Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megéri így építkezni? Mennyit...

Megéri így építkezni? Mennyit spórolhatok? Mennyi idő kb. Önerős építkezéssel,többi lent.

Figyelt kérdés

Szeretnék építkezni, a lakás vásárlás sajnos nem opció, egyedül finanszíroznám CSOK, és hitel nem jöhet szóba.


A munkálatokat javarészt én csinálnám,(+segéd vagy, szaki + én a segéd). A ház egy bruttó 100nm2. (Kiviteli terv még nincs.) A terveket [link] oldalról választanám ki, csak az anyagában térne el. A ház teherhordó falai ytong-ból (239 + db. térdfal,+födém és tetőelemek) épülne 1 szint + tetőtér Az alapot géppel ásnám ki, van rá jogsim, szóval gépet bérelnék.


Tegyük fel nincs közmű a telken, annak a kiásását is én végezném. A csak csatlakoztatni kell.


A tető is ytongból épülne, gyakorlatilag nem lesz szükség "klasszikus" ács munkára. A tetőfedést nem én csinálnám. de a tetőtér egyenlőre nem kerülne beépítésre.(maradad padlástér) A külső-belső szigetelést, és a nyilászáró behelyezést is magam végezném el.(+egy segéd)


Minimális gépészet, a meleget kandalló, vagy kályha biztosítaná, és gáz cirkó kerül beépítésre (+elektromos fűtés). egyenlőre csak az alsó szint lenne fűtött, a csövezést én csinálnám, a gépészetbe besegítek.


Egy műszaki ellenőrt fogadnék fel, aki szakaszosan ellenőrizné az elvégzett munka minőségét vezetné az e-naplót (Jó lenne ha nem kéne e-naplózni, ha erre is van megoldás, írd meg légyszi.) Regisztrált gázszerelő, és villanyszerelő ismerős/barát van, a vezetékek helyét én marnám, vésném ki a falból, neki csak be kell húzni.)


Első körben azt szeretném, hogy álljanak a falak, a tető legyen fedve,külső szigetelés, nyilászárók legyenek beépítve.(Tehát ne károsodjon a szerkezet, az időjárás miatt) ()víz,*gáz,villany, csatorna legyen bent. Egy szoba, fürdő,és minimál konyha legyen "kész". (Amig nem tudok,olyat építeni amit szeretnék.) Az építkezést csak később tudnám befejezni, külföldi munkából finanszíroznám a költségek x%-át havi 500e fogok félretenni.(Tehát első körben azt szeretném, hogy ha megyek csinálni a házat, ne fagyjak meg, tudjak valami kaját csinálni, aludni, fürödni stb.) Eddig a szintig kb. mennyiből tudnám megvalósítani?


*gáz nem biztos.


Tudom nem lesz tökéletes, de legalább nem leszek 50 évre eladósodva. És nem is lesz könnyű.


Szóval! Amit meg "tudok" oldani (A Házalap és közműcsatlakozások helyének kiásása, vasalás, falazás, vakolás, külső és aljzat szigetelés, szinezés, festés, glettelés, burkolás, nyilászárók beépítése, gipszkarton válaszfalak kialakítása, gépészet helyének a kialakítása.)


A betonozáshoz, alap+szerelőbeton mixer betont vásárolnék.


Nem mindent egyedül csinálnék, nyilván fizikai képtelenség, segéd munkaerőt alkalmanként fizetnem kell. A tetőelemeket is daruzni kell, stb. A bádogozást, tetőfedést (cserepes lemez) nem én csinálnám. Ott én segítenék be :)


Magamról: Végeztem már szakipari munkát, voltam segéd, kőműves-szakvizsga folyamatban.


Szerszámok vannak, ismerős van. Tudok tanácsot kérni.(+ youtube-on minden fent van :D )


Sajnos tervező nincs, kész terv alapján dolgoznék, csak a kiviteli tervezésre,(Mert eltérnek a felhasznált anyagok az eredeti tervtől) és költségvetési tervre lenne szükségem.


A kérdésem az lenne, hogy ilyen lehetőségekkel neki vágnátok-e?

Építsek e- csak 50nm2+tetőtér házat ha nem vagyok biztos benne hogy mikor fejezem be?


A papírmunka részével sajnos nagyon nem vagyok tisztában. Az én esetemben milyen költségekkel járna(kb)? Tervek, engedélyek, adminisztrációs költségek stb.


Lehetséges ezt így kivitelezni? Mennyi idő lenne kb? :) Mennyit spórolhatok így? ha nem is összeg szerűen, %-ban? kb. (Nem azért spórolnék, mert fukar vagyok, hanem tudom, hogy nem tudnám kifizetni.)


Azért nem veszek használt ingatlant és újítom fel, mert kb ugyan ott tartanék vele, és masszívan túlárazott romos épületeket találtam abban a kategóriában, amiből válogathatok. Sajnos csak vidék jöhet szóba, kisváros, falu. Nyugat-dunántúl().Nem vagyok eleresztve anyagilag.



Köszi a válaszokat. Bocs a hosszú kérdésért.



2021. febr. 11. 12:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ő szerintem úgy gondolta, hogy lakható állapotra hozza, beköltözik és lakik benne. Mivel se hitel, se tartozás, senki nem fogja piszkálni.


Na erre szokták azt mondani, hogy addig nincs baj, amíg nincs baj, mert abban a pillanatban ahogy segítségre szorulna, ott fog állni egyedül, magára utalva, mert egy papírok nélküli házzal senki nem foglalkozik. Eladás dettó. Mélyen áron alul mennek ezek a házak.

2021. febr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a leírásodból nekem egy dolog hiányzik.

A várható költségvetés. És most nem a konkrét építőanyagra gondolok, hanem a járulékos költségekre.


1. Azt kiszámoltad, hogy amíg a saját házadat építed, mennyi munkabértől esel el?

2. Mennyibe kerül majd az építőanyag szállítása?

3. Van erre alkalmas járműved?

4. Mennyibe kerül a telek, amin építkezni akarsz, nézted már?

5. Adminisztrációs költségek?

6. Miből fogsz élni addig, míg építkezel? Merthogy azt írod, nem vagy eleresztve anyagilag.

7. Tudod te, mennyibe kerülnek az építőanyagok?

8. Életed végéig ebben a házban akarsz majd élni? Ugyanis papírok nélkül nem fogod tudni eladni.


Egyébként az a válaszoló mindent leírt, aki nemrég építkezett. Bele fogsz bukni, csak még most nem hiszed el.

Tudom, és sajnálom, hogy manapság baromi nehéz saját házhoz jutni. Nemcsak te küzdesz ezzel.


A legjobb, amit tanácsolhatok: ami energiát a halálra ítélt házépítkezésre fordítanál, inkább keress másodállást, és próbáld meg a bevételeid növelni.

Valamint örök igazság: addig nyújtózkodj, míg a takaród ér! Ha nem jut saját házra, élj albérletben! Ennyi.


Mi is ezért vettünk tanyát. Mert csak ennyire futotta. Minden évben csinálunk rajta valamit.

Pedig nagy vágyunk lenne egy új ház, ahol nagyobbak az ablakok, nagyobb a fürdő, nincs nyári konyha, van csatorna, rendes aszfaltozott út (sajnos földút van jelenleg, hatalmas gödrökkel, borzasztó állapotú, évente új lengéscsillapító kell az autóra).


És jó lenne egyszerre letudni a felújítást, de azt csak hitelből lehetne, arra meg nem akarunk költeni. Így marad a bevétel növelés (mezőgazdaság, mellékállásban), és az évente egyet elv.


Tanyára különben rengeteg pályázat van, nem kell hozzá gyerek, vagy család, csak a 0-ás helyrajzi szám, abban nem gondolkoztál? Nyilván ebben az esetben elengedhetetlen az autó, de amit arra költeni kell, elenyésző ahhoz képest, amennyivel többe kerül egy városi ingatlan.


A te szaktudásoddal évek alatt simán rendbe tudnál hozni egy felújítandó tanyát. Gondolkozz el ezen.

2021. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy akarod csinalni a hazat ha kozben kulfdon dolgozol... igy ez sok evig fog tartani.

A masik meg ha 500.000 et el tudsz tenni havonta akkor milyen 50 evre eladosodàsrol beszelsz?

Amugy meg azt se tudjuk mennyi penz all most rendelkezesedre igy... ne csinald ha jot akarsz

2021. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

2020 okt. 24-től nem kötelező az e-napló, ha nem veszel fel építési hitelt. (van olyan bank ahol elegendő csak regisztrálni nem kell vezetni pl otp)

Szintén ettől a dátumtól nem kötelező a felelősség biztosítás az adott munkafolyamatot végző vállalkozónak (ha nem tudja kitermelni a 150-250000 közötti éves biztosítást akkor ne legyen vállalkozó), ettől függetlenül neked az a jó ha van neki.

És szintén okt 24-től amiről van papírod azt megcsinálhatod, szüleid is végezhetnek fő folyamatot, ha van róla papírjuk, de ha jól emlékszem testvér már nem. Ehhez FMV-t kell alkalmaznod.

Minden fő folyamtatot szakemberrel kell készíttetned, azaz pl alap, falazás, tető, szigetelés, gépészet, villany...

Ezekről kell a megfelelő számla. Mire a házad kívülről kész lesz gépészet nélkül 6 db igazolt ellenőrzés szükséges, +1 a gépészet +1 a villany =8!

Ha ezeket kihagyod, vagy nem tudod számlával igazolni a munkákat, soha nem fogsz használatba vételi engedélyt kapni.

4 éved van rá, hogy befejezd. Ami a terveken szerepel annak rajt kell lenni a telken különben nincs engedély pl: térkő, kerítés....


Az árak úgy általában: anyagköltségx2

2021. febr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
14+: Azok a tervek szörnyűek, diákok csinálják őket
2021. febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

"A masik meg ha 500.000 et el tudsz tenni havonta akkor milyen 50 evre eladosodàsrol beszelsz?" Nem most tudok félre tenni ennyit, hanem valamikor a jövőben. És azt is kb. koplalás árán. Nem itthoni fizuból. Az 50 évet nyilván nem komolyan gondoltam. (Irónia) De akkor legyen 15-20 év egy hitel. Az is sok, tök egyedül.


Találtam tégla építésű parasztházat. Relatív jó áron. A héten megyek többet is megnézni. Tényleg butaság lenne ilyen feltétekkel belevágni. Szépen csinálogatom azt inkább. Köszi mindenkinek aki válaszolt :)

2021. febr. 17. 10:40
 17/19 A kérdező kommentje:
"Tényleg butaság lenne ilyen feltétekkel belevágni" * Mármint az önerős építkezésbe.
2021. febr. 17. 10:42
 18/19 anonim válasza:
Annak idején nagyszüleim maguknak építették a házat, de már akkor is kellett minden, amit fentebb írtak. Nagyapámnak többek között kőműves volt a szakmája, és kivitelező cégnél dolgozott, így minden munkafolyamatnál volt szakember. Enélkül nem lehet építeni lakóépületet.
2021. febr. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nem találtam megfelelő házat, telket.


Letettem a kőműves vizsgát :D Egy kis vállalkozást fogok indítani, hőszigeteléssel fogok foglalkozni.


Az építkezésről lemondtam, de még a költözésről is, az alapanyag árak az egekben.


Ha nem jön be, a vállalkozás akkor nem tudom hogy fogok tetőt varázsolni a fejem fölé :(


Sok sikert kívánok mindenkinek!

2021. nov. 15. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!