Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit tegyek a medence alá?

Himre20 kérdése:

Mit tegyek a medence alá?

Figyelt kérdés

Az alap szituáció az, hogy van egy Bestway Power Steel (5611z) 6,4 m * 2,74 m * 1,32 m méretű medencém, tehát nem kis darab.

A kérdésem már egy százszor feltett kérdés, de mégis megkérdezném, erre a medencére vonatkozóan.

MIT TEGYEK ALÁ?

A csoportban olyasmit olvastam, hogy a sárga homok + geotextil + medence alátét kombó megfelelő lehet. (A medence átlagos füves földre lesz téve).

Ez erre a medencére is érvényes, vagy érdemes még alá tenni valamit, a méretei miatt?

A válaszokat előre is köszönöm! 😃



2021. jún. 20. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Homokot.Mi is azt tettünk alá és semmi gond nincs vele.Miénk is Bestway és nagyobb
2021. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Bőven elegendő a homok és a medence alátét, ha nagyon gazos vagy valami akkor talán geotextil, de nem igazán tartom azt se szükségesnek.

Amúgy lehet alá tenni 10 cm beton alapot is, ha van rá kapacitásod.

2021. jún. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A homokot milyen vastagon kellene alátenni ?
2021. jún. 20. 12:21
 4/13 anonim ***** válasza:
Legalább 30 centi vastagon
2021. jún. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

És akkor a homokot összekaparod a fűről elrakáskor? Mert ezek nem téliesíthető medencék. Nem tudom milyen füved van, de ha egy pici esély is van erősebb gyomra, tegyél alá geotextíliát. Egyszer veszed meg, aztán évente használod.

Nekem is hasonló medencém van, csak hosszabb és szélesebb, 25 m3-es. Én teszek alá polifoam-ot is, ami rengeteget szigetel lefelé és ultra kényelmes a lábnak amikor benne vagytok. Ez jó drága, 10-en valahány éve volt olyan 35 ezer, de azóta használom, tehát egyszeri kiadás. Amire még költöttem, egy rendes homokszűrős vízforgató UVC (germicid) lámpával, így jóval kevesebb idő és klór kell a víz karbantartásához. Ezek olyan "befektetések" amik megtérülnek az idők folyamán. Időben(munkában), pénzben, egészségben.

2021. jún. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Miért kellene összekaparni a homokot?Nem értem.Lefedjük vastag fóliával miután szétszedtük a medencét augusztus vége felé.Annyi hogy összehúzzuk kicsit miután lekerült róla a medence de csak annyira hogy ráférjen a nagy fólia és téglával körberakjuk az a nehezék hogy a szél szét ne fújja a fóliát illetve a macskák tele ne sz@rják,ennyi.Már 2 éve így csináljuk és semmi gond nincs vele.Nem gazosodik alatta különösebben mert fűvágáskor mindig a peremnél nyírjuk a füvet és akkor alászoktunk nézni és elvétve van 1-2 gaz kezdemény de ennyi.Amit te írsz 5-ös az is jó lehet.Még nem próbáltuk de biztos jó
2021. jún. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Senior Séf ***** válasza:
81%
Vidd az anyósomat!
2021. jún. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja, hogy téged nem zavar a látvány. Lehet, hogy igazad van, nem ismerem az udvarod, de én nem tartanék takart homokot a gyepem közepén 10 hónapig, hogy két hónapig aztán medence alatt szolgáljon. De mondom, lehet hogy ez nálad nem akkora gond, mert nincs szem előtt.

A tarack egyébként képes átütni a medencetestet, nem olyan drága a geotextília. Inkább, mint aztán ragasztgatni.

2021. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm cheriff és és 6-os a hasznos tanácsokat. A geotextil a homok alá vagy felé menjen? Egyáltalán szükséges a homok?


Cheriff, a polifoamot én ezzel tervezem kiváltani, nagyon hasonló anyagú [link]


Amit még kihagytam, hogy természetesen ki lesz szintezve alatta a talaj, és nem csak a'la nature a fűre lesz rárakva.

2021. jún. 21. 17:14
 10/13 anonim ***** válasza:

Lépésálló xps lap?

Négyzet centiméterenként 3oo kg bír.

Télre pedig egymásra rakod és elteszed.

2021. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!