Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyit spórolhatok egy...

Mennyit spórolhatok egy építkezésen ha nem generál kivitelezővel építettek hanem fázisonként mással csináltatom?

Figyelt kérdés
2021. jan. 6. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Semennyit!

Amennyit esetleg spórolsz azt kifizeted a hosszabb idejű kivitelezéssel, a Te munkáddal, a szükséges műszaki ellenőrrel, a szervezésből és az elbaszásokból keletkező hibák javításával.

2021. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ez legfeljebb akkor érné meg, ha te végeznéd el azt a munkát (az előző már leírt pár dolgot), és idegeskednél miatta... De akkor fizetésnélküli szabadságra kéne menned - ergo nem sokat spórolnál vele.
2021. jan. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Épp azért kérdezem, mert otthon vagyok így tudnék dolgozni. És van némi rutinom kőműves munkákban.
2021. jan. 6. 16:08
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Volt egy nő ismerősöm ő mindég olyan kandúrral élt amilyen kellet a házépítéshez 2-év alatt fel is építkezett most olyan kandúr van aki csak gempát hozza .
2021. jan. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem így drágább lesz.
2021. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Semennyit, mert FMV amúgy kell minden szakági munkásnak külön, nekik meg általában nincsen, fmv-t találni meg mindenkihez jóval drágább lenne mint egy generállal gyorsan felhúzni.


Ráadásul a kőműves munka falalzás-vakolás az egész építési költség kb. 3%-a.

2021. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 puritan ***** válasza:
80%

A generálkivitelezőkkel az a baj, hogy összevállalnak kétszer annyi munkát, mint amennyit normálisan meg tudnának csinálni. Aztán az építkezés nem halad. Ha meg már nagyon hangosan ordibál a megrendelő, odaküldenek néhány kóklert, hogy úgy látszodjon, mintha csinálnának valamit. Az utóbbi néhány évben két ismerősöm is volt, akinek éveket késett az építkezése ilyen problémák miatt. Ráadásul a villanyszerelőn, meg a gázoson kívül nem lehetett idén barnult melóst látni. A cement meg raklapszámra állt kint az utcán, és a szomszédok takarták le, amikor esni kezdett az eső.


A felelős műszaki vezetővel kapcsolatban viszont igaza van az előttem szólóknak, azt nehezebb megoldani, ha a szakágak külön dolgoznak.

2021. jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

Hát nézd, hogy egy komoly választ is kapj: nekünk 32+4 millió, tehát összesen 36 millió volt a házunk, a mögöttünk lévő telekre a generálos egy úgy akkora, hasonló kaliberű házat 50 millióért húzott fel (benne a telekárral).


És nekünk még visszajött 5 millió Áfa, a mögöttünk lakóknak szerintem nem. Mondjuk, sose sírtam annyit, mint abban az egy évben, pedig minden szakmunkást ismerős ajánlott úgy, hogy elégedett volt vele, de így is brutál stresszes volt. Másrészt viszont sosem lett volna 50 millióm házra.

2021. jan. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért te sem hiszed el, hogy a 19millio különbség az csak munkadijbol jött össze?
2021. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Amit tudtam és szabadott én csináltam. Èn vettem az anyagokat. Keresgéltem a mestereket. Meglepően jól haladt a munka. Biztos olcsóbban jöttem ki így. Viszont sokszor kerültem idegösszeroppanás közeli állapotba . Sajnos a felelős m.v nem minden szabállyal volt képben. Így jöttek váratlan dolgok.
2021. jan. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!