Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Otthoni betonkeveresnel ti...

Otthoni betonkeveresnel ti milyen aranyban kevertek?

Figyelt kérdés
Tomegre kellene elmeletileg, de ott senki nem fog. Hogy oldjatok meg, hogy hasznalhato legyen attol meg?

2020. febr. 17. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Úgy emlékszem úgy kevertük hogy jó 4 lapát cement, 1,5 vödör víz, sóder meg pofára. Ma már ha nem kell sok zsákos betont vennék.
2020. febr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mire kell.

3:1 vagy 4:1

A vizet ki kell tapasztalni, csínján mert a sóder is vizes és nem kell a betonnak folynia és a keverő mérete és korlátoz. (minél hígabb annál több cement kell hozzá)


Ahogy én szoktam keverni: (~12lapát sóder/1 talicska)

Elsőnek víz (kevesebb mint a teljes mennyiség) és 3 lapát sóder (ezzel kiforogja az esetleg leragadt cuccot)

ehhez megy a 2-3 lapát cement majd 6 lapát sóder

majd 1 lapát cement (itt szoktam a maradék vizet hozzátenni) 3 lapát sóder.

2020. febr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
En is igy gondoltam h lapattal 1 cem es 3soder, de jo lenne ha tudnam sulyra a lapat sodert mert a cementet a zsak alapjan lehetne adagolni es utana csak kis matek a soder es viz.
2020. febr. 17. 20:23
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Jól írja a kettes. Mondjuk beltérre járólap alá elég 4:1. Ahol kopik vagy alapba vagy kültérre 3:1
2020. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egy masszív lapát cement, három lapát sóder, és a lehető legkevesebb keverővíz, amivel még sikerül elérni a bedolgozáshoz szükséges képlékenységet (a sok víz elpárolog, a beton töpped/zsugorodik/reped/gyengébb lesz). A sódert tessék ellenőrizni, hogy mennyire agyagos (az a jó, ha egyáltalán nem), valamint a legnagyobb szemcseméretét (a legnagyobb kavicsét) is okosan kell megválasztani a bedolgozhatóság szempontjából.
2020. febr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!