Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kellett már Budapesten közmű...

SárdnA71 kérdése:

Kellett már Budapesten közmű szolgalomért fizetned, vagy adtál esetleg te szolgalmat? Mennyibe volt az ára? Kérlek ha volt ilyen, akkor add meg, milyen közmű volt (víz, gáz, csatorna, villany), és mennyibe került?

Figyelt kérdés
Szomszéd szeretne a telkemen közművekkel áthaladni. Nem akarok nyerészkedni, de ha a kedvezmény megadásának van piaci értéke, akkor azt érvényesíteném, mivel a szolgalom megadása szerintem némi kockázattal , azaz hátránnyal is jár részemről.

2017. ápr. 12. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
3-at adunk és kettőt kapnuk. soha fel nem merült senkiben hogy ezért pénzt kéne kérni. Aki kéri az fizeti az ügyvédet, ennyi. Ez nem pénz kérdése.
2017. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez azért nem teljesen így van, előző. A telekre be kell jegyezni a szolgalmi jogot, rajta lesz a tulajdoni lapon. Ha ott haladnak át a vezetékek, az korlátozza a telek használatát, gyakorlatilag a haszonélvezettel egyenértékű. Szerintem beszélj ügyvéddel, az úgyis kell a szerződéshez, és érdeklődd meg tőle, hogy kb. milyen ellenértéket kérhetsz. Azt érdemes mérlegelni, hogy előfordulhat-e később, hogy hasonló kérésed lesz a szomszéd felé.
2017. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az ügyvéd teljesen tisztában van a jogi környezettel és következményekkel, de az árat nekem kell meghatároznom. Egy ismerős vállalkozó szűkszavúan csak annyit mondott, hogy vettek szolgalmi jogot 150.000 ft-ért és 2.5 millióért is, és ez helyzet függő... éppen ezekre a helyzetekre, és egyéb tapasztalatokra lennék kíváncsi, ha van megosztandó tapasztalata valakinek.
2017. ápr. 12. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!