Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Padlófűtésnél a gázkazán...

Padlófűtésnél a gázkazán 80°-on van, de nem fűt, vagy éppen h csak enyhős a rendszer. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Padlófűtés, hőcserélő

2020. febr. 14. 23:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tehát az van, hogy 80°os víznél sem fűt a rendszer. Azt megállapítottam, hogy a hőcserélők fordítva vannak feltéve, tehát a kék oldalon van a kazánkőr, piroson meg a padlófűtés. Nem tudom mennyire van ennek jelentősége, hisz félcolos csővel van szerelve mind a két oldal, ami annyit jelent, hogy hiába háromnegyedes a hőcserélő piros fele, a kék pedig fél colos, ha mind a két oldal félcolos csövezésű. A rendszert már próbáltam többször légteleníteni valamennyi levegőt mindig termel ki, de a nyomást viszont tartja a rendszer. De amúgy meg vannak rajta légtelenítők, egyáltalán szükséges légteleníteni a rendszert?
2020. febr. 14. 23:47
 2/11 anonim ***** válasza:

Az esetek többségében csak légtelenítési probléma van, de ahogy írod, ez-az rosszul van bekötve, na ilyenkor már bármi okozhatja a problémát :)


Telefon, fűtésszerelő...

2020. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet, h a hőcserélő elvízkövesedett és nem dolgozik olyan hatásfokkal? Vagy tényleg az a baj, hogy fordítva van feltéve?
2020. febr. 15. 19:53
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

A legfontosabb ,hogy a hőfokot vissza vedd 60 ra.

A padló fűtésnél a viz hőfoka,kb 36 fok.

A padló fűtés csak komfort meleget bíztosit.

Ne várj te itt gatya rohasztó meleget .

2020. febr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
80°-on sem fűt, nem hogy 60°on..
2020. febr. 16. 11:24
 6/11 anonim ***** válasza:
A padlóba 40 fokos víznél sokkal melegebb nem kerülhet. Nem akarom részletezni az okokat. Hívj szakembert, mert a leírásod alapján úgy tűnik nem értesz hozzá.
2020. febr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsi tudom nagyon jól, hogy max 40° de már a 40is sok.. De itt hidegek a csövek, jó, ha van 20° os.. 80°-os víznél! Ez itt a probléma és ezt nem tudom miért. Erre szeretnék választ kapni, hogy vajon mi okozhatja.. ötletekre vagyok kíváncsi, a legjobban örülnék vmi szak véleménynek de természetesen minden okosat meghalgatok.. Már próbáltam légteleníteni, hollandereknél tömítést is cseréltem, mert itt ott csöpögtek, új keringetőszivattyút kapott a rendszer, de mégsem jó
2020. febr. 17. 20:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne engedd el a mestert addig, míg jó nem lesz, és mindent meg nem csinál.
2020. febr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hár ez az, hogy ez esetben pont nekem kellene megoldani a problémát! Mivel h nem a sajátom, a munkahelyemen van és a főnököm nem akar szakembert hívni..hisz ezért kapom a fizetésem.
2020. febr. 19. 05:44
 10/11 anonim ***** válasza:
A főnököd egy igazi barom, de te sem lehetsz semmi, ha itt akarsz szakértői választ egy ilyen elcseszett problémához.
2020. febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!