Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A radiátorok összteljesítményé...

A radiátorok összteljesítményének kevesebbnek kell lennie az elektromos kazán teljesítményénél? Akkor is ha túl vannak méretezve?

Figyelt kérdés

Tehát feltehetően a radiátorok nem fognak maxon működni.


Mert konkrétan most akarnak 6db ~2500 W-os radiátort (22k 600x1200) felszerelni a 9kw-os villany kazánra amin már a padlófűtés is van.


Ebből tulajdonképpen csak 3 radiátorra lenne szükségünk de az is 7,5kw + még ott a padló, amit nem tudom hogy számoljak.


Ezt, hogy az összes radiátor teljesítménye nem lehet több a kazánénál most olvastam,de nem tudom az elektromos kazánra is vonatkozik-e!? Ezért most kicsit bepánikoltam, hogy ennyire elszámolta volna a szerelő!? Eleve nem értem 3x3-as szobába miért is kellett ilyen nagy radiátor? Vagy jó ez a túlméretezés? Mert a légköbmétert még ha a legrosszabb 55-el szorzom is elég lett volna a fele!

Remélem megnyugtató válaszokat kapok.:(


2020. nov. 27. 13:47
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nemhogy 85 fokos vizet, de a 8-as amit hőntartásra használ vizet, annyi lett a vizünk hőfoka felfűtéskor!:( Pedig szerintem ennek sincs semmi értelme, hogy 40/35! Ma láttam, hogy amikor éppen nem fűt a kazán,mert a termo kikapcsolja, akkor lemegy a padló 22-re, kb.mintha nem is lenne padlófűtés.:( Eleinte 45 fokkal fűtöttük fel a padlót,azt imádtam nagyon jó volt.:( Remélem vissza fogják állítani a három utason legalább 40-re a padlót! Köszi ha véleményezitek a dolgokat!
2020. dec. 3. 19:34
 12/27 A kérdező kommentje:
Ja és azt még hozzátenném, hogy a kazánon 65 fokra van állítva a víz, hogy addig fűtse fel! Így meg pláne nem értem, hogy miért kell szó szerint lefolytani a padlót max.35-re!?
2020. dec. 3. 19:38
 13/27 anonim ***** válasza:

Ha radiátor és padlófűtés is van egy rendszerben, akkor a padlófűtés elé általában egy állítható hőmérsékletű keverőszelepet és külön szivattyút tesznek, hogy a padlófűtés alacsonyabb hőmérséklettel történjen. Ha így van, ezt te is könnyedén állíthatod. Egy "fehér tekerentyűt" kell tekergetni a szivattyú mellett.


Azonban, ne nagyon fűtsed túl. Minél kisebb a hőmérséklet, annál jobb, mert a túl forró vízcsövek akkora feszültséget tudnak okozni a padlóban, hogy feljön vagy megreped a padlólap tőle. Ha a padló padlólappal le van burkolva, 40 foknál nem illik többel melegíteni, mert csattanhat a csempe. Ha parketta van, az 28 fokos felszíni hőmérséklet felett zsugorodik, vetemedik, reped. Én 40 foknál többet csak burkolás előtti tesztüzemnél láttam, amikor az esztrich-et szárítják vele (ekkor 55 fokra mennek fel 5 nap alatt, fokozatos emeléssel).

2020. dec. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Én tudom, hogy mivel lehetne állítani (ez itt különben fekete - Esbe 3 utas), de azt mondták nem nyúlhatok hozzá,mert ez így jó,meg tönkreteszem a lapokat ha fentebb veszem.:( Most is hideg a padló. Nekem 40-re szerintem elég lenne,de ez a 35 nevetséges. Épphogy felmegy langyosra már ki is kapcsol és hűti vissza.:( A kazán meg ígyis-úgyis magasabbra fűti a vizet, a számlán semmi nem lesz kisebb! Nem ezért fizettem ki milliókat a rendszerre, főleg, hogy az egészben a padlófűtés volt/lenne a lényeg.:(
2020. dec. 4. 01:28
 15/27 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, amit írtál. A rendszer biztosan nem azért kapcsol ki, és "hűti vissza" huszonpár fokosra a padlót, mert elérte a víz a 35 fokot. A keverőszelep finoman szabályoz és kb. +/- 1 fok pontossággal tartja a csövekben a hőmérsékletet.


Ha mégis kikapcsol a padlófűtés, annak az lehet az oka, hogy az adott szoba a termosztáton beállított hőmérsékletet elérte, további fűtés nem szükséges, és a fűtőkör előtti mágnesszelep lezár.


Elképzelhető, hogy a termosztát hiszterézise túl nagy. Radiátor fűtésnél +/-0.2 vagy +/-0.3 fokot használnak, padlófűtés esetén viszont a +/-0.1 fok elegendő. Feltehetően ekkor is ki-be kapcsol majd a fűtés, de a szünetek rövidebbek lesznek és kevésbé hűl le a padló.

2020. dec. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Annyira köszönöm, hogy segítesz, mert itthon ami megy, azért mert nő vagyok,az valami katasztrófa.:( Figyi a termosztátot a legtávolabbi, csak radiátoros helyiségben helyezték el,ahol 20 fokra van beállítva (szerintem 19,7-nél kapcsol,de ma megfigyelem). Valóban nem megy le a levegő hőfoka a padlófűtéses+radiátoros nappaliba se 21 alá (ott egy időjárás érzékelő van),de a padló akkor sem meleg! Én azért gondolom, hogy a max.35 fok miatt hűl le ennyire a padló vize, mert 40-ről nehezebben menne le, sőt szerintem le se menne 30 alá. Eleve a termosztát elhelyezése miatt majdhogynem mindegy is lenne, hogy a padlóba hány fokos víz megy. Ugye?
2020. dec. 4. 08:53
 17/27 A kérdező kommentje:
Jelenleg 20 fok van a termosztátos szobában, 21,6 a nappaliban. Radiátorokba és a padlóba is 25 fokos vizet keringetnek a szivattyúk. Várom mikor kapcsolja be a termo a kazánt...
2020. dec. 4. 09:16
 18/27 A kérdező kommentje:

19,8-nál! 24 fokosak voltak a vizek. Nappaliba 21,5 léghőfok.


Nem azt mondom, hogy nagyon el van rontva a rendszer beállítása, mert nincs hideg, csak kb.mintha nem is lenne padlófűtés és ez nagyon zavar. Mivel a termos szoba ajtaja mindig nyitva van, magasabb padlóhőfokkal ritkábban is kapcsolna be a kazán, na meg nem is hűlne le a padlóban hidegre a víz. Szerintem.

2020. dec. 4. 09:34
 19/27 A kérdező kommentje:

Magamnak is jó ha feljegyzem: 9:45-től 10:15-ig fűtött a kazán 32 fokkal a padlóba és 39-el a radiátorokba (40-ig ment fel a kazán hője). Most elérte a termo a szobában a 20,2-t és kikapcsolta. 21,6 van a nappaliba.

Mi ez a fél óra 32 fok egy 76 m2-es padlófűtésnek? Meg is látszik, hogy a nagy semmi!:( Még épphogy langyosnak se mondanám a padlót. A vízhőfokok meg rögtön esnek vissza, ahogy leáll a kazán. Most 29/27.

2020. dec. 4. 10:26
 20/27 A kérdező kommentje:
Áh 10:30-ra újra 25/25 lett. De csináltam egy táblázatot már egy füzetbe. 25 fokot keringetni az nem hőntartás hanem hűtés nem?
2020. dec. 4. 10:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!