Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Geotermikus hőszivattyú...

Geotermikus hőszivattyú vélemények?

Figyelt kérdés

Használ valaki ilyet? Állítólag már egy árban van egy napelemes fűtési rendszerrel és ez egyszerre hűtési rendszer is nyárra.

Mik a tapasztalatok?


Köszönöm!


2020. okt. 6. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:

"napelemes fűtési rendszerrel" ilyen nem létezik. A napelem elektromos energiát termel, amit például (elég rossz megtérüléssel) fűtésre is fordíthatsz.

Napelemet telepíthetsz, de csak a háztartás, elektromos autó számára, fűtésre ott a H-tarifa. Butaság a 24 Ft-os H-tarifát a 2 milliós napelemes rendszerrel kiváltani. 20 év mire megtérül.


Ahol nincs gáz és alkalmasak a talajviszonyok és korszerűen szigetelt a ház, ott jó dolog a hőszivattyú. Egyébként a vezetékes földgázzal (napjainkban) nem tud versenyezni a hőszivattyú. 3x nagyobb a beruházási költség és minimálisan fogyaszt kevesebbet, mint egy modern gázkazán.


A modern házakat nagyon keveset kell klimatizálni nyáron, szóval gazdaságilag a 2,5 milliós hőszivattyú nem túl hatékony lépés amikor 150.000 ft-ért kapsz egy mezei inverteres klímát, ami nyáron pontosan ugyan úgy és nagyjából hasonló rezsivel lehűti a nappalit.

2020. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

A geotermiánál drágább rendszer nem létezik. Kell 2 db ~200 méter mély kút (ha nincs meg a hőmérséklet mélyebb...), ami engedélyköteles és azt is meg kell határozni benne mennyi vizet fogsz évente elhasználni, ha véletlenül túl léped keményen büntetnek. 2 éve néztem utána és csak az engedélyei karcolták a 700000-et a komplett rendszer papírozva meg 8 millió körül lett volna egy átlagos 2018as előírású 100 m2-es házba.

Amiről nem beszélnek horrorisztikus az éves karbantartása, speciális géppel kell a vízkövet eltávolítani, ami egy év alatt megfelezi a csövek keresztmetszetét, ebből következik, hogy a hőcserélőt is szét kell szedni.

Egy ilyen karbantartás költsége meg karcolja az éves gázszámla összköltségét.

Csak ajánlani tudom! De legalább nagyon zöld.

Nem árt hozzá napelem sem, mert sokat fogyaszt. Ha nem pluszos a kút akkor kell egy szivattyú ami kiszívja a vizet a földől, meg egy másik ami vissza erőszakolja a földbe. Ha esetleg pluszos a kút (pl talaj szint felett 3 méterre fel lő a víz, ami gyakori ilyen mélységnél), akkor a vissza térő ág is pluszos lesz ami hatványozza a szükséges szivattyú teljesítményt.

2020. okt. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elozo valaszolohoz. Inkabb levego-viz hoszivattyuban gondolkozz felulet futes-hutessel, ha a gaz nem elerheto. (Epuletgepesz tervezo vagyok.) Napelemet felejtsd el ha nincs ra allami palyazat eppen.
2020. okt. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hőszivattyúból sok féle rendszer létezik. A klasszikus "levegős" talán a legegyszerűbben telepíthető, jól lehet illeszteni padlófűtéshez.


A "talaj" hőszivattyú lehet egyszerű KPE csöves hőcserélős és igazi mélyfúrásos "geotermikus" fajta. A geonál tényleg 5 milliós tétel csak a kút, a KPE csöves pedig nagyon helyigényes, csak a fű fog nőni felette. Egyik megoldás se ideális átlagos családi házakhoz.

2020. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!