Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kérdés: Működhet zárt fűtési...

Kérdés: Működhet zárt fűtési rendszer keringető nélkül? Indoklást is kérnék szépen és szakmai forrást!

Figyelt kérdés
Egy HŐTERM gázkazán által fűtött, gravitációs, nyitott fűtési rendszert alakítanék át zárttá. A rendszer alsó és felső pontja között van kb.5,5m a csövek 2" gerinc, 1" radiátorok és az egész legmagasabb pontján van a nyitott tágulási. Lesz benne zárt tágulási és biztonsági szelep is, a régi nyitott tartály helyén lesz egy automata légtelenítő.

2018. ápr. 12. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem,minden magyarázat nélkül fogadd el .
2018. ápr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Maga a konvekciós áramlás független attól hogy zárt vagy nyitott a rendszer, de mivel anyagi okokból a csöveket fajlagosan kis átmérőre tervezik mindig szoktak tenni keringtetőt.

Természetesen a nagy átmérő csövek esetén(2" felszállót írtál) müködik maga a fizikai keringés,de a radiátoroknál található mai korszerü elzárók kis keresztmetszetűek és igen érzékenyek a koszra,így az drasztikusan lefékezhetik ezt a gyenge áramlást így ügyelni kell hogy ezek nehogy túlszabályozzanak, eldugiljanak,..keringető hiányában hiányzik az erős keringés,azaz az öntisztulási képesség.

Szóval a szelepek legyenek nagyok,torlót ha nem muszály se tegyél be.

2018. ápr. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha 1 gázkazánban nincs keringtető szivattyú,eleve el sem indul .Nagy gázkazánoknál,a visszatérőbe van beszerelve,és biztonsági ok miatt,amig a keringtető nem megy,addig a kazán sem inditható .A kazán üzemeltetése meg a fűtési rendszer,2 különböző dolog.
2018. ápr. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A rendszer 35 éves, gravitációs, nyitott, a radiátoroknál csak egy elzáró van felül, alul semmi. Nem akadályozza semmi az áramlást.
2018. ápr. 13. 08:37
 5/10 anonim válasza:

A harmadik válaszban le van írva a lényeg. A gázkazánok működése a fűtővíz kényszerkeringetése esetén működnek biztonsági okokból. Pl. ennek hiányában a keringés beindulása előtt a hőcseréló túlhevülne. Ezért van az elő-keringetés a láng indítása előtt és a láng leállása után pedig az utó-keringetés. A gázkazánok szerves része a keringetőszivattyú!


Amúgy az általad leírt rendszer a mai viszonyok között korszerűtlen. A nagy csőátmérők miatt nagy a hőtehetetlensége és a nagy vízmennyiség miatt jelentősen nagyobb zárt tágulási tartály kell hozzá. Véleményem szerint gazdaságtalan az általad leírt (tervezett) rendszer üzemeltetése a szükségesnél nagyobb keresztmetszetű csövek miatt.

Sokba kerül, de a jó megoldás a csőrendszer cseréje, vagyis a rendszer felújítása, átalakítása lenne hozzáértő, valódi szakember által történő áttervezés után...

2018. ápr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Próbáljunk a kérdésre fókuszálni! Nekem is van egy rakat ötletem, leginkább az, hogy szigetelni kell a házat és kidobni az egész fűtési rendszert, de nem ez volt a kérdés.:D


A gázkazán köszöni szépen, kb. 20-25 éve megy és NINCS benne keringető. Az egész rendszerben sehol nincs. Van benne viszont megfutás/túlmelegedés védelem. Szóval ezt ugorjuk.


A kérdés +1x: gravitációsra tervezett rendszer (nagy átmérők, kicsi ellenállás, megfelelő magasságkülönbség, szakszerű lejtések), ami eredetileg nyitott volt, fog-e működni keringető nélkül, ha bezárjuk (tágulási, biztonsági stb). Ha igen miért, ha nem miért nem?

2018. ápr. 13. 20:45
 7/10 anonim válasza:

Kedves Kérdezó,


te kérdeztél, mi válaszoltunk. Sajnálom, hogy csak olyan válaszokat tudtunk adni, amelyek nem tetszenek neked. Az, hogy valami működik, az még nem biztos, hogy jó is.

2018. ápr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Müködik. De a nyomásokat ellenörizni kell. A rendszerben lehet aminek nem tetszene a nagyobb nyomás pl kazán. Erre nem igazán létezik szakirodalom.


Amúgy mért akarod átalakitani?

2018. ápr. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A tágulási a padláson van, párszor elfagyott, idén is. Vagy lejjebb viszem és szigetelem jobban vagy levágom az egész padlásost és a házon belül lesz a (zárt) tágulási.


Csak a minimális nyomás lenne benne. Az évtizedes csatlakozásoktól jobban félek. Szerintem ezek a kazánok mennek zártban is, de a puding próbája az evés. Lehet, hogy kap egy kis túlnyomást és szétmegy a hőcserélője...


Kösz mindenkinek!

2018. ápr. 17. 10:40
 10/10 gyurii válasza:
Hello nekem gondom van a hömèrsèklettel a kazán hőmèrő ès arèbb is van a csövön hőmèrő 10 fok külonbsèg volt eddig, most leeresztettem a vizet h lecserèljem a biztonsági szelepet ,viszzatöltöttem a vizet kilevegőztettem most meg 20 fok a különbsèg valami nemjo tudja e valaki mi a gond?
2021. okt. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!