Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Multi split klímánál lehet...

Multi split klímánál lehet ilyent csinálni?

Figyelt kérdés

Szóval lenne a házban egy multi split klíma, helyhiány miatt csak 1 kültéri lenne 2 beltérivel. A kérdésem a következő, eléggé nehezen lehet ma már külön beszerezni a kültéri egységeket. Ott van az is, hogy szettben olcsóbb.

Adott egy 5kw-os klíma szettben aminek ugye a beltérije is 5kw-ra van méretezve.

Olyant szabad csinálni, hogy ehhez rendelek még egy 5kw-os beltéri egységet?

Tehát ilyenkor 10kw-ra lenne a beltéri méretezve, de az 5kw-ot el tudja osztani a kültériről úgy, hogy 2.5kw plusz 2.5kw mindegyik szobában? Sajnos mivel szetthez nem lehet módosítani a beltéri egységet, nem tudom így meg lehet e csinálni? Hatékonyságot nem csökkenti e? Egyszerűbb lenne nyílván két 2.5kw beltérit venni, de akkor egy 150.000Ft-al drágább lenne a rendszer...



2020. aug. 5. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább klímással egyeztess,ne boltban rendelj beltérit, mert ők olyant és annyi beltérit tesznek fel neked amekkorát te szeretnél. Úgyis mindig húzzák a szájukat ha valaki megveszi boltban, és nem tőlük rendeli a gépet.
2020. aug. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem veszem meg, a klímással vetetném, csak tisztában szeretnék lenni az árakkal.

A gyártó neki sem adja olcsóbban, ha modulárisan veszi. Neki is szettben olcsóbb, ezért próbálok valami olyant össze állítani, ami nekem és a klímásnak is megfelel. Mert azért 150.000Ft nem mindegy hogy megmarad vagy az a plussz

2020. aug. 5. 10:34
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Amit szeretnél megspórolni, annyival drágább lesz a munkadíj.
2020. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Itt te nem tudsz jól járni, csak a klímás az erősen túlárazott -és misztifikált- munkadíjával.

+ a keres majd a kamu csőhosszabbításon.

+ a készüléken is keres majd nem is keveset.

+ a kamukarbantartásain is. Ha be tud hülyíteni, akkor évente kétszer is "karbantart" 20ezer/alkalom!

stb...stb...

2020. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Évente biztos nem fogom kétszer karbantartani, hisz fűtésre lesz, nyáron nem is lesz áram alatt... A gázkazánokat nem kell évente kétszer, elmehet a fenébe :D Amúgy tudom hogy ilyen trógerek, és lehúzósak. Napi 2 klímát szerelnek be naponta, azt még megy a lehúzás is... Meg az a karbantartás is vicc amit némelyik csinál, valaki csak befúj a beltéribe valami vacakkal azt jóvan... mókuskeréken meg ott a retek, meg a baktérium...
2020. aug. 6. 07:43
 6/9 Sz_Agnes ***** válasza:
91%

A multi rendszerű kültéri képes több beltérit vezérelni, a mono szetthez gyártott kültéri nem tud. Csatlakozási lehetősége nincs és az elektronikus kommunikációs panele is más.

A költségekkel kapcsolatban pedig nem biztos, hogy rosszabbul jársz a multival, hiszen a multi szettek ára kb ott van, ahol a több mono szetté, viszont a szerelése akár kevesebb költség is tud lenni, mert a több beltérivel dolgozva akár kevesebb anyagot (rézcső vagy elektromos vezeték) kell felhasználni. Főleg, ha fűtésre lesz, érdemes hallgatni a szerelőre, hisz neki kell majd karbantartani. Ha utána rád mutogat, hogy Te akartad így, ő megmondta, hogy másképp lesz jó, kidobott pénz a teljes összeg.

2020. aug. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazából vicc, de az áramhálózat hozott döntést.

Egy 5.2kw fűtő klíma maximálisan 14 Ampert vesz fel, még 2db 2.6kw mono klíma egyenként 9-et is felvehet. Tehát ez már 18 Amper, és más fogyasztónak nem marad így hely. Szóval mindenképp multi klíma lesz, így lesz egy kültéri meg 2 beltéri.

Midea mission 2 lesz amúgy, és mindegyik típus tud 2 klímát kezelni, tehát mindegyik képes a multi rendszerre.

Szerintem így még spórolok is, elvégre egyszerűbb a szerelés.

Hátrányként annyit kaptam, hogy ha elromlik, akkor nincs fűtés. De ennyi erővel gázkazánból se láttam egy házban sem tartalékot, még sem hozzák fel hátrányként :D

Illetve a kandalló megmarad, és lesz egy kis vészhelyzeti famennyiség tárolva. Így nem baj.

De még az Eon-nal ki kell cserélnie a relét, mert 16 amperes van, a klíma amire rá lesz kötve ott 7 éve lett a vezeték cserélve, szóval nem lesz gond azzal sem.

2020. aug. 7. 12:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezek az Amper értékek kicsit furák. Régebbi 3,5kWattos inverteres Midea klímám van, amire az van írva, hogy 300-1800 Watt között fogyaszt, az 230 Volton 7,8 Amper, fura lenne ha egy 2,6-os, jóval újabb, többet fogyasztana.
2020. aug. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Maximális gyári adat :/

Mideának írtam, ők 2000watt maximális fogyasztást írtak fűtő módban. Gondolom nagyon rossz időjárási viszonyokra van értve, ami lehet sose lesz az élettartalma alatt, de jobb inkább figyelembe venni, és úgy választani.

2020. aug. 7. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!