Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Két totál eltérő statikai...

Két totál eltérő statikai vélemény?

Figyelt kérdés

Kicsit félrevezető a kérdés, mert egyik egy írésbeli, a másik egy baráti szóbeli vélemény.


Rendeltem korábban jó drágán statikai véleményt, írásban. A csávó 2 hét unszolás után nagy nehezen megírta a véleményt, de elvileg iszonyúan eltúlozta.

Van egy monolit födém rész amin repedés volt és porzik is. Szar a minősége.

Elsőnek azt mondta, hogy betonjavítás aztán miután nagy nehezen megbontotta, akkor már keretet akart rá építtetni ami megfoghatja a leeső beton darabokat. (vagy esik vagy nem). Elsőnek 15cm-es gerendákból és osb-ből.

A 2 hét után már acél gerendákkal és trapéz lemezzel akarta volna. Ezt írta az írásbeli véleménybe is. Kalkulációim alapján itt csak az anyag minimum 1M Ft lenne.


Most elhívtuk a család egyik építész mérnök barátját aki több évtizede az építő iparban tevénykenkedik saját céggel, stb. Ismeri egyébként a véleményt író céget is, szerinte a tulaj egy jó és megbízható statikus (nem ő írta, hanem az alkalmazottja)

Szerinte extrán túlzás az acél gerenda, a fa bőven elég. Biztos benne, hogy nem kell több. Osb lap és fából a tartó elemeket, 10-es gerendákból.


A házban van egy másik monolit födém ami szintén reped meg szarabb a beton. Szerinte ott semmi tennivaló. A statikus ezt észre se vette, telefonban mondtam neki, ő ott mondta, hogy akkor azt is meg kell erősíteni (elsőnek a lebontást mondta...)


Most az a kérdés, vajon ilyenkor kinek lehet hinni? Ti mit tennétek?


Ez volt egy korábbi kérdésem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__felujitas__11264420-v..


2021. aug. 7. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi döntsük el, hogy kinek higgy? Hívj egy harmadikat....
2021. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Folyamatban van a harmadik. Valójában az első, mert még a 2 előtt volt itt egy gyors szóbali véleményre, neki írtam, hogy vállal e egy véleményezést.


Innen sima vélemények érdekeltek volna, hogy ki hogy döntene.

2021. aug. 7. 19:06
 3/12 anonim ***** válasza:

#2

Ha szemmel is láthatóan szar, akkor én a biztonságra törekednék, még ha az másnak eltúlzottnak is tűnik. Az ilyesmi évtizedekre készül, ha van rá fedezetem, nem spórolnék.

2021. aug. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jó, azért ez nem ennyire fekete-fehér. Ha pl járdát akarsz csinálni, akkor a tartósság kedvéért 50cm-es vastagságút csinálsz 10-15cm helyett?

Nem arról szól a sztori, hogy összedől a ház, csak annyi, hogy leeshet 1-2 betondarabka. De ahogy a csávó is mondta, lehet le fog esni, de lehet soha. Ha nem indokolt hosszútávon se a vas gerenda, akkor miért fizessek ki mondjuk 500e Ft gelett 1.5M-t. (hasamra ütöttem, a vas esetén csak az anyag 1M minimum)

Plusz a vas is jobban terheli a a ház többi részét ahova fel lenne rögzítve, a fával szemben.

A legjobbat szeretném, de nem biztos, hogy ez tleg szükséges. A pénzt pedig én se tojom.

2021. aug. 7. 20:41
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

#4

Jó szar példát hoztál, mert a járda nem esik a fejemre, vagy a gyerekem fejére.

Egy "betondarabka" a legkisebb is MINIMUM 1 kg, ha az ráesik valakire bármi lehet.

Kérdeztél, ezért elmondtam, hogy ÉN mit tennék, de nem írtam, hogy szentírásként fogadd el!

Hívj még egy pár statikust és azt a véleményt fogadd el, amelyikkel - laikusként - egyetértesz, mert pénztárcabarát megoldást javasol!...aztán majd kiderül...

2021. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ertem, hogy a biztonsagra torekedsz. Akkor mar jobb lenne lebontani es ujrabetonozni az egeszet nem?


Vagy uj hazat epiteni. Lehet ezt meg feljebb tolni. Csak epp ertelme nincs. Marmint ertelme lenne csak 1000x lenne tulbiztositva.

2021. aug. 7. 21:25
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Erre a mondatodra kezdtem volna választ írni, hogy "Innen sima vélemények érdekeltek volna, hogy ki hogy döntene." De amit leművelsz a 3-al, 5-el, kifigurázva a véleményét, inkább nem vállalom be.

Részben a fene sem ismeri a födémedet, a házadat, a pénztárcádat, a két statikusodat, így ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz! Biztos itt a Gyakorin látatlanban és hozzáértés nélkül megmondjuk neked a tutit!

2021. aug. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a vasbeton monolit födém porlik, esik szét. És kérdés, hogy így saját súlyánál fogva kiszakadható betondarabokat fel kéne fogni, alátámasztani.

Persze kérdés a beton állapota és a födém súlya. E szerint akár súlyánál fogva is széteshet.

Így az alátámasztásnak ezt a súlyt bírnia kell.

Viszont hiába kérdezel itt, és reklamálsz a válaszok miatt, értsed meg, ezt, így nem lehet innen eldönteni.

Nem volt jó az acélgerendás alátámasztás? Rakd a fát.... Ennyi.

2021. aug. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem esik szet. 30 eve all. Egy reszen kaparhato porlik.

Persze nem vartam, hogy szakertoi valaszt kapjak a gyikrol.

A velemenyek erdekeltek. Ez viszont nem jelenti azt, hogy nem reagalhatok rajuk esetleg ellenvelemenyem fejezzem ki valakikel szemben.


Azzal nem ertek egyet, hogy automatikusan a 3-4x dragabb megoldast kellene hasznalnom mert az az erosebb. Mikozben lehet a masik megoldas is 150%-os biztonsagot nyujt. Es ezt most nem en allitom laikus fejjel, hanem az egyik mernok a masikkal szemben.

2021. aug. 7. 21:53
 10/12 A kérdező kommentje:

Jah es ha mar a biztonsagnal tartunk. A statikus a haz vegere irta a megoldast kb 2-3meternyi szakaszra. Mikor felette a repedes alapbol tovabb megy vagy 1 meternyit. (Oda mar mas technika kell mert egy beugro miatt athidalas kellene. Arrol is volt szo, hogy leirja. Nem tette meg. Kihagyta)

Azt is mondta, hogy mashol se lehet tul eros a beton a fodem tobbi reszen. Amikor kerdeztem, hogy vegig csinalna e vagy csak ott ahol reped, erre az volt a valasz, hogy csak a repedesnel.

En viszont biztos, hogy az egeszet egyben csinalnam mar. Egyreszt az tuti biztonsagosabb meg nem lesz gany, hogy csak a haz vege van megtamasztva 3m a 20bol.


Szoval a fentiek is hozzatartoznak az igazsaghoz, hogy mas szakember velemenyet is kikertem.

Mivel ellentetesek a velemenyek, igy dontenem kell melyiknek higgyek. Ez a nehez, ezert irtam ki kerdest, lehet hulyeseg volt. Azert koszi a valaszokat.

2021. aug. 7. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!