Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Téglától olcsóbb falazóanyagok...

Téglától olcsóbb falazóanyagok melyek (egy m2-re vetítve)? Szalmabála és vályog kiesik, mert olcsóságuk és természetességük ellenére nem tudnak terhet hordani.

Figyelt kérdés

2020. nov. 14. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
szerintem ilyen hozzáállással inkább ne akarj építkezni
2020. nov. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Igen, a tégla a legolcsóbb még mindig.
2020. nov. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Csinálj egy acélvázat teherhordónak és tömd ki szalmával.
2020. nov. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, szalmabálából igen nagy épületeket húztak és húznak fel.

Több szintes, kúria jellegű épületeket, közösségi házat, stb.

2020. nov. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És azt mégis hogy? El nem tudom képzelni hogy nem rogy egy ilyen épület össze.


Mint írtam falazóanyag és teherbírás.


Bálát szerintem lehetetlen úgy összetömöríteni, hogy abból egyetlen szintnél magasabb épületeket lehessen felhúzni mindenféle egyéb (teherviselő) anyagokkal való trükközés nélkül.


Esetleg tégla jöhetne szóba, ha kötésben rakják, mint teherviselő oszlop(ok). De az nem tudom bírná-e több szint terhét, hiszen mindenki vasbeton pillér párti...

2020. nov. 14. 13:50
 6/8 anonim ***** válasza:

A "szerintem" az nem sok, utána kell nézni mindennek. De ebből kiindulva, a szalmabála építésről nem sokat tudsz.

És kérdés, hogy mit is szeretnél "építeni".

2020. nov. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A vert falról annyit, hogy 1828 ban weilburgban építettek 6 szintes házat. Jemeni Habban városban is többszintesek a vályogépületek; pontos technikát nem tudom. Bőven vannak.
2020. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De egy valamit tudok. Hogy kivétel nélkül mindenki csak lebeszélni tud bárkit a szalmabála házak (pláne többszintesek) építéséről, mert nem képes terhet viselni. Amit te írsz, oda biztos, hogy kell más is, maga a bála nem lehet elég teherhordásra. Önmagában.


A weilburgi vert falú háznak rögtön utánajárok.

2020. nov. 14. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!