Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Járható tetőtér létrehozása...

Járható tetőtér létrehozása hogyan?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


A tetőtér úgy néz ki most nálunk, hogy 10x15-ös párnafák (1-2 helyen beesett egy 15x15-ös) vannak 90 centinként. Jó lenne beépíteni. Elméletileg 4,2 méter hosszú egy párnafa, de 3 méter után van válaszfal, szerintem az is tartja. Közötte 15cm gyapot, alul fólia és gipszkarton.


Arra gondoltam, hogy 15mm-es nútféderes OSB lappal lefedjük, csak az a kérdés mit tegyek alá. Gondoltam arra, hogy 30 centinként 3x5-ös tetőlécet viszont attól félek, hogy keskeny lesz és a szegelésnél elrepedhet a léc. Lehet kapni 2,3x10-es deszkát is, de az meg túl vékony szerintem. Mi a véleményetek?


Az OSB-re majd menne a fólia, szivacs, laminált padló kombó. Nem akarom túl vastagon lécezni sem túl vastag OSB lapot mert egyrészt drága, másrészt el is kell bírni valaminek.



2020. júl. 26. 22:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Tegyél 5*5-ös lécet, de lehet még ez is gyenge, hajlani, mozogni és recsegni fog.

Persze elfogja bírni hogy egy két ember járkál rajta.

Én erősebbet tennék az biztos.

2020. júl. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!