Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen a szomszéd?

Milyen a szomszéd?

Figyelt kérdés
Telket szeretnék venni, de közel vannak a szomszédok. Vagyis átlagos a házak közötti rész, csak számomra van közel. Kérdésem, mennyire lehet hallani a szomszédokat ha pl kint ülök a kertben? Falusias lakóövezetben van.
2020. nov. 4. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

A falak vastagabbak mint egy panelháznál, így a falon keresztül nem hallhatod őket, de nyitott ablak, kint vannak ők is, akkor elég zavaró tud lenni 3 gyerekes szomszéd 2 kutyával.

Ez szomszéd személyiség függő is, mi vagyunk a környéken a hangosak így mi zavarjuk a többieket. Hát egy tanyához képest biztos közelebb vannak.

2020. nov. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen szomszédságfüggő.

Velem pl. jól jár mindenki, mert gyakorlatilag az orvost és egy-egy futárt leszámítva ki sem teszem a lábam a házból.

Nem érdekelnek az emberek, ezért nem leselkedem, sőt, ha jót akarsz, akkor még bemutatkoznod sem kell, mert te sem érdekelnél.

A portám rendben, mert van erre egy emberem, tehát még a gazomtól sem kell tartanod.

Minden szomszéd nálunk normális, reggel 6-kor elmennek dolgozni, este 6-7-kor hazajönnek, esznek, fürdenek, fekszenek, a többi nyugdíjas, nem nyüzsögnek, nem hangoskodnak.

2020. nov. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet előre megállapítani. Nekem például át kellett mennem a rendőr szomszédhoz este 10-kor, mert nyáron szintem minden hétvégén éjfélig vagy még tovább kertipartiztak, és becsukott ablaknál is hallottam amikor a részeg vendége hangosan beszél. Normálisan megkértem, hogy ha lehet este 10-kor vonuljanak be, azóta be is tartják.
2020. nov. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ettől félek.. Ki tudja milyen a szomszéd, lehet az enyém nem értene a szép szóból
2020. nov. 5. 09:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez mindig lutri, de mivel ő rendőr, így ha bepanaszolom a felettesénél, akkor csúnyán megüthette volna a bokáját, meg gondolom volt pár kolléga is ott.

Sajnos a lakás, házvásárlás mindig lutri, mert nappal nézed meg, de este érzékenyebb az ember füle a zajokra.

2020. nov. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

Te semmiképp ne vegyél olyan telket, ahol egymás szájában vagytok, mert láthatóan ki vagy hegyezve minden közelségre, zajra.

Neked a tanya az ideális, vagy rosszabb esetben valami faluszéli ingatlan, ahol csak az egyik oldalról van szomszéd, az is lehetőleg egy nyugdíjas, aki nem 80 éves, tehát nem holnap fog meghalni.

Persze, ha telket veszel, akkor te fogsz építkezni és ez a szomszédaidtól követel meg nagy-nagy türelmet és toleranciát - néha segítséget, pl. villany vagy vízvételezésnél - de ez gondolom nem érdekel.

2020. nov. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#3

Uhh, nekem is rendőr a szomszédom és kb ugyanez... sokszor dajdajoznak éjszakáig. :(

Eléggé hallani, hiszen udvar, nem külön elválasztott légtér.

2020. nov. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es. Igen, jól látod. Mi vagyok hegyezve a zajokra. De közben találtam olyan telket, ahol 50 méterig nincs a telekszomszéd.
2020. nov. 5. 15:33
 9/10 anonim ***** válasza:
50 méter sajnos nem olyan sok, kb annyira lakik a rendőrszomszéd is
2020. nov. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na szép. Akkor tanyát fogok venni...
2020. nov. 5. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!