Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Jelenleg mennyibe kerül egy...

Jelenleg mennyibe kerül egy családi ház építése nm-be?

Figyelt kérdés
Lapos tetős házról lenne szó és kb 220nm ház az elképzelés 2 szinten, és ebben lenne egy 50nm garázs a terveink szerint.

2021. júl. 22. 00:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
6%
Egyébként 200-250e Ft./m^2 árral kell számolni, ha rendeződik a helyzet.
2021. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
76%

A kalkulátor nem a jelenlegi árakkal számol, nehéz is lenne, lévén hetente megy feljebb az anyagár,sőt van hogy naponta, így nehéz lenne frissíteni az adatbázist.

a 150-200milla nem elszállt ár jelenleg sajnos, ezért is van mindenki kiakadva, amúgy meg szerinted hogy lehet valamit alátámasztani neten főleg úgy hogy a legtöbb weboldalon vagy a régi árak vannak vagy úgy kell ajánlatot kérni telefonon, vagy mint nálunk úgy kell előre foglalózni az anyagot, és az árat majd akkor tudod meg mikor már a telepen az anyag.


Sajnos ez van, jelenleg nem szabad elkezdeni semmilyen építkezést csak ha az anyag már megvan, bár talán jobban megéri azt is inkább eladni.


Nekem pl régebben be lett vásárolva egy pár köbméter szárított fa a hobbijaimhoz, filagóriához,előtetőhöz meg kerítéshez, akkor ha jól emlékszem 650 ezret fizettem, ha perpillanat ezt az anyagot eladom enyhe túlzással tudok venni egy új autót...

2021. júl. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
39%
22-es vagyok 20-asnak írtam.
2021. júl. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
Figyu, nektek valami szövegértelmezési nehézségetek van? Direkt írom, hogy nem a mostani helyzetre írom az árakat, mert várhatóan rendeződni fog a helyzet néhány éven belül. A kérdezőt is óva intettem, hogy most álljon neki. Erre még én vagyok a hülye, mert optimista vagyok... Hát jó.
2021. júl. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
84%

Na akkor ontsunk tiszta vizet a pohàrba!

Èn most kezdem az èpítkezèst, az elmùlt 1 èvben rengeteg ajànlatot láttam, elemeztem. Közgazdàsz vagyok, èrtek a számok nyelvèn, ezt csak a hitelessèg miatt mondom.

Brutto 220 negyzetmeter az kb netto 170. (Garàzzsal)

Jelenleg egy normàl 30-as tégla llusz 20 cm szigeteles, hôszivattyùs, padlòfutes-mennyezethûtès, szellozteto rendszer, kozepes nyilaszarok, kozepes burkolatok (5000ft ig), kozepes szaniterek (grohe, ravak) 20 meter utcafronti kerites benne.

Kb netto 480.000 ft negyzetmeterenkent.

Garazs resz sem nagyon olcsobb. (Ràadàsul ha generalossal is dolgoztatsz es a haz 5% afas a garazs mindenkepp 27%os)

Nincs benne a telek àr. Nincs benne a tervezesi dij (kb 2 millio ft) nincs benne kozmu bekotes (kb 1 millio ha a telek elott van vezetèk) ezek Pest megyei koltsegek, videken 20% al olcsobb lehet


Par jotanacs:

1. Nezd meg hogy a helyi èpitesi szabalyzat egyaltalan engedi e a lapostetôt

2. A haz tervezes kb 4-6 honap

3. Generalkivitelezot a kesz tervekkel tudod palyaztatni - aki normalisabb ceg az ugy el van havazva hogu minimum 3 honap mire szerzodni tudsz veluk kezdeni meg ez utan 3 de inkabb 6 honappal tudnak

4 kezdestol normal esetben kb 10 honap mire kesz lesz aki kevesebbet iger azt ne valaszd!

Privatban szivesen segitek mèg

2021. júl. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
65%
Most jön a "Zöld Otthon Program" a max. 70 milliós kedvező kamatozású hitel, ami nem fogja engedni lentebb menni az árakat, szerintem. Az előttem szólóknak igaza van, az építőiparba nem mennek lentebb az árak, esetleg nagyon kicsit pl.: a svájci frankos balhé idején.
2021. júl. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
70%

#13 Szia Martinmarcii:)

Látom ismét házat építesz. Most a horvát tengerpart másik oldalán?:D

2021. júl. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
71%

MartiinMarci!

Újra itt van, újra itt van a nagy csapat!

Hiányoztál. Esküszöm.

2021. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
70%
Látod, évekkel ezelőtt tudtál volna házat építeni (167nm-est 20 millióból), most 50 millióért.... Persze szerb vendégmunkásokkal, lakókocsiban, és anyósod mellett építeni még mindig kihozod ezt 25 millióból. Egy telefonodba kerül és repül neked a Petrovic Doo nadrágszíjgyártó cég házat építeni Szolnokra....
2021. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!