Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Földmérés lehetett?

Földmérés lehetett?

Figyelt kérdés

Láttunk a ház körül meg a környező telkeken végigmászkálni 2-3 embert. Egyik valami teleszkóp szerű hosszú szerszámmal ment végig, a tetején egy kis kerek tányérka volt.

Azt hittük a szomszd telket vették meg. Lényegében e mellettünk lévő 2 telket, és a másik oldalon lévp 4-5 telket teljesen végigjárták, elég nagy területen. Nem nyomtak le sehova cölöpöket.


Ez vajon mi lehetett? Csak kíváncsi vagyok. (nem volt lehetőségem megkérdezni)



2021. szept. 1. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobb is hogy nem kérdeztél. Én is geodéta vagyok és bosszantó hogy mindig odajönnek kérdezősködni. Ma is kint voltam Rákoscsabán egy utat civilcadbe felvinni a tervezőknek, erre 5 öreg papa rontott nekem hogy mit keresek ott
2021. szept. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem csesztetek én senkit se. Szerintem amúgy se zavartam volna be, ahogy mondod, biztos örültek volna.

Csak nem értettem, hogy semmi cölöpözés.

Gondoltam arra, hogy az önkormányzatnak vittek fel adatokat ők is, településrendezésre vagy ilyesmi.

2021. szept. 1. 19:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért amikor a kerítésed meg a házad mögött mászkál több ember, akkor elgondolkozol mit keresnek ott. Az tényleg túlzás, hogy ha az úton mész végig, akkor is baxogatnak.
2021. szept. 1. 19:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
csak kitűzésnél van "cölöpözés", bármi más feladatnál nincs.
2021. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Telekhatár kijelölésnél kell legyen gondolom, tehát elég valószínű, hogy nem ezt nézték akkor.
2021. szept. 1. 19:41
 6/6 anonim válasza:
Jogszabály írja elő, hogy a földmérési munkavégzése előtt, vázrajz készítések előtt a földmérőknek terület, terep, és kerítés felmérést kell végezni. Ekkor odaállnak a kerítések mellé az ufó szerű műszerükkel. Általában az utcáról mérnek. De ha kell akkor engedélyt kérnek a hátsó kerítések méréséhez is. Általában beengedik Őket. Van, amikor egy egész utcát mérnek fel. Ha viszont telekhatár kitűzés előtti felmérés van, akkor a kitűzést megrendelő tulajdonos szomszédai értesítést kapnak a kitűzés idejéről. Ekkor jelen lehetnek. Jegyzőkönyvet kell aláírni, elfogadják, vagy nem fogadják el a kitűzést.Nem kötelező a jelenlét.
2022. máj. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!