Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül ma egy társashá...

Mennyibe kerül ma egy társasház építése?

Figyelt kérdés
Egyetemi projekthez lenne rá szükségem, de nem találtam semmi olyan projektet ahol leírnák, hogy mennyibe is került az adott társasház megépítése, csak azt, hogy a kész társasháznak mennyi a vételi ára lakásonként, m2-re. Azért lenne erre szükségem, mert a projektem célja az lenne, hogy egy pár lakásos passzív (energiatakarékos, fenntartható) társasházat szeretnék önkormányzati szinten építtetni, majd azt bérbeadni. Mivel önkormányzati költségvetésből kell megoldanom, így tudnom kellene, hogy mennyibe is kerülne nagyjából egy társasház építése. Tudom, hogy ez így nem túl behatárolt, mert függ a benne elhelyezkedő lakások számától, az emeletek számától, attól, hogy hol építik az országban, stb. De jó lenne legalább valami kiindulási pont, vagy egy konkrét projekt leírása költségvetéssel, amiből már tudok következtetni.

2020. jún. 15. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Korrupcióval és lopással, vagy anélkül? Bocs, de ezek annyira benne vannak, mint a cement.
2020. jún. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A korrupció és a lopás figyelmenkívül hagyásával lennék kíváncsi az árakra, köszönöm. :D Tegyük fel, hogy a pénz így vagy úgy de megvan rá, és már csak a becsületes kivitelezőnek kell fizetnem, és az itt a kérdés, hogy mennyit.
2020. jún. 15. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:

"egy pár lakásos passzív (energiatakarékos, fenntartható) társasház"

Rengeteg mindentől függ.

De a fenti peremfeltételeknek megfelelő kb.: 5-600ezer/m2.

Kvázi önkormányzati beruházásban pályázat nélkül ez kb a sohamegnemtérülős.

2020. jún. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Kerestem már hozzá pályázatokat, igazából egy kevesebb mint 10 lakásos, maximum 1,5 szobás, csak földszinit "társasházat" tervezek egy kisebb városba, ahol nagy az igény az albérletekre a fiatalok körében, de nem sok lehetőség adódik. Szóval így relatíve nem lenne olyan "drága", mint egy 60 lakásos társa. Ahogyan az sem baj ha nem teljesen reális a kalkulálás, csak szerettem volna egy kiindulási pontot, hogy még is mennyivel számoljak. :)
2020. jún. 17. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!