Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lapostetős beton garázs...

Lapostetős beton garázs szigetelés?

Figyelt kérdés
Adott egy lapostetős garázs aminek a teteje betonból van és sajnos be ázik. 6 méter széles és 5 méter hosszú.(40 éves épület)Ahol meg állt a víz ott a beton olyan mintha be süllyedt volna. Ki hogyan javítaná? Én arra gondoltam,hogy a régi betonra rá betonozni úgy hogy a lejtés meg legyen,hogy le tudjon folyni a víz. De el gondolkodtam,hogy mégsem jó ötlet mivel ha meg van süllyedve akkor az alsó réteg már nem igen tart. Elmondás alapján rengeteg vas anyag van benne. Mi a véleményetek? Lehet hogy inkább bontani kellene és trapézlemezből új tetőt építeni?

2021. jan. 24. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Tetejére zártszelvény keret (megfelelő dőléssel), majd arra a trapézlemez... Youtube-on van fent egy ilyen magyar projekt, nézd meg
2021. jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem rossz ötlet! Meg is néztem. Viszonylag könnyű meg csinálni is. Csak muszály lesz egy kőművest is megkérnem,hogy nézzen rá hogy a szerkezet el birná e. Ha el bírja akkor meg csinálom így.
2021. jan. 24. 12:58
 3/3 anonim ***** válasza:
A beton hibáit ki kell kenni a nagyobb lyukakat fel kell tölteni .Alaposan letakarítani a kosztól mohásodástól .Majd bitumenes kellősítést kensz fel.Erre pedig bitumenes lemezt lángolvasztasz ,teljes lángolvasztással,10 cm átfedéssel.két eltolt rétegben .A felső lehet pala örleményes pl. zöld! A bauder cégnek vannak ehhez jó cuccai .Olyan lesz ,mint a tíz emeletes házak lapos tetejei.A 30m2 re elegendő lesz egy darab pára szellőző is.
2021. máj. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!