Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy 4.5x7.5x2,7 magas faházat,...

Egy 4.5x7.5x2,7 magas faházat, ”nyaralót “ elvileg felépíthetek engedély nélkül? Ez ugyanis nettto 91,125 m3 ami elvileg belefér a nem emberi tartózkodásra alkalmas építménybe.

Figyelt kérdés

Nem emberi tartózkodásra szolgáló építmény építése, átalakítása, felújítása, valamint bővítése, amelynek mérete az építési tevékenység után sem haladja meg a nettó 100 m3 térfogatot és 4,5 m gerincmagasságot[8] [9].


Forrás [link]


Aztán senki nem mondja meg h ha én beleteszek később egy ágyat meg konyhát vagy ilyesmi ..... meg eleve van a telken egy erre alkalmas pince alap amire lehet építeni . Mi a véleményetek ? Olyan írjon aki benne is van valamennyire , a szemetkedő rosszmájú emberek kíméljenek meg , köszi .


2020. máj. 8. 12:32
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Tizes! Elárulod akkor mitől lesz mobilház? Ha úgy építem hogy daruzható és nincs a zölöpökhoz, alaphoz rogzítve, mert pl 4 méter széles csak és mondjuk 8 méter hosszú, akkor az mobil ház? Mert a legnagyobb mobilház az 4x12 méter hosszú. de ha én megépítem a kertemben, hogy fogják azt megmondani, hogy daruzható e? NEM fogom mástól megvenni 5-10 millióért azt, amit ÉN magam felépítek 1-2 millióból. oké, ebben nincs bútorzat, konyha wc, de benne van a fűtés ( klíma) és a vízszerelés, villanyszerelés stb. ezeket én mind tudom, értem, nem egy házon vagyok túl, ráadásul a szakmámból kifolyólag a fával való munka nem okoz gondot. nyilván a villanyszerelés utolsó fázisát villanyszerelő ismerős ellenőrzi és fejezi be a kismegszakítók helyes felszerelésével.... csőszerelés meg lófasz, ott a presselő és a rézcső. megy mint a huzat.
2020. máj. 8. 20:42
 12/16 A kérdező kommentje:
de amúgy ha nagy gond van, akkor kifizetem azt a 3-6 száz ezer forintos fennmaradási költséget rá, bár a szomszédok NEM olyanok, azok biztos nem szólnak, ez vidék, itt egy ilyen telek kerül pár millióba.
2020. máj. 8. 20:48
 13/16 anonim ***** válasza:

#11

Minden mobilház, ami felemelhető és elszállítható másik helyre valamilyen módon. Vagy a saját kerekein, vagy tréleren. Hogy egyben, vagy 2-3 részre bontva, az már részletkérdés. Ennek vannak fokozatai, a portás őrbódéktól, a luxus igényeket kiszolgáló, előre legyártott és tréleren/kamionon a helyszínre szállított felépítményekig.

Akár modulárisan egymás mellé, akár egymásra helyezhetők, és így nagyobb vagy kétszintes mobilház kialakításra is lehetőség van.

Azért mobilház, mert nincs szilárd alapozása, mozgatható.

Egyszerűen így helyes jogilag, mivel ez egy hordozható mobil szerkezet, az építési szabályozások meg minden nemzet esetében az épített környezet és azon belül a - helyhez kötött építmények - > épületek engedélyeztetési módozatait szabályozza, ezek a törvények és rendeletek nem vonatkoznak rá. Azok hatályán kívül esik.


De mint szó volt róla az előzményekben, menj be a helyi önkormányzatba, mert hiába minden ilyen-olyan jogszabály, ha ők ezt másképp gondolják és másképp szabályozzák.

2020. máj. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13-as vagyok és idéznék az első linken (Fészek mobilház) feltett ismertetőből:

"A mobilházaink méreteit kizárólag a szállíthatóság korlátozza. Átlagosan 3-3,5 méter széles és akár 13 méter hosszú mobilház építése a leggazdaságosabb. Szélesebb mobilházat is tudunk készíteni, de ezek szállítási költsége a kísérőkocsik és engedélyek miatt magasabb. A belső belmagasság 2,5 méter."


Próbáld ezeket a méreteket te is tartani, mert ez az a méret, ami külön engedélyek nélkül trélerrel szállítható.

Soha nem tudod, hogy nem akarod e eladni, vagy te máshova akarsz költözni és akkor tudod egyszerűen szállíttatni.


A kivitelezésnél meg készítsd úgy, hogy egyértelmű legyen mindenki számára, hogy ez egy mobilház.

2020. máj. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Én eleve egy olyat szerettem volna készíteni mint ezek a tiny vagy mobil házak. de nem tudom hogy lesz egyértelmi, ezért is kérdeztem, tegyem beton cölöpökre? vagy mitől egyértelmi? mert amit én építeni szeretnék az is egy ilyesmi, a méreteket le is írtam.
2020. máj. 8. 22:01
 16/16 anonim ***** válasza:

#15

Tegyed!

2020. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!