Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szerintetek belevágjunk az...

Szerintetek belevágjunk az építkezésbe? Vagy ezen a pénzen vegyünk használt házat?

Figyelt kérdés

Vidéken élünk. Házasok vagyunk, két gyerekkel, harmincas éveinkben járunk. Én gyeden vagyok otthon, férjem dolgozik.

Kb 28-29 millió forintunk van.

Szeretnénk nagyobb házba költözni, jelenleg egy (kihasználatlan) családi házban élünk. Örökség volt a férjem családjának így nem a miénk, ezt nem adják el ha mi kiköltözünk. Plusz az itt lakás is átmeneti opció volt. Még szeretnénk később egy 3. gyermeket is vállalni.

Van telek, ami tetszene 4 millió körül. 3-4 szobás családi házra gondoltunk, 110-120 nm2. (szerintem ennyi kell) ez 38-42 millió lenne.


Számolgattuk hogy 25 millió Ft önerőnk lenne miután a telket kifizettük, és így belevágjunk e. Csokot gondoltuk felvenni a 10m ftos állami támogatást. Ami így összesen 35 millió Ft lenne.

Csok hitelt a férjem nem akar. Évente kb 2 milliót tudunk félre tenni.

Semmi extra igényünk nincs az építkezés terén. De félünk hogy belevágunk és hogy ez a pénz kevés lesz.

Aki hozzáértő, belelát jobban ezekbe tudna tanácsot adni? Mennyi lenne a vége?

Én 350e ft/nm2 rel számoltam

Köszönöm.


2020. okt. 28. 23:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom merre laktok az országban, ezért ez a pillanatnyi lista a 4+ szobás házakra (a 3 gyerekre számolva)

[link]

Ameddig 20-30 millió alatt vannak komoly és korszerű házak, addig eszetekbe ne jusson építkezni, ... a duplájáért, vagy a háromszorosáért!

2020. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Sajnos itt a városban 32m alatt nincs. Őszintén nincsen ház ami jó. Csak olyan amire ugyanannyit rá is köthetünk amennyibe került..

Ez a bajunk. 1-2 szobás persze van de nekünk most is minimum 3 szobás kell. Ami normális az 45millio, annyi meg nincs sajnos.

2020. okt. 29. 12:03
 13/20 anonim ***** válasza:

#12

Akkor képzeld el, hogy az építkezés a duplája lenne!

Most nem nagyon van szezonja az ingatlanmozgásnak, mert tél eleje van és vírus.

Meg kell várni a tavaszt, a nyár elejét, addig legyetek türelemmel és első lépésben máris 4 szoba + nappalisat kell majd nézni!

Már csak azért is, mert a nagyobbak arányaikban mindig olcsóbbak.

2020. okt. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézzetek jó statikai állapotú (falak, tető) 2 szobást, olcsón, de legyen a tetőtere beépíthető, azaz betonfödémes.

Fentre csináltok 3 hálószobát a gyerekeknek egy fürdővel- vécével, a lenti 2 szoba meg a szülői háló + 1 nappali, ahol már készen a konyha és a fürdő.

Akkor egy kicsit építhettek is és a házhoz-telekhez-kerítéshez-garázshoz olcsón jutottatok hozzá!

Amit most csak a telekre szánnál, abból nagyjából megvan a beépítés is.

2020. okt. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha évi 2 milliót tudtok félretenni, akkor nem lehet gond egy használt, de nem lepusztult háznak, az ízlésetekre alakítása.
2020. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Építkezéssel a 35M nem lesz elég akkora házra, amekkorára nektek szükségetek lesz.
2020. okt. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom vidéken merre éltek, és merre akartok lakni, de ez a ház például egész pofás. [link]
2020. okt. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Bocs, nem ajánlgatok akkor semmit, nem olvastam el az összes kommentet, és választ. De ezek szerint egy vidéki nagyvárosról lehet szó, ahol a normális házak 45 millió ft körül vannak.
2020. okt. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyetekben inkább vennék. Ennyi pénzből már teljesen felújított házat lehet venni. Mi is beszélgettünk róla a férjemmel - nálunk ugyan még nincs gyerek - hogy építkezni kezdjünk, de aztán meggondoltuk magunkat. Tudom, a GYK nem mérvadó, de itt is sok történetet olvastam arról hogy évek óta húzódik a építkezés, úsznak az adósságban az áremelkedések miatt, ráment a kapcsolat stb stb. Persze, nyilván van ellenpélda is tehát ez nem általános, de ezt a lehetőséget is figyelembe véve összességében mi úgy véltük, jobb lesz házat venni. Tökéletes állapotú, pár éves ingatlanra sikerült végül szert tennünk, amibe egy tisztasági festés után beköltözhetünk anélkül hogy bármit is újítgatni kéne.
2020. okt. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Azoknak akik sok rémtortenetet hallottak az epitjezesekrol: en most keszulok a harmadik hazat epittetni 7 ev alatt. Nekem nem okoz problemat. Nem mindenkinek valo a hazepites.

A kornyezetemben is sokan epitkeztek az elmult x evben nagyon nagy bajok sehol sem voltak.

Felkeszultseg, penz, alapos tervezes, penz es meg egy kis penz a titok.

2020. okt. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!