Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tetőtér beépítés munkafolyamat...

Tetőtér beépítés munkafolyamatok.Mivel kell kezdeni ? Melyik az első lépés ?

Figyelt kérdés

Szép napot mindenkinek!


A tetőteret szeretnénk beépíteni. Nem igazán tudom mi az első lépés.

Gondolom a tető szigetelése és gipszkartonozás. A víz és csatorna az betonozás után vagy előtt kell? .. nem nagyon tudom hol lesz a fürdő. A villany ? Én szívem szerint ezeket hagynám utoljára. Jobban átlátható mi hova szeretnék. :)



2020. máj. 28. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Az első egy lapos felmérés, hogy az épület bírja-e az egyes részek (falak tetők födémek, stb) milyen állapotban vannak.

Terveztetés, utána kezdődik csak a kivitelezés. Amíg nincs terv, addig nem igazán sok mindent érdemes csinálni.

2020. máj. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első lépés:

Tervező és statikus.


A többit csak ezután. ;)

2020. máj. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azon már túl vagyunk. :) eleve úgy lett építve a ház... fent van 2 terasz ablakokkal... csak a tetőtéri bukóablakot kell beépíteni.
2020. máj. 28. 09:56
 4/7 anonim ***** válasza:

A legelső a tetőfólia ellenőrzése, ha szakadt vagy nem alkalmas a beépítéshez akkor előtte le kell cserélni vagy kijavítani. Ezután mehet a szigetelés lehetőleg és a pára záró fólia, majd az ellenlécezés a gipszkartonnak és lehet építeni a válaszfalakat is.

Az ellenlécezés általában bramac tetőléc, így ezzel egy síkban elférek a víz csövek és villanya vezetékek.

2020. máj. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A tetőfóliát cserélni szeretnénk igen.
2020. máj. 28. 12:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Tetőfóliát cserélni? Az sajnos, ha igényesen/helyesen szeretnéd megszorítani teljes átborítással jár. (cserép le fólia le, új fólia fel, ellenléc cserépléc cserép fel. Talán az a legnagyobb munka az egész tetőtérben. Én most kezdek a miénk végére érni. Hát mit ne mondjak örülök, hogy lassan kész.
2020. máj. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ..hát ez nagyon jól hangzik :)
2020. máj. 29. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!