Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Házi medence építés. Befejezné...

Házi medence építés. Befejeznék egy 30 éves projektet. De sajnos sok pénzem és tudásom sincs. Több millió forint nélkül egyáltalán kivitelezhető ez?

Figyelt kérdés

Van a kerünkben egy zsalukővel kirakott 7x4,2x1,8 méter nagy betongödör. (Az alja lejtősen van megcsinálva, így az egyik sarkába gyűlik víz). Alapból medencének készült, viszont pénzügyi okok miatt nem fejezték be.

A költségek alacsonyan tartása végett, amit lehet szeretnék én csinálni.

Kérdéseim:

Mivel kéne kibélelnem a gödröt?

Az oldalán a zsalukövek között néhol akár 1-4cm -es szünetek is vannak... Ki kéne szépen glettelnem az oldalát, vagy a kibélelő anyag, majd elfedné?

Előre láthatólag mekkora költségekkel kell számoljak? (nem évtizedekre tervezem)



2020. máj. 3. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is kérdeznék egy párat:

A lejtő alján van csatorna kivezetés?

Hová képzelted a vízszűrőt?

Hőszigetelted kívülről?

Van a betonban vasháló?

Mennyire áll ki a pereme a talajból?

Mit csinálsz vele télen?

Ha kevés a kereted rá számoltál azzal, hogy nem lesz olcsó a fenntartása egy ekkora medencének?


Stb..

2020. máj. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1.) Nem hinném ,viszont abban a sarokban van egy nagyjaból fél méter átmérőjű kör a betonban ami kb 5cm-vel lejjebb van.

2.) Ez az amit például nem tudok. Viszont úgy olvastam vannak ilyen külsőleg elhelyezhetők és ezzel terveznék mert szerintem nincs kialakítás a medence oldalán víz befújására.

3.) Nem éltem amikor ezt ásták. Én úgy számolok, hogy nem szigetelték.

4.) Van bizony ijesztően ki is áll a kövek tetejéből :D

5.) 20cm körül

6.) Amit kell, még idáig nem jutottam el a tervezésben, de meg veszek hozzá mindent amit kell.

7.) Igen sejtem.

2020. máj. 3. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbálnék segíteni, de megítélésem szerint ez egy pénztemető lesz így.

Aki építette, alapvető medence építési ismeretek nélkül tette.

A cél, hogy nyáron tiszta, egészséges huszonvalahány fokos és átlátszó víz legyen benne, így megvalósíthatatlan álom marad.

Sajnos alapból több milliót rá kellene költeni....


Az esetleges homokszűrőt sincsen hová bekötni, hogy szűrje, ill. áramoltassa a vizet.

Ha nincsen hőszigetelés, akkor nem fog felmelegedni.

Ha mégis felmelegszik, akkor meg be fog zöldülni a víz.


A legolcsóbb megoldás, venni egy méretbe belevaló pvc medencét és az ahhoz adott külső szűrővel üzemeltetni, télre meg kiszivattyúzni belőle a vizet.

Esetleg ponyvakészítő is tud bele méretpontos pvc bélést hegeszteni, amit csak körben a pereméhez lehetne rögzíteni belülről.


Itt van sok hasonló:

[link]

2020. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor, már értem miért nem fejezték be... :/

Azért köszönöm a segítséget! Kimatekozzuk még, hogy mi legyen a sorsa.

2020. máj. 5. 17:05
 5/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk, megnéztem pontosabban és a zsalukőn kívül van még egy tégla réteg, aminek csak a teteje látszik, az is elég kopott állapotban és gyanítom, hogy a kettő között kátrány van. Legalábbis úgy tűnik.

Utólagosan nagyon macerás lenne megbontani a tetejét egy lefolyóhoz?

2020. máj. 5. 17:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocs a késői válaszért, de spamba tette be a lev. rendszer.


Tehát:

- az, hogy felül kiáll a föld felett a széle, az jó, mert nem fúj bele minden szemetet a szél.

- Gondolom, hogy a lejtő végén lévő mélyedésből akarták kiszivattyúzni a vizet télire. Ez így is megoldható, tehát ez is jó.

- Külső szűrőhöz is kell két lyuk az oldalán. Az egyiken kiszíva, a másikon meg befújja a megtisztított vizet.

- Kívülről le kell ásni és átfúrni az oldalát két helyen.

Ronda, de lényegesen olcsóbb és egyszerűbb lefolyócsövekből eszkábálni a medence pereme felett átvezető, csöveket amik lekanyarodnak a vízszintje alá.

- Még olcsóbb belelógatni két slagdarabot a szűrőtől.

- A belsejét fel lehet vakolni, és vízzáró kék medencefestékkel lefesteni, amit nem kezd majd ki a klór.

[link]


Ennél olcsóbban nem lehet megoldani, de arra számítani kell, hogy soha nem lesz kristálytiszta a vize.

(Mondjuk a Balaton sem az, mégis mindenki úszkál benne.)


-Ha idáig eljutottál a medencéddel, akkor majd megírom, hogy milyen filléres dolgot tudsz használni a méregdrága uszodavegyszerek helyett.


Jó munkát.

2020. máj. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!