Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Telek beépíthetőségét túllépte...

Fixaidea kérdése:

Telek beépíthetőségét túlléptem 20% Kal.Ha hatóság tudomására jut,akkor bírság is és bontás is jár?Vagy csak bontás?Vagy csak bírság?

Figyelt kérdés

2021. febr. 5. 17:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

#9

25 éve így van? Totálisan elévült.

Nem tulajdonosokként kezdődik elölről.

2021. febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen az egyik családtag sajnos,de ez hosszú sztori. Úgy gondoltam,hogy új tulaj és most indul a 10 év . Ha nem így van akkor örülök neki. És akkor remélhetőleg a fennmaradási engedélyt is megkapom. Ha bejelent...
2021. febr. 5. 18:38
 13/18 anonim ***** válasza:
81%

Ilyen a világon nins, hogy új tulaj esetén nulláról indul ilyen eljárás!


Ha 25 éve így van a ház, a kutya nem foglalkozik vele már!

De minek egyáltalán fennmaradási engedély neked?

Azt "frissen" túlépített házakra szokták megkérni.

2021. febr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Látod ezt se tudtam,hogy "friss" házra kérik azt. Ezért próbálok kérdezősköni. Sokat segítettél köszönöm! Én nem vagyok otthon a témába... Akkor ha bejelentene akkor utánna néznek aztán a dolgoknak gondolom légifelvételeken és békén hagynak.
2021. febr. 5. 18:59
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj csak bele... Pl. Bp-en az elmúlt 15-20 évben a legtöbb budai kerület zöldövezeti részén szigorították a beépítési %-okat. Akkor a korábbi szabályozás szerint legális házakra mindre fennmaradási engedélyt kellett volna kérni? Egy frászt!
2021. febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Logikus.
2021. febr. 5. 20:12
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Ha engedély nélkül építkeztél volna, és senki nem nyom fel, senki nem szól hozzád, és a hatóság sem veszi észre 10 évig, akkor a dolog úgy maradhat, ahogy van. Mert jogvesztő határidő a 10 év. Utána már el kell viselnie a hatóságnak, hogy nem szúrta ki időben. Maradhat a túlépített ház. Mindegy ki a tulajdonos.
2021. febr. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. febr. 6. 06:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!