Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit tegyek a medence alá?

Himre20 kérdése:

Mit tegyek a medence alá?

Figyelt kérdés

Az alap szituáció az, hogy van egy Bestway Power Steel (5611z) 6,4 m * 2,74 m * 1,32 m méretű medencém, tehát nem kis darab.

A kérdésem már egy százszor feltett kérdés, de mégis megkérdezném, erre a medencére vonatkozóan.

MIT TEGYEK ALÁ?

A csoportban olyasmit olvastam, hogy a sárga homok + geotextil + medence alátét kombó megfelelő lehet. (A medence átlagos füves földre lesz téve).

Ez erre a medencére is érvényes, vagy érdemes még alá tenni valamit, a méretei miatt?

A válaszokat előre is köszönöm! 😃



2021. jún. 20. 11:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A geotextilia megy közvetlen a földre. Arra jön a homok, VAGY lépésálló VAGY polifoam. Amennyiben utóbbi 2 közül választasz, akkor egyáltalán nincs szükség homokra. Erre jön a talajtakaró, amit a medencéhez adnak, de ez csak esztétikai dolog, hogy szép kék legyen a medencetest aljának környéke. Hozzátenném, hogy az XPS-ről nimcs tapasztalatom és nem szeretnék ötletelni, kizárólag olyan dolgokat javaslok, amikről saját tapasztalatom van. Ha kibír cm2-

ként 300 kilót, az jó, mert ugye a medence víz 1000 literenként egy tonna, de érdemes olyat megkérdezni aki már használta ilyen célra. Guglizd meg, hátha valaki valahol leírta, hogy jött be neki. Azt tudom, hogy a polifoam olyan a lábnak mint a hetedik mennyország, azt nem tudom, hogy az XPS mennyire kényelmes, mennyivel olcsóbb és milyen tartós.

Amit viszont belinkeltél, az egy talajtakaró. Vigyázat! Semmi olyat nem csinál mint a polifoam, semmit nem szigetel, szövött műanyag szál, foszlik mint az ázott papír, kizárólag azért adják, hogy jól nézzen ki a környék, ha arra teszed a medencét. Parasztvakítás. NEM váltja ki a polifoamot vagy az XPS-t! Akkor már inkább homok, ha az a legolcsóbb.

Földre a geotextil, arra a homok, végül a kék talajtakaró a medence alá és majd összeszedni is könnyebb lesz.

Nagyon jó, hogy gondosan kiszintezed, mert ha nem, annak "katasztrofális" következményei lehetnek

Jó medencézést

2021. jún. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Itt van néhány kép ahogy én szoktam csinálni. A geotextiliára teszek még mezőgazdasági fóliát és van egy régi felfújható peremes medence, amit nem dobtam ki de szétvágtam, jó az oda még pluszban. Majd polifoam és a kék dekor talajtakaró. Aztán így néz ki amikor kész


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. jún. 22. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Lehet jobb lesz így:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. jún. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!