Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szerintetek belevágjunk az...

Szerintetek belevágjunk az építkezésbe? Vagy ezen a pénzen vegyünk használt házat?

Figyelt kérdés

Vidéken élünk. Házasok vagyunk, két gyerekkel, harmincas éveinkben járunk. Én gyeden vagyok otthon, férjem dolgozik.

Kb 28-29 millió forintunk van.

Szeretnénk nagyobb házba költözni, jelenleg egy (kihasználatlan) családi házban élünk. Örökség volt a férjem családjának így nem a miénk, ezt nem adják el ha mi kiköltözünk. Plusz az itt lakás is átmeneti opció volt. Még szeretnénk később egy 3. gyermeket is vállalni.

Van telek, ami tetszene 4 millió körül. 3-4 szobás családi házra gondoltunk, 110-120 nm2. (szerintem ennyi kell) ez 38-42 millió lenne.


Számolgattuk hogy 25 millió Ft önerőnk lenne miután a telket kifizettük, és így belevágjunk e. Csokot gondoltuk felvenni a 10m ftos állami támogatást. Ami így összesen 35 millió Ft lenne.

Csok hitelt a férjem nem akar. Évente kb 2 milliót tudunk félre tenni.

Semmi extra igényünk nincs az építkezés terén. De félünk hogy belevágunk és hogy ez a pénz kevés lesz.

Aki hozzáértő, belelát jobban ezekbe tudna tanácsot adni? Mennyi lenne a vége?

Én 350e ft/nm2 rel számoltam

Köszönöm.


2020. okt. 28. 23:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
3 éve csináltunk lakásfelújítást - fürdőfelújítás, egész lakás festése, nyílászárók mázolása - akkor 4 millió volt. Idén januárban másik lakásnak a fürdőszobáját újíttattuk fel, és a fürdőt, előszobát, konyhát festettük. 1 millió volt csak ez. Az anyagárak és a munkadíjak is duplázódtak.
2020. okt. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

2 barátom is most építkezik (végén járnak) Az egyik 130m2, 43lesz a vége, a másik 115m2 ott 40millió. Szóval - főleg 3 gyermek esetén- 40milliórol induljon a számítás + tervezés, engedélyek + bútorok + udvar, kerítés stb

2020. okt. 29. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Semmi közöm hozzá, de én inkább használt házat vennék. A szomszédban építkeznek már lassan 2 éve, és látom hogy milyen sok gond van vele. Nekik már most van 3 gyerekük, abból kettő felnőtt, és dolgoznak. Hozzá is tudtak járulni anyagilag a ház építéséhez. Ti meg még csak most akartok gyerekeket.
2020. okt. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

Te vagy a családban az inaktív, és így rád fog maradni a 3 gyerek és az építkezésvezetés is.

Még 2-3 év meló biztos van benne, addig a kicsi házban kell laknotok, ha építkeztek.


(Az önerőtök honnan van? Házasság alatt gyűjtött vagyon?

Gondolni kell arra is, ha esetleg valaha elváltok és veled marad az összes gyerek, nehogy rosszul járjatok (négyen) a vagyonelosztásnál. Ha levezényelsz egy építkezést 3 év munkájával, akkor az a te munkád lehet nagyjából egyedül, mégse te fogod kapni az ennek megfelelő vagyoni ellentételezést, ha nem gondoltok erre jó előre.)

2020. okt. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két ismerősöm is építkezik, mióta testközelből látjuk a párommal, hogy mivel jár, teljesen letettünk róla, hogy valaha is építkezzünk.


Mindketten maguk szervezik az építkezési munkálatokat a saját 8 órás munkájuk mellett, hétvégén kint vannak és amit önállóan meg tudnak csinálni, azt folyamatosan csinálják. A szakik állandóan csúsznak, nem dolgoznak

megfelelően, folyamatosan topon kell lenni agyban, mert az utolsó szöget le kell ellenőrizni. Természetesen sok a konfliktus és ügyesen kell lavírozni, mert különben elhúznak a munkások és vissza se jönnek (true story). Az egyik építkezés könnyűszerkezetes, ezért elvileg gyorsan meg kellett volna lennie, a belső munkákkal megy a szívás már több, mint fél éve. A másik ház tégla, azt már 2 éve csinálják, lassan kész, de normális kerítés és kert még nincs.


A fentiek egyenlege az, hogy mindkét párnál nagyon komoly válságot okozott az egész építkezéses mizéria, egyrészt még simán rá kellett fizetni több millió forintot a javításokra meg a rejtett költségekre, másrészt az állandó időhiány miatt egymásra nem volt idejük és ez teljesen kikezdte a kapcsolatot. Szóval én azt gondolom, hogy építkezni kizárólag annak szabad, akinek minimum 20-30%-kal több pénze van rá, mint amit eredetileg rászánt, és vagy értsen hozza, vagy fogadjon generálkivitelezőt. Ha pedig maga csinálja, akkor legyen tengernyi ideje, mert 40 órás munka mellett gyorsan ki lehet égni.

2020. okt. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Egysze építkeztem soha többet. Inkább használt felújítása.
2020. okt. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is építkeztem egészen fiatalon, soha többé, még egy hazsnált ház felújítása is megviseli az embert idegileg-anyagilag, nemhogy elölről kezdve...
2020. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

28-29 millióból vidéken szuper házakat lehet venni!

Mert úgy tűnik vidékről van szó, ha 4 milliót számolsz a telekre.

Építkezni Budapesten ma már 450eFt/m2 alatt nem lehet megúszni, de ebben semmi luxus + telek.

2020. okt. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tökéletes állapotú luxusházak vannak ennyiért.
2020. okt. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

Mifelénk van egy mondás arra, ha látnak valakit pl. az utcán magában beszélni:

"Ez vagy bolond, vagy építkezik".

:)

2020. okt. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!