Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zsalukőből kerítés?

Zsalukőből kerítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanácsokat szeretnék kérni kerítés építés kapcsán.

18 méter széles utcafronti kerítés, kis kapuval (1,2 m), és nagy kapuval (kb 2,6 m), a szintkülönbség 18 méteren kb 10-20 cm, homokos talaj. Hogyan lenne célszerű megépíteni? Elég a 80-90 cm mély 30 cm széles sávalap (ahogy a "terv" mutatja), ha az egész kerítés 25 cm széles zsalukőből lenne, az oszlopok 75 cm szélesek, oszlopköz 160-150 cm, a lábazat 1 sor zsalukő. És 7 sor magas lenne az egész. Milyen méretű betonacél szükséges, illetve maga vasalat milyen méretű legyen (20x20cm)? Kengyel 20 centinként elég lenne?

Az oszlopnál a zsalukő fal feles eltolással lenne, (50+25cm).

A vasalást az oszlopnál hogy kéne megoldani, hány betonacél szükséges függőlegesen és milyen magasságig, (vízszintesen is kéne?)? Illetve magát a betonacélt hozzákötöm az alapvasalathoz, vagy amikor kezd megkötni a beton beleszúrom és annyi?

Van egy gázmerőszekrény, az pont útba esik, megfelelne úgy hogy azon a részen lenne egy betörés, emiatt az alap lekeskenyedne 20 cm-re, a zsalukő tehát 15 cm lenne, természetesen a utca felőli külső síkhoz igazodna? (kívülről nem látszódna)

Az alap ki lenne zsaluzva felül, a kérítésköz fa deszkából lenne.


A terv: [link]


Elképzelés körülbelül ez: [link]



2021. jan. 6. 17:59
 1/7 A kérdező kommentje:

Nem jó a link szóval mégegyszer:

[link]

2021. jan. 6. 18:04
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak tanács... Én tényleg nagykaput csinálnék. 1 métert még dobj rá nyugodtan, ha a hely (pl. úszókapu a későbbiekben) engedi. Nekem 25 méteres hasonló kerítésem van. 80cm mély alapon 8 sor 20as zsalukő 10es és 12es vasakkal vegyesen vízszintesen és függőlegesen is. 4 méteres úszókapuval.
2021. jan. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Én is most kezdenék bele egy a Tiedhez nagyon hasonló projektbe.


Nekem 19,3 az utcafront. Nincs szintkülönbség, de ez is homok.

Én úgy szeretném, hogy három sor (kb. 70cm magas) 20-as zsalukő lenne az alap, és az oszlopok szintén 20as zsalukőből még plusz öt sor. Az oszlop csak egy zsalukő széles lennek, azaz kb. 50cm. Egymástól kb. 2-2,5m távolságra, esetleg közte egy vasoszloppal.

A kapu és az ajtó 4,8m, és egymás mellet vannak. Az utcaajtó 80cm, itt jönne egy 20*20as pillér majd a tolókapu. Majd folytatnám a 20as zsalukővel.

Eddig amit olvastam, legalább 70cm mély és 30cm széles sávalapot mondtak.

Én nem tudom megcsinálni magam, ezért szakembert hívok. Aki azt mondja, hogy ekkora alap indokolatlan, mert házakhoz tesznek 80cm-t, itt pedig messze nincs akkora terhelés. Szerinte két ásónyom (ami ha jól saccolom legfeljebb 40cm lehet) elég. Persze alaposan bevasalva. A vízszintes vasalásra 6-os betonacélt mondott, az oszlopokhoz (oszloponként 4szál) 8-ast.

Igazán azon agyalok, hogy tényleg elég-e a két ásónyom mélység a sávalapnak, ill. hogy a teljes hosszt ki kell e önteni vele, vagy a kapubejáró része kimaradhat?


A segítő tanácsokért hálás leszek. :)

2021. márc. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as! Majd a szakitól kérdezz rá, hogy mi a helyzet a fagyokkal? Mondjuk mostanában nem volt kemény tél. Én azért csinálnék (csináltam is) normális alapot a kerítésemnek, mert idegesítene, ha mondjuk az kapum se csukódna, mert a fagy elnyomkodta. Csináltasd meg az alapot! Biztos drágább, de hosszú távon talán megéri.
2021. márc. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok.


Köszönöm a megerősítést.

Igen, egy kicsit aggódom is miatta.

Milyen mély kell legyen minimum a sávalap? Te milyen mélyre csináltad?


A teljes hosszra csináltad a sávalapot? Beleértve a kapu alatti részt is, ahova ugye nem megy falazat?

2021. márc. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70cm mély alapot csináltam, vasalva. A nagykaput (4m) kihagytam. A kisajtó (1m) alatt van alap, de csak mert kérdéses volt a helye... Nem vagyok szakmabeli, csak egy lelkes laikus.
2021. márc. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszod :)
2021. márc. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!