Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mészhabarcs készítéséhez...

Mészhabarcs készítéséhez milyen arányban kell a homokot és a meszet keverni?

Figyelt kérdés
Lehet mészhabarcsot mészhidrátból is vagy csak oltott mészből készíteni?

2020. júl. 27. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez sokkal jobb:


"Zsákolt mészhidrát

A porrá oltott mész, más néven mész­hidrát zsákolva vásárolható. Előnye, hogy oltani nem kell, megtakarítha­tók a meszesgödör készítésével kap­csolatos költségek, valamint elmarad­nak a darabos égetett mész felhaszná­lása során adódó elkerülhetetlen veszteségek, mint az elporlás és az ol­tási maradékok (idegen anyagok). A mészhidrát – a cementhez hasonlóan – por alakban adagolható. A cement a tárolásra előírt körülmények között, legfeljebb 6 hónapig tárolható.


A mész hidrát por levegővel érintkezve karbonátosodik (a levegőben levő szén-dioxid miatt), azaz „megdöglik”, emiatt a sérült vagy megbontott zsá­kokból csak alapos körültekintés után használjunk, nehogy megkövesedett darabok kerüljenek a habarcsba. A cement a cementhabarcsok fő kötő­anyaga, de cementtel javítjuk a mész­habarcsok minőségét is. Habarcské­szítéshez elsősorban 350-es cement használható."

2020. júl. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Én rühellem a mészhidrátot

4 lapát homok 1 lapát oltott mész és víz izlés szerint adagolva, majd a végén amikor már egy betonkeverőnyi adag összejött akkor egy fél lapát cement a keverőbe

2020. júl. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

mészhabarcs összetételét a szakirodalom úgy határozza meg, hogy 1/3-1/4 m3 mészpép (azaz oltott mész) szükséges 1 m3 habarcshoz. A pontos keverési arány valahol a kettő között van, sokban befolyásolja az adalékanyag (azaz a homok) minősége, a hőmérséklet, a keverés módja. Az az igazság, hogy ezt ki kell kísérletezni. A túl sok mész zsírossá teszi a habarcsot, a vakolat könnyebben megreped.

A megfelelő arányú keverés igen egyszerű a házilagos kivitelezésnél: három (vagy négy) lapát homokhoz egy lapát mészpépet kell adni, és úgy összekeverni.

A "mesterek" igencsak odavannak, hogy mészhabarccsal nem lehet vakolni, kell bele a cement. Ne higgyünk nekik: amint már említettem, az emberiség nagyon-nagyon régóta használ meszet a vakoláshoz, és sem a rómaiak, sem a középkor kőművesei nem ismerték a cementet...

és cement nélkül 1,5-2,5cm vastagságban hordható fel egyszerre, különben repedezik. Ezért nem szeretik cement nélkül.

2020. júl. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"és sem a rómaiak, sem a középkor kőművesei nem ismerték a cementet..."


Ezt igen rosszul tudod mert pont a rómaiak fedezték fel a cementet

Csak ők még a vulkáni hamut keverték össze a homokkal vagy sóderral, így tudtak elérni betonkemény felületet

Az első kupola alakzatú épitményeket is a rómaiak épitették cementből a világon

A rómaiak által épitett utak kiváló minőségéről meg ne is beszéljünk amig 2000 év után is hibátlanul állnak néhány helyen, ahol még felfedezhetőek ha nem lepte el őket az üledékes por meg a föld vagy nem bontották fel őket

2020. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem én tudtam rosszul, hanem ahonnan gyorsan kimásoltam. de cement nélkül is tökéletes, ez a lényeg.
2020. júl. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!