Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nagyon sok a klímaberendezés...

Bingum kérdése:

Nagyon sok a klímaberendezés a panelházak homlokzatán. Nem károsítja hosszútávon a vasbeton megfúrása a szerkezetet, magát a vasbetont? Lehetséges, hogy a fúrás helyén beszivárgó nedvesség rozsdássá tegye a vasrészeket?

Figyelt kérdés

2021. aug. 2. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
A panel házák viszonylag jól eltalált, stabil konstrukciók. Még azt is tolerálják, amikor szobákat nyitnak egybe (teljesen szabálytalanul) a lakók. Attól a pár maréknyi dübeltől nem fognak összedőlni.
2021. aug. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Engedély nélkül nem vesznek ki falat, mert a kivitelezőt terhelné a felelősség. Főleg nem tartófalat. Engem inkább a "megrongált" vasbeton és a nedvesség rész érdekelne.
2021. aug. 2. 09:26
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
A paneleknek már évtizedek óta lejárt a "szavatosságuk", de nem a befúrt tartócsavaroktól fognak egy szép napon összedőlni.
2021. aug. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem kell aggódnod, mert a hőszigeteléssel minden hibát elfedtek és a használt ragasztó, jól összetartja a falakat.

Még egy darabig...

2021. aug. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem aggódom, engem csak az érdekel, hogy a vasbeton megbontása nem veszélyes-e a vasbetonban található vas részekre. Ha esetleg egy szakember tudna erre válaszolni annak nagyon örülnék és nagyon köszönöm előre is. Most éppen a vasbeton rozsdásodással foglalkozom, ezért kérdezem.
2021. aug. 2. 11:03
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

A vasbetonon belül nem gond a rozsda, hiszen a legtöbb vas már eleve rozsdás amikor kiöntik betonnal.

Viszont ahol összehegesztették a betonelemeket, az mára már nagyon kérdéses állapotú lehet, főleg így több évtizeddel az eredetileg 40 évre tervezett élettartam fényében.


(Akinek panelje van, vagy érdekelt valami módon a dologban, az úgyis pozitív választ fog adni.)

2021. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
A rozsdásodáshoz oxigén jelenléte kell, amit megakadályoz a köré öntött beton. Nem aggódjál, nem fog összedőlni. Aki szerint igen, az legyen szíves példákkal alátámasztani, hogy hol dőlt össze lakott panel magától.
2021. aug. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A beton nem vízálló, nem pergeti le a vizet. Az évek során bizony az apró repedések mentén a víz, az oxigén és levegőben lévő co2 megváltoztatják a beton ph értékét és a rozsdásodás már meg is kezdődött. Engem az érdekelne, hogy egy ekkora nyílás a betonfalon,mint ami a klíma felszereléshez kell nem fog-e az időfolyamán katasztrofális rozsdásodáshoz vezetni. Azóta több ismeretre tettem szert, és úgy érzem már tudom is a választ. Majd az idő megmutatja, hogy érdemes volt-e ezeket a falakat szigeteléssel és klíma felhelyezéssel megbontani.
2021. aug. 4. 10:00
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A vasbetonban több szál van, így lényegtelen, hogy egy szál ki van-e téve az oxigénnek és rozsdásodni kezd. De igazából ha kimész egy nagyon régi elhagyatott gyárhoz, akkor ott láthatsz olyan vasbeton oszlopokat is, amiről már teljesen lemállot a beton, mégis állnak, hiába vannak szétrozsdálva. Ahhoz nagyon nagyon nagyon durván sok időnek kell eltelnie, hogy a rozsda elérje a magot. Eleve a felületi rozsda védő funkciót lát el. Ha nem kaparod le, nem teszed ki korrozív hatásnak (pl. locsolod vízzel), akkor nem igazán terjed befelé.
2021. aug. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Honnan tudni, hogy csak egy szál van kitéve a rozsdásodásnak? Sehonnan. Ahhoz, hogy ezt megtudjuk vissza kell bontani a betont addig, amíg el nem érünk a nem rozsdás részekhez. Sajnos, ha egyszer elkezd rozsdásodni akkor már nem tudhatjuk pontosan, hogy mekkora terület érintett visszabontás nélkül.A tartóoszlop pedig lehet, hogy egyszer csak váratlanul megadja magát ha rozsdásak a fém részek. Egy tenyérnyi lepergett beton, alatta rozsdás résszel akár 1 nm rozsdásodott felületet is adhat.
2021. aug. 29. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!