Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha valaki csak gyúr (tehát...

Ha valaki csak gyúr (tehát nem kardiózik), akkor is tud hatékoynan zsírt égetni deficitben ha meg kardiózik, akkor a hossza elhanyagolható?

Figyelt kérdés

Egyik verzió, hogy nincs kardió csak súlyzózik az illető, meg kalóriadeficit és fehérje is van nyilván. Itt is hatékony a zsírégetés?


A másik verzióban meg van futás csak nem 40 perc egyhuzamban, hanem csak 30. Nincs számottevő különbség, hogy 30 vagy 40 perc, vagy hogy aerob tartományban fut vagy anaerob tartományban a teljes diéta esetében? Szóval oké, a futás az más de a diéta egészét tekintve. Tehát itt akárhogy fut, akkor is tud fogyni zsírból?


Ha fut valaki ha nem, ha 30 pefcet ha 40 et, ha gyorsan ha lassan, akkor is fogy zsírból? A súlyzózás és a magas fewhérjebevitel minden esetben adott, az az alap.



2021. ápr. 17. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok a kérdés és kicsit zavaros a leírás, de lehet hogy csak én nem tudom értelmezni, mert késő van és fáradt az agyam :D


A lényeg, hogy a kalóriadeficit a lényeg. Ha deficitben vagy, akkor is fogyni fogsz, ha kardiózól, ha csak súlyzózol, sőt akkor is, ha nem csinálsz semmit. Egyébként ez is csak egy szintig igaz, mert ha egy bizonyos kalóriaszint alá mész, akkor a tested bepánikol, hogy nem kap se tápanyagot, se energiát, és makacsul elkezd raktározni. Ebből szoktak az aránytalan, főleg hasi elhízások, elzsírosodások születni. Legyél deficitben, ha fogyni szeretnél, de ne koplalj. Tapasztalatból mondom.


A kardiónak két haszna is van. Az egyik, hogy bármilyen kardió mozgásformát csinálsz, az fejleszti az állóképességedet. Én pl. ezért kardiózok, nem a zsírégetés miatt. A másik haszna, hogy kardió mozgásformával értelemszerűen könnyebb kalóriadeficitbe kerülni, hiszen egy aerob-anaerob munka kalóriát éget.

2021. ápr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Első, tényleg kicsit zavaros de leírom magát a kérdést érthetőbben.


Szóval ha nincs kardió csak kalóriadeficit, akkor mennyire lehet hatékonyan fogyni.


A másik, meg hogy ugye ha aerob mozgást végez az ember ilyen 40 percig, az zsírégető futás. Viszont ha nem tipikusan zsírégető módon kardiózik valaki, akkor is fogyhat hatékonyan?

2021. ápr. 18. 19:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdésedre kielégítő választ adtam a kommentemben. Azt nem akarom még egyszer leírni.


A második kérdésedet viszont megint csak nem értem. Egy aerob mozgás lehet 40 perces, 60 perces, 120 perces is. Ki mennyit bír, kinek mennyi ideje van. Szerintem egy 90 perces aerob mozgás bőven elég, valakinek még sok is, de ez tényleg egyénre szabott. Ha megkérdezel egy úszót, egy bokszolót vagy egy hosszútáv futót, akkor nekik egy aerob mozgás simán pörög 180 percig.

Az sem szükséges, hogy egy aerob mozgás futás legyen. Biciklizhetsz, gyalogolhatsz, túrázhatsz, ugrókötelezhetsz, lépcsőzhetsz, aerobicozhatsz, bármi. A lényeg, hogy aerob vagy anaerob tartományban legyen a pulzusod. Mindenki mást preferál, mindenkinek más válik be.

Mit jelent nálad, hogy nem zsírégető módon kardiózol? Ha zsírégető tartományba emelkedik a pulzusod, akkor kalóriát fogsz égetni, legyen az bármilyen mozgás. Ha csak valami tingli-tangli bohóckodást csinálsz kardió címszó alatt, ráadásul túl rövid ideig, és nem történik pulzusemelkedés, akkor annak nincs semmi értelme.

2021. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még régen olvastam a neten, hogy a lassú aerob ami tart 40 percig, az zsírégető futás, ugye a pulzus zsírégető tartományban van és elég hosszú is, a zsírvesztéshez. A 40 percre ekkor kedztem el ilyen mágikus módon gondolni. Én 30 percet futok és eléggé intenzíven, néha futás, néha gyors futás, kevéske séta. Egyszóval nagyon eltér ettől a 40 perces zsírégető futástól. Kemény a kardió de rövidebb és intenzívebb a direkt zsírégető futástól. Attól félek, hogy emiatt nem fogytam eleget zsírból.
2021. ápr. 18. 23:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt, hogy mennyit fogytál zsírból, azt te tudod, te látod. Nem tudjuk, hogy nézel ki. Még csak egy before-after képet sem láttunk rólad.

Ez a "40 perc után indul be a zsírégetés" című sztori egy rohadt nagy mítosz, amit már évek óta meghaladott a tudomány, úgyhogy ne gondolj rá mágikus módon. Ha nyugdíjas tempóban kocogsz úgy, hogy egy átlag ember gyalog is utolér, akkor ezt csinálhatod két órán keresztül is, kb. nulla pulzusemelkedést fogsz elérni, és nulla kalóriát fogsz elégetni. Ha sprintelsz, intervall edzést csinálsz, HIIT edzést csinálsz, akkor adott esetben elég 20-25 perc is, és úgy dobod le a kalóriákat, mint az állat. A kardió egy összetett dolog, sok mindentől függ a hatékonysága.


Te gyakorlatilag egy magas intenzitású intervall edzést csinálsz, ha a közepes tempójú futást a sprint váltja, a sprintet a séta, a sétát pedig közepes tempójú futás. Ez egy működőképes modell. Ha ennek a mozgásformának és a diétádnak köszönhetően kalóriadeficitbe kerülsz, akkor égni fog a zsír.

2021. ápr. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából nem vágom a mostani tudományos nézeteket én az alacsony intenzitású sokáig tartó kocogást olvastam régen zsírégetőnek. Ugye azzal indokolták ezt, hogy a pulzus aerob tartományban van nem kardióban és mivel a zsírégetés később indul be, így a közepesen intenzív sokáig tartó futás a zsírégető. Nem 40 perc után indul be, hanem akkor hatékony ha 40 percig fut valaki végig közepes pulzusszámon és beindul mondjuk 25 nél igazán a zsírégetés. Én meg ugye nem így csinálom és emiatt féltem, hogy bár a kardióm az elég kemény de nem ez a zsírégetéses kardió. Az a helyzet, hogy ha fogyok előjön a testképzavar és nem látom magam reálisan! Egyszóval a futásom kemény de nem ez a régi modell, nem is tart addig és nem is aerob tartomány. Ez maga a kérdésem. Bár te nem konkrétan ezt írtad (te 40 perc után indult be-t mondtál), akkor ez a futás amit én zsírégető futásnak beállítottam, nagyon nem tipikus zsírégető? Akkor van tipikus zsírégető futás? Mármint időtartamra, vagy így intenzitásra.


(A hiit az nem csak akkor hiit, ha meghatározott időtartamonként váltja egymást a séta és a sprint? Mert én néha sétálok de leginkább futok és így nem a séta és a sprint, hanem a közepes tempójú futás és a magasabb temőójú futás váltja egymást. Egyszóval nem nagyon intenzív és semennyire se intenzív váltja egymást, nicns igazi sprint benne. Ez így hiit nek számít?)

2021. ápr. 19. 00:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, haver, ezt a pulzusod dönti el. Vegyél egy pulzusszámlálót, és csináld abban a mozgásformádat. Ha a pulzusod eléri a zsírégető tartományt, akkor nincs baj, ha pedig nem, akkor kalóriaégetés szempontjából nincs értelme a dolognak.

Ja az meg a másik, hogy a sport nem egy nyelvtan szabály, amiben le van írva, hogy ha X és Y feltétel teljesül, akkor ez a toldalék egy rag. Nincs ilyen a sportban. A 40 perc egy átlagot akart leírni, adott körülmények között. Valakinek ez a szám 10, valakinek 30, valakinek 60, valakinek 90. Helyzettől és egyéntől függ. Nincsenek általános érvényű, mágikus számok, amik mindenkinek bejönnek.

Én testépítő vagyok. Hiába egy általánosan elfogadott és bevett étel a testépítők étrendjében a zabkása, én puffadok tőle, nehezen emésztem, nem hasznosul jól, úgyhogy nem fogyasztom. Nekem a rizskása vált be, mert én ilyen vagyok. Van olyan ismerősöm, akinek se a zabkása, se a rizskása nem jól emészthető, ő egyiket sem fogyasztja. Ez ilyen. Amit az interneten olvasol, az rád nem biztos, hogy igaz lesz. Puding próbája az evés!

2021. ápr. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!