Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Forgalmas út közelében építkezni?

Forgalmas út közelében építkezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy ideje nézegetünk telkeket. Eleinte hétvégi kikapcsolódásra használnánk, majd idővel szeretnénk rá építkezni.

Most találtunk egyet, amibe beleszerettünk, minden szempontból tökéletes lenne... kivéve egyet. Mellette egy telek választ el egy elég forgalmas főúttól, amin kamionok is mennek (visz az autópályára). Először fel sem tűnt, mennyire hangos, csak harmadik alkalomra.


Egyszerűen nem tudjuk, hogyan döntsünk. Tudjuk, hogy valamiben úgyis kompromisszumot kell kötnünk saját magunkkal. De pont a zaj legyen az?


Le lehet bizonyos kerítéssel, növényzettel tompítani a zajt?


Van egy másik telek is, ami ebből a szempontból megfelel (nyugis környék), viszont az nem fogott meg minket ennyire.



2020. jún. 23. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

SEMMI ESETRE SEM építenék ilyen helyen.

A zajt csökkenteni lehet, de csak kis mértékben, éjjel még uavaróbb, mint nappal.

Emellett a fogalom - föleg a kamionok - miatt állandóan rázkódni fog az egész épület, ami szintén nagyon zavaró és a falak is tönkremennek töle.


Szerintem vagy a másik telket vegyétek meg, vagy keresgessetek még kicsit, de ezt hagyjátok ki a saját érdeketekben. HA ugyanis késböb rájöttök, hogy mégsem tudjátok elviselni, eladni sem igazán lehet éppen a zaj miatt.

2020. jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A telek végébe építkeznék.

Forgalmas főút mellett lakunk, sok kamion is jár, meg motorok, sportkipufogós menők, stb. Van több fa a ház és az út között. Nem mondom, hogy semmit nem hallani, de egyáltalán nem feltűnő hogy itt egy főút.

Régen laktam panelben úgy, hogy a házat csak egy füves placc választotta el egy másik forgalmas főútvonaltól és egy forgalmas vasútvonaltól, nem igazán volt zavaró, eleinte az ember hallja a zajokat aztán megszokja, kb mint az óraketyegés, idővel az se tűnik fel.

Inkább az ilyen már említett motorok, üveghangon közlekedő autók tudnak nagyon zavaróak lenni, de azok meg az előző házunkhoz is simán elhallatszottak, pedig az mellékutca volt.

Összességében szerintem egyáltalán nem gáz. Semmiképp nem építenék a telek első felébe.

2020. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Azt kell szerintem mérlegelni, hogy a jó tulajdonságok képesek-e ellensúlyozni a zajból eredő hátrányt. Főút mellett sajnos mindig lesz zaj és csak tompítani tudod a növényzettel, teljesen elszigetelni biztosan nem.


Én lehet keresgélnék még a helyetekben, én is szeretem a nyugit, nem tudnám elképzelni, hogy főút mellett lakjak :(

2020. jún. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez nem főút kérdése. Szüleim a főúttól számítva kb. a 7. utcában laknak, ami egy kis mellékutca. Örültek, hogy jó csendes lesz. Költözés után derült ki, hogy a traktorok pl. azt az utcát használják, 2 szomszédnak is a crossmotor a hobbija, és lakik az utcában pár kamionos, aki haza szokta vinni a járművet. :) A főút csendesebb lenne annál a helynél szerintem. :))))
2020. jún. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem csak a zaj, de a forgalom hatalmas porral is jár. Én semmiképpen nem venném meg.
2020. jún. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%

A zajt - kivéve ha hiperérzékenyek vagytok - meg fogjátok szokni, észre sem fogjátok venni.

Mi egyszer vállalati üdülőben nyaraltunk, a ház egyik oldala volt az országút, a másik oldala a vasút, a ház előtt sorompóval, ami csilingelt ha le,-és felemelkedett. Mire hazajöttünk, már napok óta nem is hallottuk.

Viszont egy ilyen telekbe építkezéssel komoly pénzeket nem invesztálnék, mert később eladhatatlan lesz azon az áron.

De nyaralónak elmegy.

2020. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Elfeledkeztetek arról, hogy ott nem csak zaj lesz, hanem a kipuffogókból kiáramló rákkeltő anyagok folyamatos belélegzése.

Persze nem kötelező mindenkinek 100 évig élni...

2020. jún. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Beviz Elek ***** válasza:
66%

Tompítani lehet, de nem tudni hogy az nektek elég-e.

Mindenkinél más az ingerküszöb. Én szeretek tenni-venni, szerelgetni és kifejezetten örülök ha van egy kis zaj, így nem én vagyok az aki néha egy kis kalapácsolással, flexszel megzavarja a madárcsicsergést. Ha olyan a telek fekvése hogy nem pont a főútra nyílik így nyugodt az előtte lévő utca, a házat lehet a zajtól távolabbi részére építeni, a zajos felére pedig mehet egy nagy garázs, akkor minden további nélkül megvenném (ha olyan szinten megfog mint titeket).

2020. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A forgalom miatt mondtam vissza egy házvásárlást. A baci miatt pár hónapja nagyon gyér volt a forgalmi, így fel sem tűnt. De aztán megnéztem a 2018as forgalom számlálás adatait. Szerencsémre az az útszakasz is szerepelt benne. Egy átlag napon majdnem 6000 jármű halad el a ház előtt, amiből 110 busz, 1200 kamion... A hol most lakok kb 80%al kevesebb a forgalom és ezt is soknak tartom
2020. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

A nyugalom megfizethetetlen. Soha nem vennék nagyon forgalmas főút mellett telket, főleg nem építkeznék rá, mert ha el akarod adni, szinte lehetetlen. Egyébként van aki megszokja a zajt, de a többség nem. Még alvás közben is érzékeli az agyad és nem tudod úgy kipihenni magad, nem beszélve a benzingőzről.

A zajt pont hogy nem nagyon tudod mivel kivédeni, hacsak nem emelsz milliókért zajvédő falat elé, ami jelen esetben egy vicc lenne. Inkább ne vedd meg, bukni fogsz rajta.

2020. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!