Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy 4.5x7.5x2,7 magas faházat,...

Egy 4.5x7.5x2,7 magas faházat, ”nyaralót “ elvileg felépíthetek engedély nélkül? Ez ugyanis nettto 91,125 m3 ami elvileg belefér a nem emberi tartózkodásra alkalmas építménybe.

Figyelt kérdés

Nem emberi tartózkodásra szolgáló építmény építése, átalakítása, felújítása, valamint bővítése, amelynek mérete az építési tevékenység után sem haladja meg a nettó 100 m3 térfogatot és 4,5 m gerincmagasságot[8] [9].


Forrás [link]


Aztán senki nem mondja meg h ha én beleteszek később egy ágyat meg konyhát vagy ilyesmi ..... meg eleve van a telken egy erre alkalmas pince alap amire lehet építeni . Mi a véleményetek ? Olyan írjon aki benne is van valamennyire , a szemetkedő rosszmájú emberek kíméljenek meg , köszi .


2020. máj. 8. 12:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Miért nem teszel le a telekre egy régi lakókocsit, konténert stb...

Azokba nem tud a hatóság sem belekötni.

2020. máj. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Asztalos vagyok, csak emiatt. Amúgy elvileg ebbe se lehetne belekötni. Max megmutatom nekik amikor rajta az osb de nincsenek kívágva a nyílászárók h nesze tároló
2020. máj. 8. 12:56
 3/16 anonim ***** válasza:

Így nem lehet a kérdésedre válaszolni!

Tudni kellene a telek besorolását, lakóövezeti esetén a beépíthetőségét.

Tudni kellene a megépítés módjából, hogy mobilépület vagy sem és még millió apróság.

2020. máj. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Fából épülne a telek beépíthetősége 60 m² külterületi telek nem művelési. A rendeletben nincs szó arról, hogy mobilnak vagy fixnek kell lennie
2020. máj. 8. 14:18
 5/16 anonim ***** válasza:

#4

A mobil dolgok engedély nélkül építhetők, telepíthetőek.

Keress rá a mobilház fogalmára és máris megoldódik a problémád!:)

A mobilház minden olyan építmény, amit egyben vagy 1-2-3 darabban át tudsz helyezni.

Ez is mobilház:

[link]

és ezek is:

[link]

Tényleg csak a fantázia szab határt!

2020. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Építhetem cölöpökre is, úgy, hogy daruzhato legyen. Nem egy nagy dolog. De ha nincs 100 M3 és lapos tetős, akkor az miért nem fér bele a fenti kategóriába ? Illetve , hogy mondjak meg róla hogy mobil ház e ?
2020. máj. 8. 15:27
 7/16 anonim ***** válasza:

a nem emberi tartózkodásra alkalmas építmény

- azt jelenti hogy nincs benne wc, konyha, stb.

Szerszám tároló-nak hívják.

Ha nincsenek benne ezek, akkor felépitheted, de számíthatsz ellenőrzésre, főleg ha van egy kedves szomszédod.

2020. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy miért akarsz te egy istállónak, tyúkneveldének, magtárnak, csűrnek, stb. titulált építményt létrehozni?

Mert ezek a "nem emberi tartózkodásra alkalmas építmények".


Simán felépítheted - engedélymentesen - a külterületi mobilházadat! Még a beépíthetőség sem érdekes, mert az nincs! NULLÁT építesz be a mobilépülettel!

Aztán abba azt teszel amit akarsz, fürdőt, konyhát, nappalit 15 db hálószobát, szaunát, medencét, amit csak ki tudsz találni.

De ha kétségeid vannak, akkor menj el a telked szerinti önkormányzatba (lehet, hogy mások a helyi szabályzók) és kérdezd meg így:

- Jó napot kívánok! Az XY utca ilyen és ilyen hrsz-u telkére szeretnék egy MOBIL(!!!)házat tenni, van e akadálya, illetve engedélyköteles e?

Ennyi!

2020. máj. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy miért erőlteti mindenki ezeket a mobil szarokat.

Azért abban igaza van a kérdezőnek, hogy egy rendes szigetelt faház magasan veri egy mobilház minőségét és élettartamát.

De én már inkább engedéllyel épiteném, és akkor nem kell parázni.

2020. máj. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9

Olvasd már el, amit tettem linkeket és ne ragadj le az ászári szaroknál! Nem csak azokat - és főleg nem azokat - nevezik mobilháznak!

De a kedvedért:

[link]

2020. máj. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!