Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül ma egy ilyen...

Mennyibe kerül ma egy ilyen házat felépíteni borsod egyik kis falujában?

Figyelt kérdés

Férjem nagymamája meghalt, az ő házát szeretné igazából átépíteni, mert jó nagy udvara van és mert a szomszédban szülei laknak és a faluban lakik tetvére és felesége is.

A ház félig tégla félig vályog.

Jelenleg 2 szobás, meg konyha meg egy fürdő.

Viszont az elrendezése nem jó.

Van egy szoba, ami az utcára néz, abból nyillik a konyha. Odanyillik a bejarati ajtó is. A konyhából nyíllik a következő szoba, abból pedig a fürdő. Tehát egy régi hosszú ház. Udvar van mellette is nagy és mögötte két nagy porta így bővíthető.

Szeretnénk őszintén 3 szobát, egy nappalit, egy konyhát és egy fürdőt és így igazából szinte az egészet átépíteni, meg teraszt is szeretnénk.


Mondtam neki, hogy szerintem olyan 30-35 millióból jönne ki, ahogy utána olvastam.

De ő szerinte sokkal kevesebbe, hisz ez borsodon egy kis falu.


Mondtam neki, hogy szerintem nem éri meg építkezni abszolút. Főleg hogy 13-ert max 15-ért tudnánk eladni, ha neadj isten elszeretnénk egyszer költözni.


Én szívesen költözök oda, mert normálisak a lakók, szép a falu szerintem.


De ez így nem érné meg, akárhogy is szeretné.


Szerintetek???:(



2020. máj. 10. 19:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
De a többi eladó ház ott vagy túl óriási, emeletes olyat nem szeretnénk. Vagy ugyanolyan rossz mint a nagymamájáé.
2020. máj. 10. 19:39
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Nekem van igazad, nyilván látatlanban nehéz, de szerintem még a 30-35 millió se feltétlen elég. Attól, hogy kis falu az építőanyag még ugyanannyi. Munkaerőt találtok talán kicsit olcsóbban, mint nagyvárosban, de azon nem lehet nagyságrendeket spórolni.


Eladni meg valsz valóban nem lehet.

2020. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Ne hosszában gondolkodj, hanem "L" alakban.

Ne a konyhába kelljen belépni, hanem egy előszobába és a jelenlegi szobát, amiben a fürdő van meg kell csinálni egy amerikai konyhás nappalinak.

Az új építésbe az "L" másik szárába meg tehetitek a két szobát meg a fürdőt. A fürdő és az egyik szoba előtt kis közlekedővel, így mindegyik szoba külön bejáratú lesz.

Az "L" által körbezárt területre meg mehet a terasz.

Nem tudom, hogy neked ez hogy jött ki 30-35 millióra, mert ebből már önálló 100 m2-es házakat lehet építeni, nektek meg már bent vannak a közművek és a fele már kész.

Ha nagyon eleresztve magatokat csináljátok a két szobát meg a fürdőt, plusz teraszt, akkor 15-18millió, de én a magamét 10-ből kihoznám, mert ez nem új építkezés, csak bővítés.

2020. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Jézusom 2-es, minek szólsz hozzá, ha ennyire nem értesz hozzá?????

Persze, pont egy borsodi faluban fog kerülni 2 szoba meg egy fürdő hozzáépítése egy kész házhoz 50 millióba!

Ja igen, ha 3 milliós fürdőkádat vesz és 1 milliós ajtókat, a szobákat meg aranylemezekkel burkolja!

Eszem megáll!

Kérdező!

Egy építész irodával csináltass terveket, azok úgyis kellenek a bővítés engedélyeztetéséhez, vidd el egy viszonylag becsületes helyi építési vállalkozóhoz és készíttess vele egy körülbelüli költségvetést.

Aztán majd gyere vissza és meséld el, hogy mennyit mondott!

2020. máj. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem igazán lehet 30-35 millió, hacsak nem drága anyagokat használtok, és mindent igényesebbre csináltattok az átlagnál. Saccolni tudok csak, 15-20 millió ?
2020. máj. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!!! :)

Rendben akkor tényleg az lesz a legjobb, ha akkor előtte kérünk egy valószínűsíthető árat és akkor majd kiderül.

Csak az a baj, hogy a ház háromnegyede vályog és azért jobb lenne a tégla, nem? Ezek szerint le kellene bontatni. Tető is csere. Én igazából kicsit félek tényleg ezektől.

2020. máj. 10. 21:02
 7/13 anonim ***** válasza:

#6

Semmi baj a vályoggal, ha nem vizes. Ha vizes, azon is lehet segíteni.

Makovecz Imre Kossuth- és Ybl Miklós-díjas magyar építész, a magyar organikus építészet megteremtője. A Magyar Művészeti Akadémia alapítója, örökös tiszteletbeli elnöke és ő a saját házát vályogból építette.

Tessék, így is ki tud nézni egy vályogház: (Igen, ez "csak" egy vályog:

https://www.youtube.com/watch?v=tZabLKs_QzE

2020. máj. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!

Ha te bontani akarsz (az is van tokkal-vonóval, szállítással 1-1,5 millió) és újonnan akarsz felépíteni egy 3 szoba nappalis, teraszos házat, akkor valóban nem lesz elég a 35 millió. Ha viszont annyiért, vagy afölött invesztáltok, akkor azt már ne Borsodban tegyétek!

2020. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát igen ettől is félek, hogy most még nagyon jó ott lakni, de sok az öreg, régi ház, benne idős nénikkel, nem tudom sajnos utána mi lesz azokkal a házakkal, kik fogják lakni azokat.

Szüleim, nővéremék nyugaton laknak Ausztria mellet.

Párom azonban nem hajlandó odaköltözni, csakis borsod jöhet számításba szüleihez és testvéreihez közel.

Én az első perctől nem erőltetem ezt, ő ezt így kikötötte, hogy csak ebben az esetben van közös jövőnk, mert nem akarja a szüleit magára hagyni, hisz ők felnevelték és mindent megtettek érte.


De mondom én nem ellenkezem, szeretem nagyon és ő is engem, csak félek, mert nem tudom mi lesz itt pár év múlva, na meg ha ide költözünk a gyerekek kisiskolás koruktól 40-40 percet fognak utazni.


Kicsit ezektől is félek.

2020. máj. 10. 22:29
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

#9

Az általad írottak csak megerősítenek abban, hogy arra biztassalak, hogy csak a legkevesebb befektetéssel, a vályogrész bekalkulálásával építsetek hozzá. Teljesen felesleges egy kihalóban levő faluban, amit valószínűleg utána ellepnek a cigányok palotát építeni, súlyos pénzek árán.

Ha ez mégsem következik be valami csoda folytán és lesz a környékben potenciál, akkor majd később a vályogrészt lecserélitek, bár szerintem nem olyan gáz az, mint ahogy itt néhányan erőszakosan nyomatják.

Egyelőre elégedjetek meg egy 15 milliós beruházással, az sem kis pénz, mert lehet, hogy 10 év múlva már a feléért sem tudjátok eladni. De ne legyen igazam!

2020. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!