Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha megszerezném tanfolyam...

Ha megszerezném tanfolyam alaján a végzettségeket, akkor építhetem magam a házat?

Figyelt kérdés
Ezeket végezném:Kőműves,ács,központi fűtés és gázhálózat rendszerszerelő.A villanyszerelői tanfolyamot nem végezhetem el,a burkolás, festést meg nem fontos szakembernek végezni,ezt úgy tudom,majd néhány év múlva kezdeném az építkezés,addig gyüjteném a pénz.
2019. márc. 19. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Szükséged lesz egy Felelős Műszaki Vezetőre, egy Műszaki ellenőrre.

Ne hagyd ki a tervezői művezetést sem.

De ezektől függetlenül szükséged lesz egy kivitelezőre.

[link]

2019. márc. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az engedélyt a hatóságoktól ugyanúgy meg kell kérni. Tervrajzot te nem készíthetsz, azt is el kell készíttetni.

Igazából te a házadhoz csak akkor nyúlhatsz hozzá, ha már kétkezi munkát kell rajta végezni.

Minden előzetes tervezés, hatósági szabályok betartása, és ha minden terv és kivitelezési dolog klappol, na akkor akár elkezdheted te magad is.

2019. márc. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De miért kéne kivitelező,ha bizonyítvány is lenne a szakmáról?Villanyszerelésnél megértem hogy kell,de a többinél.
2019. márc. 19. 17:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Ott a link.

2#!

Ha nem értesz hozzá, ne adj tanácsot.

2019. márc. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A szabályokat, előírásokat nem mi írjuk, ne itt jajgassál. Ez van, így találták ki. Nem lenne célravezető, ha mindenki egy adag OKJ-s papír után építgetné a házát.
2019. márc. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!