Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lapostető szigetelés kátránypa...

Lapostető szigetelés kátránypapírral vagy bitumenes lemezzel?

Figyelt kérdés

Van egy kinti garázsom,amely most kátránypapírral van szigetelve,de elöregedett,átereszti a vizet.

Valamint van egy kisebb lapostető rész a házamon,amely utólag lett hozzáépítve szintén valamely kátrányos "folyasztott" megoldással,ami ugyanúgy öreg.

Érdekelne ezek szigetelése,hogy hogyan működik,milyen anyaggal kell előtte bekenni és mivel szigetelni azt.

Nézegettem oldalakat,de sehol nem írják le a folyamatot.Azt tudom,hogy a régi felszedése után magasnyomású mosóval takarítható,valamint a lemezek lerakása gázperzselővel olvasztó módon történik. Köszi a válaszokat. Érdektelen válaszokat kérek mellőzni,szakembert hívj stb...



2018. máj. 2. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Én polikarbonát lemezt tennék rá, az örökös, sokkal egyszerűbb felcsvarozni és akár még a napfény is besüthet. Ezekkel a kátrányos-bitumenes szarokkal csak a baj van, macerásak és teljesen megbizhatatlanok.
2018. máj. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha fűtetlen a helyiség akkor 1 rtg palaörleményes bitumenes lemezzel le tudod zárni


[link]

2018. máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Kátránypapír meg a bitumenes lemez ugyanaz.


Egyedül biztos nem tudod lánghegeszteni a bitument.


"n polikarbonát lemezt tennék rá, az örökös"


Örökké recseg ropog, sérülékeny és nagyon drága.

2018. máj. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

"Kátránypapír meg a bitumenes lemez ugyanaz. "

Dehogy ugyan az! A köznyelvben maximum!


Kátránypapír:

[link]


Bitumenes lemez:

[link]

2018. máj. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mind a kettőnek lépésállónak kellene lennie,valamilyen szinten persze,nem minden napi használatban lenne,de az egyik a tető megközelítése miatt fontos,a másik pedig eleve egy 3x6m beton,amire nem tudok csavarozni sajnos,maximum ha kapna egy fa keretet. Akkor melyiket ajánlanátok? Ki dolgozott már ilyennel. Youtube-n egész egyszerűen rakják le ketten. Mivel garázsról van szó és egy fűtetlen "kamra"-ról,én nem vinném túlzásba mindenféle szigetlő/lépésálló anyagokkal,csak egy natúr kátrány olvasztással oldanám meg,na de ezekhez milyen anyagok és milyen előmunkálatok kellenek,arra jobban lennék kíváncsi. Ilyenre gondolnék: https://www.youtube.com/watch?v=V37V4S2IWY4
2018. máj. 2. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!