Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Manapság mennyibe kerül egy...

Manapság mennyibe kerül egy 100-120nm-es ház ellátásra szolgáló napelem rendszer?

Figyelt kérdés
Anyagár+munkadíj?
2020. nov. 25. 16:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Pont a duplájába, mint majd lesz januártól.
2020. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem 3.700. ezrer volt egy 6,7 kw-os napelem 120 m2 házra úgy, hogy a fűtés is erről megy. Mivel tavaly rendeltem és benne volt a ház árkalkulációjába így csak 5 %ÁFÁT fizettem így 3 millió alatt maradt a tényleges ár.

Ez nem a legolcsóbb, van aki 2 milliós ajánlatot adott, de annál garancia és teljesítmény kicsit más volt.

2020. nov. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Megérte, hogy látod?
2020. nov. 25. 21:50
 4/14 anonim ***** válasza:
Egy éve üzemel, de eddig többet termelt, mint amenyit felhasználok. Az Elektromos műveknél volt némi szerencsétlenkedés, ezértmég nem volt elszámolás. Jövő júniusban lesze sedékes.
2020. nov. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Téged most átsoroltak a "H" tarifába?
2020. nov. 26. 09:48
 6/14 anonim ***** válasza:

A "H" tarifa az más. Arra akkor vagy jogosult, ha "hőszivattyús" fűtést alkalmazol.

Nekem két villanyórám van. Az egyik egy ad-vesz mérő. Amiről megy minden, illetve ez méri abetermelt áramot. És van egy un "H" tarifás mérő, ami ettől független. Erről mennek a fűtő klímák (levegő-levegő hőszivattyú).

2020. nov. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy akkor lehet igénybe venni, ha megújuló energiaforrás van a házban.
2020. nov. 26. 10:26
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem. A "H" tarifa a hőszivattyús fütésre vehető igénybe, és csak fűtési szezonban biztosít kedvezményes áramot.
2020. nov. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Valóban! Egyébként ez a napelemes rendszer, hogy működik, ha többletenergiát termelsz? Megveszi tőled jelképes összegért a helyi szolgáltató? Képes-e a napelemrendszer a hőszivattyú teljes üzemeltetésére?
2020. nov. 26. 10:32
 10/14 anonim ***** válasza:

A jelenlegi szabályozás szerint az áramszolgáltató a tőle kivett és betermelt energiát összeveti, a különbséget pedig kifizeted, vagy ő fizet. Természetesen kevesebb az átvételi ár, mint amennyiért ő adja az áramot. Ezért mondják, hogy nem érdemes többet termelni, mint amennyit felhasználsz.

Állítólag ez változni fog 2023-tól. Hogy pontosan hogyan, azt ne kérdezd. Valami olyasmit rebesgetnek, hogy a teljes általad termelt áram után felszámolnak valailyen díjat.


Ha a normál áramkörre kötöd a hőszivattyút (nem "H" áramra) minden további nélkül alkalmas az üzemeltetésre.

Én eredetileg elektromos fűtést tervezten, csak utólag jutott eszembe a "H" tarifás klíma. Ettől föggetlenül ez utóbbit alig használom. Az elektromos fűtés energiaigénye simán belefér a napelem által termelt energiamennyiségbe.

2020. nov. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!