Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyivel lehet drágább ilyen...

Mennyivel lehet drágább ilyen deszkákkal (fotográfiák lent) burkolt könnyűszerkezetes kétszintes házak beborítása szemben a szokványos OSB lapos burkolatokkal? Hihetetlen mértékben meg fogja drágítani, vagy elhanyagolható lesz a burkolat költsége?

Figyelt kérdés

Kívülről így marad(na), nem kerülne rá más, csak lakk, vagy festék. Szomszédok messzebb, tűz nem terjed más épületre. Igaz ez a veszély a többi könnyűszerkezetes ingatlannál is fennáll(hat/na), mégis engedik őket felépíteni. De így, hogy távolabb vannak ez biztosabb.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ezek helyett:


[link]


[link]


[link]



2021. júl. 25. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem összehasonlítható a kettő, mert az osb lap nem a "kész" külseje a háznak, arra általában szigetelést szoktak még rakni.
2021. júl. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Itt a szigetelés belül lesz majd.


Szerinted sokkal drágább lesz így?


Vagy azért a fenyő deszkák nem a méregdrága rönkök(ből épült házak) közé tartoznak?

2021. júl. 26. 16:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Értem hogy belül lesz, a kérdés nem ez. Az osb lapra valamit rá kell még rakni kívülről, nem "csupaszon" fog állni. Az általad linkelt deszkákkal borított külső pedig kész van.

Az OSB lapra valamit még rá fognak rakni kívülről, ettől a "valamitől" függ hogy mennyibe fog kerülni a végén.

2021. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, de ez a deszka borítás mennyivel lehet drágább? Ha egyáltalán drágább lesz, még az sem biztos. Ezt kérdem.
2021. júl. 26. 17:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem érted. Amit te kérdezel, az gyakorlatilag az, hogy egy csupasz téglafal a csempézett téglafalnál mennyivel olcsóbb. Mivel a csempézett fal "kész" van, a télafalra pedig kell rakni még valamit (csempe, vakolat, vakolat+csempe, gipszkarton, szigetelés+vakolat stb.) ezért a végösszeg attól függ, mit raksz rá.
2021. júl. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

:) Te nem érted, miközben én már felfogtam előbb is, amit írtál.


Egy sima (nem beburkolt) OSB-s "burkolatnál" (tudom, értem, hogy az nem burkolat, azért írtam időzőjelek közé, hátha így már érthetőbb lesz számodra) egy ilyen ferde deszkás burkolat (erre viszont már nem megy semmi, csak lakk, vagy festék) mennyivel lesz, mennyivel szokott lenni drágább? (Már ha drágább egyáltalán...)


OSB lapok versus 20 cm széles enyhén ferde deszkás (talán leghamarabb fenyő?) borítás?

2021. júl. 27. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!