Kezdőoldal » Otthon » Kert » 280 négyszögöl területre...

280 négyszögöl területre milyen zöldséget, gyümölcsöt ültetnétek? Illetve szükséges lehet e fűnyíró traktor, vagy milyen módszerrel lenne érdemes megszüntetni a dzsumbujt?

Figyelt kérdés

Örököltem ezt a földet.

A föld állítólag elég jó...

Bár nem tudom, mert jelenleg csak 3 besztercei szilvafa van rajta, aminek ugye nincsenek nagy igényei, meg egy diófa.

Azon kívül szinte csak mellkasig érő dzsumbuj, amit valahogy el kell majd távolítani.

Egy fűnyíró traktor, az lehet hogy feleslegesen nagy beruházás lenne, még használtan is, egy ekkora, azért nem eszméletlen nagy telekre...

Milyen alternatíva ajánlott?


Illetve Ti minek a termesztésével próbálkoznátok leginkább?

Inkább olyanokat érdemesebb egy ekkora telken termeszteni amik mindennaposak, szívesen eszi a család, vagy érdemes lehet egzotikusabb dolgokkal is kísérletezni?


Köszi a válaszokat!



2020. nov. 1. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha csak gaz van, akkor le kell zúzni szárzúzóval.

Majd tárcsa és mélyszántás.


Amúgy szükséged van erre?


Ez 1000 négyzetméter, sok munka van vele.


Én eladnám.

2020. nov. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1000 m2, teljesen felesleges a fűnyíró traktor. Ki kell írtani a bozótot és azt ültetsz amit akarsz.
2020. nov. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora terület semmi, ha ért hozzá valamennyit az ember. Nekem csak úgy mellékesen van egy ekkorám, a többi földem mellett. Elég sok gyümölcsöt és zöldséget meg tudsz termelni. Öntözési lehetőség van?

Én azt ültetnék, amit szeret a családom. Neked is azt javaslom, hogy azt ültess, amit szeret a családod. Ennél jobb tanácsot nem fog adni senki, hidd el nekem.

Mit takar a dzsumbuj? Bokrot? Gyomot? Egyebet?

Bozótot, évelő gyomokat le kell gyomirtózni, más megoldás nincs, kézi erővel egy év munka nem elég rá. Most már sajnos késésben vagy, a fagy miatt, lehet, hogy egy évet buktál a dologgal. Ha zöld levelesek még a dolgok, akkor adhatsz nekik, de sürgősen. Növénytől függ, hogy milyen töménységgel kell permetezni.

Ha a gyomokat sikerült kinyírni, akkor veszel egy fűkaszát, ami nem a legrosszabb (pl. Strauss), hanem egy fokkal jobb (pl. Demon, 26 E), ezzel már le tudod darálni az elszáradt növényzetet elég gyorsan. Szárzúzózás se rossz, de azt nem nagyon szokott vállalni senki ilyen kis helyen, legalábbis felénk. Bokrokat csak kézzel tudod kivágni, szükség esetén kiásni. Addig nem érdemes, ameddig a gyomirtó nem vitte ki őket, mert újrahajtanak, akárcsak az évelő gyomok. Bokor esetén arra vigyázz, hogy ne a Besztercei szilva gyökérsarjai legyenek, mert a gyomirtó a nagy fákat is kiviszi.

Akkor fel lehet szántani (ha befér a traki). Kézzel ásni kínos azért.

A fele területet be lehet ültetni gyümölcsfával (még vagy 12-15 befér), a másik fele elég lehet a szükséges zöldségnövényeknek.

A legfontosabb gép, amire költened kell, egy rotációs kapa. Szántás helyett nem elég, amit csinál, de a felszínt el tudod vele munkálni szántás után, valamint gyommentesen tartod a kiürült részeket és a fák alját egész évben. Egy motoros permetező is jó, ha van, akár egy kínai is, vagy egy használt márkás, mert nagy fák termését kézi permetezővel nem tudod megmenteni a betegségektől és kártevőktől.

Egzotikus dolgokkal is lehet szórakozni, de ezek általában elég haszontalanok, vagyis tényleg inkább csak szórakozásként csináld. (Nekem már szinte minden ilyesmi volt, amit lehetséges nálunk termelni.)

2020. nov. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Erre felénk a ház telkek ekkork. Nem nagy. Egy benzines fűnyíróval vagy fűkaszával rendbe tartható. Ahoz viszont nagy hogy veteményesnek használd mert nem győzöl rá. Én tele vágnám gyümölcsfával azt csá. A gyümölcsöt vagy eladod vagy cseppfolyósítod és úgy adod el. Szilvát tennék főként
2020. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Először kitakaríttatod utána már egy komolyabb damilos fűkaszával elboldogulsz te is. Én gyümölcsfákat ültetnék amivel viszonylag kevés gond van. Szilva, meggy, ilyesmi.
2020. nov. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van kút ? A zöldségtermesztés kút nélkül felejtős.

Mennyi időd van naponta a kert gondozására ?

Van tapasztalatod ?

Ezt csak azért kérdezem mert a kezdő hobbikertészek - én is ilyen voltam - gyakran esnek abba a hibába, hogy tavasszal csinálnak rengeteg ágyást elvetnek mindent ami a magboltban kapható aztán július végén már inkább kiirtanák az egészet mert napestig csak a kapirgálás megy a kertben.

Gondold végig mit tudsz bevállalni, hogy a kert ne nyűg legyen hanem szórakozás.

2020. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kert szinte állandó gondoskodást (munkát), szakértelmet és odafigyelést igényel. Ha rendesen akarod csinálni, akkor ekkora terület minden szabadidődet elveszi. Mérd fel a saját képességeidet, hogy a kertészkedésnek legalább az alapjait meg tudod-e tanulni, ill minden szabadidődet képes vagy-e feláldozni.
2020. nov. 2. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!