Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mivel érdemes felváltani az....

Mivel érdemes felváltani az. elektromos fűtés?

Figyelt kérdés
Alternatív lakhelyként (nemakartam hitelre vásárolni) egy kisebb 6 éves üdülőt vásároltam amelyben elektromos fűtőtestek találhatóak,az üdülőn van szigetelés, mivel az elektromos fűtés nem a legolcsóbb mi jöhetne még szóba úgy hogy ne kelljen komolyabb változásokat csinálni az épületben? Munkatársam hőszivattyú ajánlott vagy van ennél energiatartarékosab?

2020. máj. 21. 09:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Klíma
2020. máj. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%

Én felhúznék mellé egy kéményt és kandallókályhával rácsatlakoznék.

Telektulajdonosként tapasztalom, hogy egy szezonban képződik annyi fahulladék, nyesedék, amivel késő őszi-kora téli időszakban 2 hónapot ki lehet húzni és máris 2 havi villanyszámlával beljebb vagy.

Persze ez függ a telek nagyságától is, nekünk 2500m2-es telek van, szőlővel, gyümölcsfákkal.

2020. máj. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
a kályha-kéményt már inkább a komolyabb változásba sorolom, tudom ez a legolcsóbb de a kényelemből sem akarok nagyon veszíteni, a modern hőszivattyúkat telefon applikacioval előre belehet kapcsolni, a kályha meg koszt is termel, viszont a klímának még utánanézek
2020. máj. 21. 11:28
 4/18 A kérdező kommentje:
Nekem kb. 900m2-es telkem van 5 sor 4 méteres szőlővel, a telek további része üres
2020. máj. 21. 11:32
 5/18 anonim ***** válasza:
33%

Klíma állítólag jobb.

Vagy esetleg modernebb elektromos panelek, nekünk is azok vannak és annyira nem vészesen drága...

2020. máj. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Értem,és miben más a klíma a hőszivattyúnál? Az üdülő nagyon jól le van szigetelve, mostani 25 fokokban hazaerek munkából rendesen megcsap a hideg ha beérek, hűtésre nemlesz szükségem
2020. máj. 21. 13:57
 7/18 anonim ***** válasza:
39%
Amikor éjjel 10-12 fok van még egy szigetelés nélküli ház sem melegszik fel érdemben
2020. máj. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

A klíma és a hőszivattyú is ugyan azon az elven működik. A gáz tágulása és sűrítése hőt von el, vagy hőt ad le.

A különbség annyi, hogy a hőszivattyú vizes rendszerre is ráköthető. Tehát lehet radiátort, padlófűtést, vagy fan-coil-t üzemeltetni vele.

Még a klíma csak levegőt fúj (hideget vagy éppen meleget).

Hőszivattyúnál létezik olyan ami csak meleget csinál, tehát nem inverteres. Klímában viszont már csak inverterest árulnak.

Egyébként egy hőszivattyús rendszer kiépítése függően attól hogy radiátor vagy fan-coil lenne (gondolom a padlófűtés nálad nem opció) kb. 5x annyiba kerül mint a klíma. De lehet hogy még keveset is mondtam.

2020. máj. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

Nyilván én vagyok a hülye, de nem az volt a kérdés, hogy hogyan tudja a Kérdező a drága elektromosságot OLCSÓBBRA cserélni?

Erre sorban ajánlgatjátok az azonos áron, vagy drágábban megvalósítható dolgokat. Az egy kivétel a 2-es volt, le is lett pontozva alaposan. Na jó, akkor maradjunk az elektromosságnál! A legolcsóbb elektromos fűtési mód a hőtárolós villanykályha, de ahhoz vezérelt áram kell, külön órával. Olcsóbb mint a gáz, olcsóbb mint a fa.

2020. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#9

A klíma és a modern fűtőpanel miért ne lenne olcsóbb, mint a régi fűtőpanel?

2020. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!