Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szivattús központi fűtés...

Szivattús központi fűtés rendszer?

Figyelt kérdés
Szabad elhelyezni keringető szivattyút a meleg előre menő vízszintes ágban? Levegősödés esetén nem veszélyes?

2021. márc. 7. 11:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Lehet, de a szivattyú adatainál vedd figyelembe ezt a hőfokot. Nálunk az üzembe csak így van mind, de 110fokos közeget tud a legtöbb (vannak amelyek többet is).
2021. márc. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A közeg hőmérsékletet a gépésznek kell tudni, nem én szerelem. Tehát a kazánból kijövő meleg függőleges cső elfordul 90 fokban (vízszintes) és abban az ágban a szivattyú, majd a visszacsapó . Csak mert nálam a második nap majdnem baj történt, feltételezem levegősödés végett nem keringett tovább a víz.
2021. márc. 7. 12:22
 3/22 anonim ***** válasza:
Füg a rendszer pontos felépitésétől, de az esetek nagyrészében ez az ajánlot miota a szivattyúk kevésbé érzékenyek a magas hőmérsékletre.
2021. márc. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Jobb lenne a visszatérő ágba tenni, mert forró vízben hajlamos a kavitációra a szivattyú. Zúgó, sistergő hangot ad és a csövek pedig bevezetik a szobába.
2021. márc. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nekem annyira furcsa, hogy akár Celsius, akár Totya, vagy bármilyen bekötési rajzot nézek, a visszatérőben van a szivattyú. Vagy ha az előre menőben, akkor függőlegesen helyezik el a szivattyút, nem vízszintesen. Nem tudom.
2021. márc. 7. 13:06
 6/22 anonim ***** válasza:

[link]


Itt pontosan leírják

2021. márc. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

[link]


Ittalán még szemléletesebb

2021. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
7-es Igen!!! Pont erről kérdezősködtem! A meleg előre menőben is oké, de függőleges helyzetben!A rajzok alapján. Nálam vízszintbe van a szivattyú. Légtelenítési hiba esetén megáll a keringés, kb mint nálam, aztán volt ám jaj jaj!
2021. márc. 7. 13:28
 9/22 anonim ***** válasza:

Nincs jelentőse hogy függöleges vagy vizszintes helyzetben van a szivattyú.


Akkor lehet probléma ha pont a szivattyúnál ál meg a levegő. de ennek alapvetően nincs kőze a szivattyúhoz.

2021. márc. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam le, tehát van a kazán előre menőben a szivattyú plusz visszacsapó, mellette pedig egy 1000-es puffer. A visszatérőben semmi, egyenes cső. Látatlanul mi lehetett a gond, hogy megált a keringés?
2021. márc. 7. 13:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!