Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik olcsóbb? Támpontul...

Melyik olcsóbb? Támpontul szolgáló képek lent!

Figyelt kérdés

Három vasbetonpilléren, ötven méter magasan álló 20 méter átmérőjű építmény (egyikben lépcsővel), vagy egy pilléren álló épület, három irányban kifeszített erős láncokkal az eldőléstől védve?


[link]


[link]


Elméleti kérdés, hozzávetőleges, nagyjábóli árakkal.



2016. márc. 13. 01:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Milyen körülbelüli árakra érdemes számítani egyiknél-másiknál?
2016. márc. 13. 01:52
 2/8 anonim ***** válasza:
"Elméletileg" 2.4 millió €! :)
2016. márc. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez hülyeség. :) Ennyire nem drága. Nem tudom miből számoltad ki eme hozzávetőleges árat, de ennyiből egy komplett toronyházat is fel lehet húzni (közbülső szintekkel!), nem egy olyan építményt, melynek kizárólag csak a tetején van egyetlen egy darab lakószintje.


Nos, ezen a tényéron levő szint már nem érdekes a kiírás szempontjából, csak az odáig nyúló pillér (láncokkal), vagy pilérek ára lényeges.


Tárt karokkal várom a körülbelüli költségét egy ilyen építménynek! :) Írjatok! :)

2016. márc. 13. 10:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ez egy kicsit több mint pár tonna beton, oszt csókolom. Találni olyan tervezőt,.statikust, aki ezt megtervezi nem egyszerű. Aztán olyan kivitelezőt, akinek már volt hasonló munkája szinten nehéz. Ezenfelül olyan telket találni, ahol ezt engedélyezik is... 300-400 millióra tenném én azt az összeget, amiből kijönnének.
2016. márc. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na ez már reálisabb, köszönöm. Kár, hogy ennyire sok, el nem tudom képzelni ezek után, hogy ehhez képest egy kompletten "felöltöztetett" tíz emeletes toronyház mennyibe kerülhet...


Telek problémát viszont nem igazán értem. Nyilván nem városba tervez az ember egy ilyen építményt, ronthatja a városképet. Lásd Büdipest, a világ leghangulatosabb fővárosát tönkretették oda nem illő ronda modern épületekkel! Tehát ha nem városba építtetik, miért ne kaphatna simán engedélyt? ;)

2016. márc. 13. 18:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire fogalmatlan vagy, hogy szerinted oda és azt építesz, amit akarsz, akkor jobb, ha még csak álmodozás szintjén sem foglalkozol a témával. Vagy szerinted veszel valahol egy külterületi földet és akkor arra azt építesz, amit szeretnél? Tettél fel erről másik kérdést is, ott is leírták, hogy több száz millió ft, ha nem milliárd. Ez egyedi igény, annyira egyedi, hogy talán nem is találsz rá céget, aki vállalja. A semmi közepére meg végképp nehéz építkezni, mert nincs víz, villany stb, és minden a helyszínre szállítani sem két fillér. Aztán oda járhat ki az fmv, műszaki ellenőr, akik szintén megkérik az árukat, főleg ha speciális épületeket kell szakérteni.
2016. márc. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Álmodozás szintjén sem foglalkozol a témával." -> "Elméleti kérdés, hozzávetőleges, nagyjábóli árakkal." ;)


"Ez egyedi igény." -> "NYILVÁN nem városba tervez az ember egy ilyen építményt, RONTHATJA A VÁROSKÉPET. Lásd Büdipest, a világ leghangulatosabb fővárosát tönkretették oda nem illő ronda modern épületekkel!"


"Tehát ha nem városba építtetik, MIÉRT NE kaphatna simán engedélyt?" Ott áll világosan, érthetően a kérdés.

És tudtommal szépen kéreztem, tartogasd ezt a stílust annak, aki megérdemli.


"A semmi közepére meg végképp nehéz építkezni, mert nincs víz, villany stb, és minden a helyszínre szállítani sem két fillér." Ezzel magam is tisztában vagyok, mind az építőanyagok szállítását figyelembe véve, mind azzal, hogy az elektromos áramot és vizet is meg lehet oldani napelemekkel, olyan magasságban szélerőművekkel (nem feltétlen a hagyományossal), illetve vizet felfogó tartályokkal, azok tisztításával/szűrésével. De továbbra is fenntartom: "elméleti kérdés". Béke legyen már végre a világban!

2016. márc. 14. 09:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel az útóbbi időben nem nagyon láttam olyan települést ahol engedélyezve lenne ennyira magas épület (HÉSZ) nem lesz egyszerű engedélyeztetni. Eleve 50m magasban építkezni Magyarországon az útóbbi időben nem "divat". Ez milliárdos nagyságrend lesz.
2016. márc. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!