Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mai árakat tekintve körülbelül...

Mai árakat tekintve körülbelül mennyibe kerül egy kis ház ki bővítése fürdőszoba felépítésével?

Figyelt kérdés
Nyugat-M.o
2020. márc. 7. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak maga az építés több milliós tétel.

+ tervezés

+ épületfeltüntetés

2020. márc. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bővítés! Egyszerű bejelentésköteles történet immáron tudtommal. Terv sem kötelező, ha van saját elképzelés, nem csak annyi, hogy "hát itt lenne valahol..." Pláne ha valami meglévőt beépítesz, pl. terasz. Én ugyan külterületen készülök erre és az épület alapterülete nem fog nőni ezáltal, mert a teraszt építem be, az meg az épület része (a tetőtér felette van). A "konyhából" lesz a fürdő, a teraszból meg egy főzőfülke. Esetemben sem lehet beszélni nagy terekről, mert így a fürdő 3.5m2, a "konyha" meg 5m2 lesz.

Erre számoltam anyagdíjként 900 ezret, de ebbe minden benne van, a vízszerelési anyagok, bojler, konyhabútor bejárati ajtó, beltéri ajtó a két helyiség között, ablak stb... Munkadíj az az esetemben nincs, mert én csinálom.


Tervezd meg magadnak, mekkora lenne, hol tudod hozzáépíteni és hogy, ahhoz milyen anyagok kellenek, minden kiszámolható csak más nem tudja helyetted kiszámolni, ha még egy körülbelüli elképzelést sem tud, azt sem, hogy mekkora lesz ez a bővítés, hogy köthető hozzá az épülethez, mik az igényeid stb... hogy vársz erre választ?


Nálam a terasz könnyűszerkezettel lesz beépítve és kívülről egyből szigetelve is, mert tervben van, hogy az egész épület szigetelve lesz majd, így a:

fal ára kb. 125 ezer (egyáltalán nem olcsóbb, mintha téglából lenne!)

kerül be egy pici ablak + 25e

elfolyáshoz pvc cső kb. 10e,

csaptelep egy normálisabb 20 ezer

víz (5 rétegű) 10-15e

A zuhany épített lesz: folyóka 15e,

az üvegfal 30e.

egy olcsó beltéri ajtó: 20e

WC 16e

bojler 50e

burkolás (csempe, járólap): 38e

aljzatkiegyenlítés, árkok visszabetonozása glettelés ahol kell, festés 10-15e

Villany kb. 15-20e

mosdó 75e


Akkor ez így 475 ezer forintos árajánlat. Elfogadja Uram? :D

Szóval ez így megy, hogy leülsz és kiszámolod, összeírod. Lehet ennél lényegesen több a költséged, sőt biztos hogy lényegesen több, ha hozzáépítesz, arra ki kell nyújtani a tetőt, hacsak nem születik valami egyéb megoldás, külön tetőt kap, ilyen nyaralóövezetekben, külterületi telkeken ez előfordul, hogy hozzátutykolnak egy helyiséget, arra rákerül külön egy tető azt' ennyi. Esetedben ennek kell egy komoly alap is, ami nálam már meglévő. Fogalmam nincs a szennyvizet merre kell elvigyed, hol a bekötési pont a csatornára, ha nincs csatorna hol tudsz bekötni az emésztőbe, ahhoz még hány helyiséget kell esetlegesen fölcsesszél, hogy csövet tudj fektetni stb...

Én sem a legolcsóbb anyagokkal számoltam. Tudsz spórolni a csapokon, nem muszáj 75 ezer forintot költeni egy mosdóra, esetemben egy szekrény lesz, de pl. WC-re ennél lényegesen többet is ellehet költeni, pláne ha beépített Geberit (esetemben a legolcsóbb). Lehet járólap helyett vinylt letenni, annak ára már 2500-3000/m2-től indul, és ebben az árban már olyan is van, amiről míg meg nem fogod meg nem mondod, hogy vinyl. Nem muszáj az oldalfalakat csempézni, hisz ha beállítasz egy zuhanykabint, akkor minek... de bődületes árkülönbségek vannak a burkolólapokban, s egyből figyelmeztetnélek arra is, hogy bár szép és haladós a nagy burkolólapokkal a történet, azt tudnod kell, hogy az akármilyen szutyok ragasztóval nem áll meg biztonsággal (legalábbis túl sokáig nem), így míg a burkolólap nem is túlságosan, de a ragasztóanyag lényegen emelheti az árat! Ha most is van megfelelő méretű bojlered vagy kombi kazánod, akkor az nem kérdés, hogy lejön az árból stb...

Ha a munkavégzést másra bízod, az az ár duplája egyből. Így igaza van az előttem szólónak, milliós tételre számíts, több millióra azért nem feltétlen kell számítani, de akár igen. No most ez a válasz ez kb. olyan, mint a kérdésed... :D

2020. márc. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!