Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A radiátorok összteljesítményé...

A radiátorok összteljesítményének kevesebbnek kell lennie az elektromos kazán teljesítményénél? Akkor is ha túl vannak méretezve?

Figyelt kérdés

Tehát feltehetően a radiátorok nem fognak maxon működni.


Mert konkrétan most akarnak 6db ~2500 W-os radiátort (22k 600x1200) felszerelni a 9kw-os villany kazánra amin már a padlófűtés is van.


Ebből tulajdonképpen csak 3 radiátorra lenne szükségünk de az is 7,5kw + még ott a padló, amit nem tudom hogy számoljak.


Ezt, hogy az összes radiátor teljesítménye nem lehet több a kazánénál most olvastam,de nem tudom az elektromos kazánra is vonatkozik-e!? Ezért most kicsit bepánikoltam, hogy ennyire elszámolta volna a szerelő!? Eleve nem értem 3x3-as szobába miért is kellett ilyen nagy radiátor? Vagy jó ez a túlméretezés? Mert a légköbmétert még ha a legrosszabb 55-el szorzom is elég lett volna a fele!

Remélem megnyugtató válaszokat kapok.:(


2020. nov. 27. 13:47
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

A padlófűtést egy mostanában épített házban/lakásban, nem lehet észrevenni! Szinte soha nem lesz meleg hiába is várod. Hőtároló tömeggel dolgozik ami ingatlan méretétől föggően 20-40 tonna beton. Ez fűtti annyira fel hogy neked a beállított hőfokod meglegyen, és többnyire a rendszer kalkulál a túlfűtéssel is. Azaz ha neked pl:24 fok van beállítva, akkor 23 nál kezd fűteni, majd lehet 23,5 nél lekapcsol, de a hőleadó tömeg tehetlensége miatt még tovább fütti a helységet 24,5 re. Ezek hasraütésszerű számok, de jol mutatja a rendszer működését.


A rendszered valószínűleg jol működik. Az osztót és a kazánt ne tekergesd el. Neked nem javaslom, mert fogalmad sincs a működési elvekről. Ha tényleg gond van vel ki kell hivni egy fűtésszerelőt.

2020. dec. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a padlófűtés hőtároló tömeg, most nem tudom mire írod, hogy nem értek hozzá, épp ezért írom, hogy 40-ről lassabban hűlne le. Amikor 45-el felfűtöttük a padlót jó meleg volt, éreztem! Nem vagyok fűtésszerelő,de szerintem értem hogy működik. Most is bekapcsolt 11-től 50 percre és ebből csak az utolsó 15 percet ment 32/39 fokon a vize. Továbbra is szerintem a padlófűtéshez ez a 24-32 fokig működés kevés, feleslegesen le van fojtva, feleslegesen kapcsol ennyit a kazán.
2020. dec. 4. 12:37
 23/27 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Ezekben megtalálsz szinte mindent

2020. dec. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Szerintem, elegendő a padlófűtéshez ez a hőmérséklet. Éppen az bizonyítja, hogy a szobákban a termosztáton beállított hőmérséklet vagy még annál is magasabb mérhető. Ha folyamatosan menne a padlófűtés, hamarosan trópusi hőség lenne a szobákban.


Azt hiszem, a problémád ott van, hogy bár 20-21 fokot mutat a hőmérő, mégis kevésnek érzed. Sajnos, alacsony hőfokú radiátornál, meg padlófűtésnél ez van: a sugárzó hőt kevésbé lehet érezni (mert kevesebb is), ezért a komfortérzethez magasabb hőmérsékletet kell beállítani (kb. 24 fok), mint ami régen a gázkonvektoros szobákban elegendő volt (a gázkonvektor felülete majdnem 200 fok és 4-szer jobban sugároz infravörös sugárzást egységnyi felületen, mint egy 40 fokos radiátor).

2020. dec. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét a válaszod. Tegnap történt pár módosítás,de még mindig nem az igazi... A probléma inkább az, hogy így többször kapcsol be a drága villanykazán. Eddig mindig is 40 fokos padlóról hallottunk (vagy többről),ez is volt megbeszélve. Erre most valaki kitalálta, hogy csak 35 fok mehet a kő miatt. Én még ilyenről nem hallottam! Ismerősünk 60 fokon járatja a köve alatt a padlót,mert azt a dög meleget szeretik, mégsem jön fel. Én meg csak az ajánlott 40-et szeretném és nem értem miért nem lehet!? Ezen a maximum hőfokon úgyis csak ~20 percet dolgozik a kazán a többi ~40 perc a 25 fokról felfűtéssel telik el. A max.érték elérése után pedig 15 perc múlva újra 25 fokos a víz. Mennyivel jobb lenne,ha nem 32-25 közt dolgozna, hanem 40-33 közt!? Tuti ritkábban kapcsolna be ez a pénznyelő és még melegebb is lenne! Én akkor is így gondolom, de köszi, hogy próbálsz nyugtatni az ellenvéleményeddel.:)
2020. dec. 5. 08:27
 26/27 A kérdező kommentje:

Vagy tudod még mivel lehetne szerintem spórolni? Még ugyanezen a hőfokon is! De aztán majd elmondod mi a véleményed erről: Ha a termosztátot/kazánt nem a kis radiátoros szoba kapcsolgatná!

Most tegnap annyi történt egyébként, hogy a nappaliba a 3 radiátor le lett kapcsolva, hogy csak a padló menjen itt, felesleges is volt, így költséghatékonyabb elvileg. De szerintem ide kéne kihozni a termosztátot és padló hőtároló tömegével dolgoztatni a kazánt! Szerintem így is ritkábban kapcsolna be.

2020. dec. 5. 08:49
 27/27 anonim ***** válasza:
Igen, az valószínűleg úgy lesz: a nappali lassabban melegszik fel és hűl le, ezért a termosztát is ritkábban fog kapcsolni. A fűtésszámlán nagy változást nem fog okozni, de a komfortérzet egy fokkal jobb lehet tőle. Egy próbát mindenképpen megér.
2020. dec. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!