Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 120 nm-es ház fűtésére milyen...

120 nm-es ház fűtésére milyen kandallót ajánlanátok vízterest vagy "sima" kandallót, ha az elsődleges fűtés kondenzációs kazánnal gázzal menne, radiátoros és padlófűtéssel kombinálva?

Figyelt kérdés
Megérné-e vízteres kandallót beépíteni, ha csak kb. heti 1-2-szer fűtenénk be azzal, vagy elég a sima kandalló is, de akkor az csak a nappali-konyha-étkezőt fűtené be kb. 50 nm, mert a szobák elég messze esnek? Konkrét típus ajánlat is érdekelne, milyet válasszunk!
2015. febr. 9. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Ha van egy jó kondenzációs gázkazánod, akkor nem hiszem hogy a favágás és a hamu kihordása jobb alternatíva lenne...


Szerintem legyen a gázkazán mellett egy olyan kandallód vagy cserépkályhád, ami nem vízteres. Mert ez ugyan nem tudja mindegyik helyiséget kifűteni, viszont villany nélkül is üzemel. Akinek ment már el az áram -8 fokban három napra, az tudja mekkora kincs ez.

2015. febr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kandallós vagyok.


A tapasztalat azt mutatja, hogy az emberek a kandallóikat évente 3-4 alkalommal használják, ha van mellette jól kiépített vezérelt fűtésrendszer. (mint nálad)

Én azt tanácsolnám, ne alakíttasd ki vízteresre (+3-400.000), hanem inkább a képződő meleg levegőt vezesd el, ha lehetséges a többi szoba irányába.

Így kis befektetéssel kapsz egy tartalék rendszer, és nem költesz sokat gépészetre, ami sohasem térülne meg.

2015. febr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sem építettem ki a vízteres kandallót.

Az emeletre felvezettem egy 30x40 cm keresztmetszetű légcsatornát 2 réteg gipszkartonból építve. A légcsatorna belső falát hanggátló szivaccsal burkoltam.

Jól szuperál. Legnagyobb terhelésnél 4 fok a különbség az emeleti szobák és a nappali között.


A fontos volt, hogy áram és gáz nélkül is üzemeljen.

2015. máj. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nehogy átalakíttasd! Nálam a régi ÉTI 25-ös gázkazánnal fűtve a házat, nem sokkal jövök ki rosszabbul, mint fával, pedig kazánnal megy az is. Egy év 10-15 ezerrel drágább gázzal, akkor egy kondenzációssal meg még olcsóbb, nem ér annyit, az a sok kínlódás, szerintem.
2016. febr. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!