Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kőműves/ács végzettség mellett...

Kőműves/ács végzettség mellett házépítés saját kivitelezéssel?

Figyelt kérdés

Az építőipari munkadíjak fényében elgondolkoztam azon, hogy bizonyos munkafolyamatokat (betonalap, falazás, stb., természetesen nem mindent) saját magam csinálnék meg / kalákában, azonban előtte elvégeznék egy kőműves vagy ácsképzést (okj, vagy annak utódja).


Nyújtanak az ilyen képzések annyi tudást, hogy az ember saját kezűleg nekivághasson bizonyos munkafolyamatoknak? Saját kezű kivitelezés szempontjából a kőműves vagy az ács képzéssel (ez esetben könnyűszerkezetes ház) lehet többet "nyerni"?


A kérdés nem vonatkozik az építkezés jogi kérdéseire, a szakmai véleményetekre volnék kíváncsi.



2021. jan. 22. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
El tudsz, 2-3 év nappali képzésben. Megszűnt már a 6 hónapos tanfolyam (hála az égnek). De ez is csak elmélet. Attól te még nem fogsz felhúzni egy tetőt. 5 éve dolgozom épületgépészetben, de a mai napig számtalanszor előfordul hogy idősebb és tapasztaltabb kollégától kell segítséget kérnem. Ezek nem így működnek.
2021. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

A 2-3 éves képzésben már van gyakorlat is, de attól még igaza van annyiban az 1esnek, hogy többet ér, ha elmész segédmunkásnak egy építőipari céghez pár hónapra, mint 3 évnyi iskola.

Mint minden szakmában.

2021. jan. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Jelenleg leginkább 2 féléves képzésekkel találkozom, melyek nagyobb része gyakorlat. Az ilyen képzések elegendőek arra, hogy az ember saját kezűleg megcsinálhasson egy egyszerűbb falazást, hőszigetelést, nyílászárók beépítését?


Kíváncsi vagyok a véleményetekre, nekem úgy tűnik, hogy ezek olyan típusú feladatok, amelyek viszonylag rövid idő alatt elsajátíthatók egészen tűrhető minőségben.

2021. jan. 22. 21:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Az a baj, hogy túlságosan steril környezet az amiről tanulsz egy ilyen képzésben és az ami a valóság. Mondok egy példát a saját szakmámból. Pl kapsz egy gáztervet. Erre megy a cső, arra megy a cső, itt egy vonal, ott egy vonal, kész. Aztán a valóságban itt egy koszorú, ott egy gerenda, ezt sem vésheted el, azt sem fúrhatod át, hopp itt éppen villany megy, amott éppen fogópár van a turbócsőnek stb.stb... Szóval könyvből megtanulod hogy egy papíron mi hogyan megy, de a problémákat (meg az azokra való megoldást) azokat sohasem tanulod meg könyvből. Egyszerűnek tűnik, de nem egyszerű dolgok. Ehhez kell a gyakorlat, több év. Egy csaptelep csere is marha könnyű, csavar ki, másik csaptelep be, csavar meghúz, tádámm, kész. Aztán mesélhetnék a 3 órás berohadt mosogató csaptelepről... Nem vagyok kőműves, de ott is vannak ilyenek, ács sem vagyok, de ott meg pláne vannak ilyenek, hogy a könyv meg a szakmai gyakorlat merőben más. És az amit szakmai gyakorlaton tanulsz, az semmi.
2021. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én a 2es vagyok és még mindig nem értek egyet az 1essel.


Gázterv - nem, fűtésrendszert, pláne gázcsöveket nem kezdőmunka kiépíteni.

Viszont burkolni, festeni, szigetelni, falazni, stb az kifejezetten az.

Barátom házát így szigeteltük le. Youtubeon megnéztük, megcsináltuk.

Az enyémen én csináltam néhány helyiségben a burkolást+festést (szintén youtube), néhányban profi, és ha átjönnél, szerintem nem tudnád megmondani, hogy melyik melyik.

Egy falat felhúzni igazából banális, csak sokat kell vacakolni az egyenességgel. Dehát ez kell venni vízszintezőt, egyengetőt, és addig csinálgatni, amíg jó nem lesz.

2021. jan. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozom YouTube szakemberekkel. Aki azt gondolja hogy meg lehet tanulni egy szakmát videó alapján, az csinálja. Csak akkor nem kell majd csodálkozni, hogy a ház megsüllyed, vizesedik a fal, és hogy mennyi a kókler az építőiparban. Mert általában ezekből az önbizalommal teli YouTube szakemberekből lesz később a vállalkozó, aki szégyent hoz a nagyon szép munkájával a valódi szakemberekre.
2021. jan. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Pont, hogy az csinálja meg jól, aki magának csinálja.


Aki másnak dolgozik, sosem végez olyan minőségű munkát.

2021. jan. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sohasem tanultam a kőműves szakmát, de (még az átkosban) rengeteget dolgoztam délutánonként kőműves mellett. Ott lestem el a szakmából annyit, hogy SK felépítettem az első házamat. (Akkor még lehetett.) Csak az ácsmunkát csinálta szakember, minden egyebet (vizet-villanyt is) én magam. És baromira élveztem. Manapság ilyet már nem lehet csinálni mindent a hivatalos kivitelezőre kell hagyni.
2021. jan. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jók ezek a YouTube videók, de amikor azt látod, hogy 10-ből 9 "mesternek" lövése sincs egy kutya közönséges padló rétegrendről, hőhidakról, párazáró fólia szerepéről és téged kihív a kétségbeesett fiatal pár, hogy mitől tökig penész minden a 20 millióból átépített házukban, akkor elgondolkodsz az iskola hasznosságán.


Az össze-vissza kötözgetett pufferekről, 3 járatú szelepekről, elméretezett szivattyúkról napokat lehetne beszélni.


Minden gyakorlatnak az elméleti tudás az alapja.

2021. jan. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ismét engedett a kaláka, ha magadnak építed, nem adod el, és nincs hozzá ház hitel! Egy a lényeg, legyen a családban kömüves végzettségű.
2021. ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!