Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gáz vagy fáskazán?

Gáz vagy fáskazán?

Figyelt kérdés

Egy érdekes kérdéssel fordulok hozzátok. Most készülget a ház és elég sok kérdés kavarog bennem és merült is fel.


Jelenleg azon gondolkozom, hogy hogyan legyen a fűtés.


A ház 130nm, 2.5m belmagassággal, kétszintes. Fűteni kellene és használati meleg vizet készíteni.


Két opció van. Kazán és puffer és fával fűteni.


Vagy jött most egy ötlet. Gáz nincs a környéken, de vásárolni vagy bérelni egy tartályt és abból oldani meg. Mit szóltok megéri? Drága a beszerelés és a fenntartás? Egyáltalán magánházban érdemes?


Van aki használ, használt ilyent?



2021. febr. 11. 12:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy hallottam, hogy a tartályos elég drága, tartálybérlés, fuvarköltség is rámegy a gáz árára.
2021. febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hmm hallottam én is ilyeneket, pl. hogy 3szor drágább mint a sima gáz. De konkrétat még nem hallottam. Illetve valami megoldás csak érdekelne.
2021. febr. 11. 12:53
 3/22 anonim ***** válasza:
49%
Klíma, hőszivattyú, ezekre van kedvezményes áramtarifa is.
2021. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
49%
Hőszivattyú, lehet geótermikus, esetleg levegő-víz h.szivattyú. Keress erre szakosodott cégekre. Nekem volt s nem bántam meg.
2021. febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
16%
4-esként még hozzá tenném, hogy a fatüzelés környezet szennyező és gyenge hatásfoku még a gáztüzeléshez képest is.
2021. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
5-ös: ezt én is tudom, de sajnos a lehetőségeim korlátozottak. Habár ez a hőszivattyú érdekesnek tűnik. Amúgy mennyivel drágább a telepítése, mint a fatűzelésű rendszernek?
2021. febr. 11. 13:30
 7/22 anonim ***** válasza:
53%
A fűtésre (ha rohadt sok picula van) 1 vegyes 1 gázkazán utóbbihoz 3 nagy 23kg-os pébépalack, míg a melegvízhez tárolós gázüzemű bojler, ugyancsak pb-ről üzemeltetve. Bojlerből 120 literes általánosságban elegendő kell legyen. De küldök egy videót is.
2021. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Valami ilyen elmenne oda ideiglenesen:

[link]

2021. febr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Lehet, hogy így akkor jobb lenne, mármint kisebb palackkal megoldani és akkor nem kellene egy nagy tartállyal kínlódni. Amúgy a palack (23kg) kb mennyi ideig elég, normál fűtés, normál körülmények, hőmérséklet között?
2021. febr. 11. 13:57
 10/22 anonim ***** válasza:
60%

a hősziattyú nagyon korszerű...(egy autó áráért)

Itt két kutat kellett ásni, az működteti biztonságosan..(már bánom)


Véleményem szerint a lehető legkedvezőbb megoldás a 22 kilós gázpalackos fűtés..sajnos induláskor legalább négyet kell venni, de ha majdnem tökéletes a ház szigetelése, akkor jóformán a fürdés, és a mosogatás viszi el a melegvizet. ..

A palackoknak a lakáson kívül kell lenni egy zárt helyiségben, ami szellőzik, de nem fagy meg.

Nem szennyezi a környezetet, nagyjából kényelmes is. Ha nem gond a gáz beszerzése, akkor felesleges egy puffertartály. A HMV gázbojlert is kitenném lakáson kívülre, szintén zárható helyiségbe. A lényeg, hogy a lakásban ne legyen nyílt lángú gázüzemű akármi.


Szerintem.

2021. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!