Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik módszerrel érdemes...

Melyik módszerrel érdemes csőcserét csinálni?

Figyelt kérdés
Családi háznál a vízórától bejövő hidegvíz csövet kellene cserélni, mert elöregedett. A vízóraakna egy méterre van az ablak alatt. Érdemes-e átfúrni a falat és a szobán át vezetni a fürdőbe az új csövet, vagy ez hülyeség, és maradjunk inkább a régi módszernél (kívűl a fal mentén)? Csinálta-e valaki falátfúrós módszerrel? Mik a tapasztalatok?

2021. máj. 28. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Követem ha nem baj
2021. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
De most hogy? Feltöröd úgy 1 m2-en a szobában az aljzatbetont, hogy le tudj ásni addig a fal és az alap mellett addig, ahol bejönne a cső?! Mert ugye ha a föld felett vezetnéd be akkor odakint elfagy, tehetsz te rá szigetelést.
2021. máj. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy házon belül kell elvezetni. A fal fűtetlen oldalán garantáltan elfagy egy hidegebb téli éjszaka.
2021. máj. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
#3: Szerintem a falon kívül-t úgy értette, hogy házon kívül, de a földben, ahol most is van.
2021. máj. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4. Igen ha kint vezetem, akkor mélyen a földbe, ahogy kell. Jelenleg bent nincs betonozva. Bent, akkor most annyi van, hogy a régi padlót felszedni, kiásni stb. Bent vezetve úgy 80cm mélyen talán elég lenne. Ezután lenne betonozva. De nem vagyok szakember, nem csináltunk még ilyet. Érdemes-e ilyen mélyen az alapnál csövet vezetni, vagy később gond lehet belőle?
2021. máj. 28. 17:40
 6/14 anonim ***** válasza:
#5: 80cm már jó, nincsenek akkora fagyok. És bent hogyan menne a cső? A falon kívül amerre kell? Elég randa... Vagy bevésnétek?
2021. máj. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
80 cm mélyen a padló alatt, de ez csak egy laikus ötlete.
2021. máj. 28. 18:14
 8/14 mindentudó99 ***** válasza:
Így simán bevihető ott is. Kpe cső örök élet
2021. máj. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szóval nem hülyeség? Mert még lejt is a telek, és ha hagyományosan kívül vezetnének a földbe az új csövet, a szintkülönbség miatt 2 méter mély gödröt kellene ásni a fürdőbe, így meg 80 cm. Jelentős különbség, idő+munka ráfordítás.
2021. máj. 28. 20:55
 10/14 mindentudó99 ***** válasza:
Egyébként vízvezetésnél nem kell vízszintet tartani . Fagyhatár alatt legyen az a lényeg
2021. máj. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!