Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Építkezés

A kérdés

Padlófűtésnél a gázkazán 80°-on van, de nem fűt, vagy éppen h csak enyhős a rendszer. Mi lehet a hiba?

Padlófűtés, hőcserélő

Keress kérdéseket hasonló témákban: padlófűtés, hőcserélő

febr. 14. 23:26  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Tehát az van, hogy 80°os víznél sem fűt a rendszer. Azt megállapítottam, hogy a hőcserélők fordítva vannak feltéve, tehát a kék oldalon van a kazánkőr, piroson meg a padlófűtés. Nem tudom mennyire van ennek jelentősége, hisz félcolos csővel van szerelve mind a két oldal, ami annyit jelent, hogy hiába háromnegyedes a hőcserélő piros fele, a kék pedig fél colos, ha mind a két oldal félcolos csövezésű. A rendszert már próbáltam többször légteleníteni valamennyi levegőt mindig termel ki, de a nyomást viszont tartja a rendszer. De amúgy meg vannak rajta légtelenítők, egyáltalán szükséges légteleníteni a rendszert?

# 1/9Időpont febr. 14. 23:47 Privát üzenet

Az esetek többségében csak légtelenítési probléma van, de ahogy írod, ez-az rosszul van bekötve, na ilyenkor már bármi okozhatja a problémát :)

Telefon, fűtésszerelő...

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont febr. 15. 14:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem lehet, h a hőcserélő elvízkövesedett és nem dolgozik olyan hatásfokkal? Vagy tényleg az a baj, hogy fordítva van feltéve?

# 3/9Időpont febr. 15. 19:53 Privát üzenet

A legfontosabb ,hogy a hőfokot vissza vedd 60 ra.

A padló fűtésnél a viz hőfoka,kb 36 fok.

A padló fűtés csak komfort meleget bíztosit.

Ne várj te itt gatya rohasztó meleget .

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont febr. 15. 21:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

80°-on sem fűt, nem hogy 60°on..

# 5/9Időpont febr. 16. 11:24 Privát üzenet
A padlóba 40 fokos víznél sokkal melegebb nem kerülhet. Nem akarom részletezni az okokat. Hívj szakembert, mert a leírásod alapján úgy tűnik nem értesz hozzá.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont febr. 17. 09:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Bocsi tudom nagyon jól, hogy max 40° de már a 40is sok.. De itt hidegek a csövek, jó, ha van 20° os.. 80°-os víznél! Ez itt a probléma és ezt nem tudom miért. Erre szeretnék választ kapni, hogy vajon mi okozhatja.. ötletekre vagyok kíváncsi, a legjobban örülnék vmi szak véleménynek de természetesen minden okosat meghalgatok.. Már próbáltam légteleníteni, hollandereknél tömítést is cseréltem, mert itt ott csöpögtek, új keringetőszivattyút kapott a rendszer, de mégsem jó

# 7/9Időpont febr. 17. 20:48 Privát üzenet
Hát akkor ne engedd el a mestert addig, míg jó nem lesz, és mindent meg nem csinál.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont tegnapelőtt 15:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hár ez az, hogy ez esetben pont nekem kellene megoldani a problémát! Mivel h nem a sajátom, a munkahelyemen van és a főnököm nem akar szakembert hívni..hisz ezért kapom a fizetésem.

# 9/9Időpont tegnap 05:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Valaki felvilágosítana a hőszivattyúval kapcsolatban? Ha van egy rendszer, csövekkel, fűtőtestekkel, akkor ezt rálehet arra kötni és ugyan úgy keringettetheti a vizet a...
Központi fütés gázkazán csere mindenkepp a rendszer elejére kell telepiteni vagy pár méter még nem probléma ha pl első radiátor után van?
Kérdés: Működhet zárt fűtési rendszer keringető nélkül? Indoklást is kérnék szépen és szakmai forrást!
Meglévő, működő vegyes tüzelésű rendszer mellé mennyibe kerülne bekötni a gázcirkót?
Melyik fűtésfajtát válasszam? Vegyes tüzelésű kazán vagy gázkazán rendszer? Kicsi családi házról révén szó későbbi bővítéssel! Melyik költséghatékonyabb? mekkora a különbség a...
Egy 160 nm.2 emeletes családi házban milyen fűtési rendszer érdemes bepiteni ár/minöség szempontból? 1-kondenzációs gázkazán és/vagy cserépkályha? 2-Inverteres klima + gázkazán?...

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Építkezés rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!