Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi okozhatja ezt a dugaljban?

Mi okozhatja ezt a dugaljban?

Figyelt kérdés
Most szerelvényezek új vezetékek lettek behúzva. A dugaljak mérésekor minden rendben volt N PE között semmi N L között megvan a 230V viszont észrevettem hogy a L és a dugalj fém kerete között van ahol 30V van sőt van egy hely ahol 210V rázni nem ráz a FI relé se old le a FIt teszteltem működik. Ha fogyasztót kötök rá működik melegedést se tapasztaltam. Mi lehet a gond találkozott már valaki ilyesmivel?

2021. jún. 19. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Én olyanokat szereltem, ahol a keret és a védővezető csavar fémes összekötésben volt. Ha netán ezeknél is így van, akkor a védővezető frontján valami k*ra nincs rendben nálad.
2021. jún. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A védővezető folytonos azt megnéztem a kötések is rendben rendben vannak. A a fémkeret és a védővezető vagy a fémkeret és a nulla között nézem úgy nincs semmilyen feszültség máskülönben a Fi relé le is oldana ezért is érdekelne hogy mi okozhatja ez
2021. jún. 19. 15:47
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Indukált feszültség. Előfordul- van.
2021. jún. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
#3, szakadj már el ettől a tévhittől. :D Ha két vezeték 5 m hosszon párhuzamosan megy egymástól 5 mm-re, és az egyiken 10 A folyik, akkor a másikon tudod, mennyi feszültség indukálódik? 20 mV...
2021. jún. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor rajta
2021. jún. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban azt mondanám, hogy a nagy belső ellenállású multiméter tréfál meg a mérések közben. Ha csak a fázisvezetőhöz érinted, már akkor is mérhet 10-20V feszültséget úgy, hogy a másik mérővezeték nem ér semmihez.

Csak hogy megnyugodj, az én multiméterem fázis és "semmi" között 18V-ot mér. Ha hozzáérintem a egy mágneses tálcához az asztalomon

akkor 35V-ot mérni. Ahol 210V-ot mérsz, ott már közelebb van a földpotenciálhoz a keret. Értelemszerűen nem ráz, viszont jelezhet hibát.

A kérdés az, hogy az a szerelvénycsalád, hogy van kialakítva. Én arra tippelek, hogy alapvetően nem földelt, hiszen minimális feszültségeket mérsz (fázis-védővezető között ugye szintén 230V van). Ebben az esetben viszont ahol 210V-ot mérsz, ott lehet hogy a köröm megcsípte picit a védővezetőt vagy a nullát. Ki kéne venni a konnektort, és szemrevételezni, az a biztos.

2021. jún. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez hasznos tanács volt. Igen valószínű hogy a multi is belejátszik mert nekem is mutat fázis és semmi között is.

Schneider asfona szerelvényeket használok egyébként. Megnézem mégegyszer a vezetékeket elsőkörben nem láttam rajtuk semmit de lehet egy kis horzsolás is okozhatja ezt.

2021. jún. 20. 08:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, megnéztem az Asforát, annál nincs összekötve a védővezető a kerettel.
2021. jún. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!