Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy adjam a szomszédok...

Hogy adjam a szomszédok tudtára békésen, hogy nem jól "húzták meg" a telekhatárt?

Figyelt kérdés

Kimérést követően kiderült, hogy a szomszédok kerítései (van, ahol fasor is van) nem jó helyen vannak. Ha jelzem feléjük, hogy én szeretném újrakeríteni a rendes határon, akkor mennyire lesznek megértőek?


Úgy tudom, ha nekem nem tetszik a meglévő kerítés, akkor keríthetek én.

Az eddig olvasottak alapján pedig jobbról és a hátsó rész felét keríthetem én, de mivel régen északról (balról) kerítettek, akkor azon az oldalon is felhúzhatom a kerítsem, ugye?



2020. máj. 7. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet megmondani. Lehet hogy napalmot szórnak át hozzád éjszaka, de az is lehet hogy bólintanak egyet a dologra.
2020. máj. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi egyáltalán az eltérés? Jelentős, hogy ezért érdemes lenne költségekbe verned magad?
2020. máj. 7. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod újrahúzni?
2020. máj. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétumok nélkül milyen válaszra számítasz?

Nem mindegy hogy 20 centi, vagy 2 méter az eltérés...

2020. máj. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kis telekről lévén szó a legkisebb (40 cm-es) eltérés is számít nekem.
2020. máj. 7. 08:56
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Mivel a kerítést a saját telkedre kell raknod, így a 40 centiből már csak 20-30 cm marad, ellenben több százezret elköltesz a kerítésre..

Megéri!

2020. máj. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

A Föld hivatalnál megrendeled a földmérést .Hivatalból értesitést küldenek a mérés idejéről.Már is tud róla .

Kerités nem kötelező már ,az csinál,akink fontos.

2020. máj. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

A telekhatárt sokan úgy képzelik el, hogy az egy képzeletbeli vonal ami a földön(telekhatáron) fut. Szent és sérthetetlen. Nem így van. Valójában ez egy jogszabályokban meghatározott szélességű sáv. Bár a geodéták mm-nél is pontosabban képesek meghatározni egy telek nevezetes pontjait, mindez hiába. Ettől jogszerűen el lehet térni. A telek besorolása, mérete, stb...-től függően meghatározott százalékban el lehet térni. ±60cm egy zsebkendőnyi telken is elfogadott.

Ugorgyunk...

Kiméretted. Geodéta nem közölte ezeket? Megmutatta hol nagyobb az eltérés a megengedettnél?

Szomszéd:

Meghívod egy kávéra, leültök, megbeszélitek.

Ha szerencséd van belemegy. Te keríthetsz a kijelölt vonalon és boldogan nyírhatod a már nagyobb birtokodon a füvet.

Ha nem megy bele: perre viszed a dolgot.

A pernek bármilyen kimenetele is lesz, két dolog biztos.

1. Agy valag pénzt és időt emészt fel.

2. Lesz egy csomó új haragosod.

Kell ez? Hány száz m²-ről van szó;)

A bíróság ítélete nem biztos, hogy neked kedvez. Ha még is, a szomszédod még évekig húzhatja mire birtokba veheted.

2020. máj. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!