinálták.

Hogy melyiket inkább? A beruházási költsége most már egyforma mind kettőnek. Az üzemeltetése a padlófűtésnek a legkedvezőbb.

Fa vagy gáz? Vagy mind kettő?

10 évvel ezelött még sokkal olcsóbb volt fával fűteni mint gázzal. Ma már drágább. Ez a kétévig száradt fára vonatkozik. Frissen vágottal meg mégdrágább.

Vízteres kandallóhoz ugyan úgy kell fatároló, gépészeti segéd és biztonsági berendezések mint egy kazánhoz. Csak egy kandalló sokkal kisebb vízoldali teljesítményt nyújt mint egy kazán.

Ha minden áron ragazkodsz a fafűtéshez, akkor inkább egy légfűtő kandallóban vagy cserépkályhában gondolkozz.

De jobban jársz ha a fafűtésre és minden egyébb elemére (kémény 200 kHUF,kandalló+füstcső+gépészet600+fatároló 400)költendő pénzedet inkább szigetelésre fordítod.


Ha bele gondolsz... egy 100m²-es házra 30cm(!) vastag grafitos szigetelő rendszer anyag ára is csak 8-900'000Ft.

2019. júl. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


A kandalló a padlófűtés tuti biztos. Külön körön a radiátorok. Ez is biztos, amiért fentebb írtam.


A vízteres kandallót ugye lehet használni vízkeringetés nélkül is?


Valószínűleg vízteres lesz. Mert tényleg ha bármi lesz a gázzal, akkor ez ott van és nem csak mint fél fűtés. Hanem akkor erről megoldott az egész ház fűtése is amikor erre lesz igény.

2019. júl. 1. 10:16
 9/16 A kérdező kommentje:

Ugye írtam, hogy a padlófűtés és a kandalló tuti biztos,a radiátorok"csak" biztos.:) Na most ezen elgondolkodtam picit... Végülis csak plusz 17 nm lenne ha a szobákat is padlócsöveznénk. Tudja valaki, hogy ez mennyi plusz költséget jelentene? Gondolom ez a mennyiség nem olyan számottevő. Nem vagyok még tisztában az árakkal.

Aztán ha majd arról bizonyosodnánk meg, hogy azoknak lenne igaza,akik nem ajánlják hálókba a padlófűtést, akkor gondolom még mindig lehet radiátorokat rákötni. Vagy rosszul gondolom?

2019. júl. 1. 11:38
 10/16 anonim ***** válasza:

Figyi, ha ennyire határozott az elképzelésed, akkor kár volt kiírni a kérdést.

Felfogadsz egy fűtés szerelőt, zokszó nélkül kiépíti neked a két párhuzamos rendszert. Neked csak annyi dolgod van, hogy fizetsz mint a katonatiszt és hordod a fát egész télen.

2019. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!