Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A zsákos esztrich beton...

A zsákos esztrich beton alkalmas arra, hogy kerítéshez fedlapokat készítsünk belőle, és esetleg hozzákeverhető porfestékkel színezzük?

Figyelt kérdés

A megkevert -és esetleg színezett- zsákos anyagot kb. 1 m hosszú öntőformákba tölteném, s csak a kellő megszilárdulást követően, később helyezném a kerítés lábazatára.

Vasalást is tennék bele.

- Zsákos esztrich betonból megoldható az elképzelésem?

- Mennyire színezhető a zsákos esztrich? A porfestékek leírásában többnyire azt javasolják, hogy a porfesték aránya a kötőanyag (cement) 5-8 %-a legyen. Ilyen mennyiség mennyire tudja hatékonyan megszínezni a szürke alapanyagot? Sötétbarna porfestéket használnék.


Ha esetleg bármi más anyagot és megoldást javasolnátok olcsó(?) és házilag is elkészíthető lábazati fedlapok készítésére, színezésére, köszönöm, ha megírjátok.



#kerítés #kerítés fedlap #esztrich beton #esztrich beton színezése
2021. jún. 6. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nagyon nem.
2021. jún. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Após bajlódott vele napokat, még be is kente csemperagasztóval. 3 alatt teljesen szétfagyott.
2021. jún. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Cemix-nek (régi nevén Lasselberger-Knauf) van zsákos műköve.

Én is szemezgetek vele, bár nem tudom, mennyire éri meg bajlódni vele. Nekem agy 6-7cm magas fedlap kell. Lehet, mire kikevergetem, vagyok ott árban, mintha megvennék a kész fedlapot, amivel bajlódni sem kell, és a vizor is benne van.

Itt találsz róla videót:

https://www.youtube.com/watch?v=couKALiYNc4


Ez pedig a termék:

[link]

2021. aug. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem fog sikerulni. Optimális nedvesség - víztartalom kell, megfelelő cement sóder aránnyal, vibrációval tömörítve. Az esztrich beton nem erre való.
2021. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!